سرپرست فرمانداری شادگان: در سهمیه سوخت تراکتورها و کشاورزی این شهرستان تجدید نظر شود

در سهمیه سوخت تراکتورها و کشاورزی این شهرستان تجدید نظر شود. به گزارش خبرنگارما از شادگان در جلسه شورای کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب شهرستان به ریاست دکتر صالح زاده سرپرست فرمانداری شادگان و با حضور مهندس موسوی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شادگان ، نمایندگان سازمان آب و برق […]

در سهمیه سوخت تراکتورها و کشاورزی این شهرستان تجدید نظر شود. به گزارش خبرنگارما از شادگان در جلسه شورای کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب شهرستان به ریاست دکتر صالح زاده سرپرست فرمانداری شادگان و با حضور مهندس موسوی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شادگان ، نمایندگان سازمان آب و برق استان خوزستان، نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان و سایر اعضاء با محوریت بررسی وضعیت سوخت تراکتورها‌،مشکلات حوزه کشاورزی ، تامین آب کشاورزی و حق آبه تالاب شادگان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

جمال صالح زاده سرپرست فرمانداری شادگان در این جلسه با بیان اینکه بیشتر جمعیت شهرستان که کار آنان بر کشاورزی و دامداری استوار می باشد ،اظهار داشت: رفع مشکلات کشاورزان باید با جدیت از سوی ادارات و دستگاه های ذیربط پیگیری شود.رئیس شورای کشاورزی شادگان همچنین با تاکید بر ضرورت افزایش سهمیه سوخت کشاورزان،گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان تدابیر لازم برای تامین سوخت مورد نیاز تراکتورهای کشاورزی این شهرستان را فراهم کنند.

صالح زاده به تشکیل کارگروهی متشکل از جهاد کشاورزی، سازمان آب و برق،هواشناسی و بیمه جهت تعیین خشکسالی اشاره کرد و گفت: این کارگروه با هدف تعیین خشکسالی و پرداخت خسارت بیمه و همچنین تخفیف هزینه های آبیاری کشاورزان تشکیل شده است.سرپرست فرمانداری شادگان تاکید کرد: اداره محیط زیست پیگیری لازم در خصوص تامین حق آبه تالاب بین المللی شادگان اقدامات لازم را انجام دهند و در اسرع وقت گزارشات مربوطه را به دستگاههای مربوطه ارائه نمایند.

سرپرست فرمانداری شادگان خاطر نشان کرد: تامین آب کشاورزی ، پیگیری موضوع بیمه کشاورزان،ساماندهی دریچه های ورودی انهار فرعی توسط اداره منابع آب تشکیل کارگروه با عضویت مدیریت جهاد کشاورزی و انجمن صنفی کشاورزی جهت تعیین میزان سوخت مورد نیاز کشت ها و تراکتورها، تامین علوفه دام از مهمترین مصوبات این جلسه بود. / ناصرحکیمی