ایستگاه سنجش آلایندگی هوا در آبادان راه‌اندازی شد

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت:ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوا به ارزش بیش از چهارمیلیارد و ۶۲۱ میلیون ریال خریداری و در این دانشگاه نصب و راه‌اندازی شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آبادان جعفر ربیحاوی چهارشنبه با اشاره به اهمیت بحران ریزگردها در کشور به ‌ویژه در […]

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت:ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوا به ارزش بیش از چهارمیلیارد و ۶۲۱ میلیون ریال خریداری و در این دانشگاه نصب و راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آبادان جعفر ربیحاوی چهارشنبه با اشاره به اهمیت بحران ریزگردها در کشور به ‌ویژه در جنوب و جنوب غرب خوزستان اظهار داشت: شهرستان آبادان با شرایط اقلیمی خاص در سال‌های گذشته با افزایش غلظت ریزگردها و گرد و غبار روبرو بوده است.

وی اضافه کرد: تجهیزات جدید سنجش آلودگی هوا در راستای راه‌اندازی سیستم پایش غلظت ریزگردها و سایر آلاینده‌های هوا و تامین اهداف برنامه سازگاری و مقابله با پدیده گرد و غبار پس از مکان‌یابی بر اساس ضوابط فنی استقرار ایستگاه‌های سنجش ذرات معلق هوا و تایید مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت خریداری شده است.ربیحاوی ادامه داد: دستگاه یادشده در محل معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان نصب شده و شامل دستگاه اندازه‌گیری و نمونه‌برداری ذرات هوای آزاد، دستگاه غبارسنج محیطی پرتابل، دستگاه گازسنج محیطی پرتابل است.وی افزود: ایستگاه سنجش به شبکه‌ ملی پایش غلظت ریزگردها متصل می‌شود.ربیحاوی. افزود: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و افزایش بار آلودگی هوا در بیمارستان‌ها و مراکز جامع سلامت ۱۶ ساعته به دلیل افزایش مراجعه، تعدادی دستگاه پرتابل تصفیه هوای بیمارستان با فیلتر هپا نیز خریداری شده و برای کاهش بار آلودگی تحویل مراکز مذکور شده است.