دایی : دوست دارم کی‌روش بماند

سرمربی تیم فوتبال سایپا می‌گوید تیمش نیاز مبرمی به برد مقابل پیکان دارد.تیم فوتبال سایپا در هفته‌ دوم لیگ برتر فوتبال، فردا (پنج‌شنبه) ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه شهر قدس مهمان پیکان است.علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: ما فردا یک بازی سخت و مهم مقابل پیکان […]

سرمربی تیم فوتبال سایپا می‌گوید تیمش نیاز مبرمی به برد مقابل پیکان دارد.تیم فوتبال سایپا در هفته‌ دوم لیگ برتر فوتبال، فردا (پنج‌شنبه) ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه شهر قدس مهمان پیکان است.علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: ما فردا یک بازی سخت و مهم مقابل پیکان داریم. پیکان همیشه از تیم‌های خوب لیگ ما است و سال پیش هم نتایج خوبی را کسب کرد. آن‌ها توانستند در بازی اول مقابل استقلال یک امتیاز بگیرند. ما فردا مقابل استادمان مجید جلالی درس پس می‌دهیم. او استاد من است. با توجه به این که در آغاز لیگ هستیم احتیاج مبرم به این سه امتیاز داریم.

او افزود: ان‌شاءالله جایگاهمان در جدول رده‌بندی را تثبیت کنیم. تمرینات خوبی داشتیم اما متاسفانه دو، سه بازیکن مصدوم داریم که امیدوارم به بازی مقابل پیکان برسند. در بازی آخر فصل قبل در زمین شهر قدس به سختی توانستیم پیکان را شکست دهیم. امیدوارم فردا با یک بازی خوب پیکان را شکست دهیم.سرمربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. مطمئن باشید که از تمام نقاط زمین برای ضربه زدن به حریف استفاده می‌کنیم. ان‌شاءالله فردا بتوانیم فوتبال بهتری نسبت به بازی اول نشان دهیم. ما در بازی اول خوب بازی نکردیم.دایی درباره فعالیت سایپا در فصل نقل و انتقالات گفت: فصل نقل و انتقالات تازه برای ما آغاز شده است. در برخی پست‌ها نقطه ضعف داریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا هدف این تیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا است، توضیح داد: خیلی زود است که راجع به این موضوع صحبت کنیم اما یکی از اهداف ما رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا است. هدف ما این است که نسبت به پارسال نتیجه بهتری بگیریم. اگر خودمان خوب کار کنیم، قهرمانی دور از دسترس نیست. ما اهداف بزرگی داریم که ان‌شاءالله با بازیکنان جوانی که اضافه کردیم به این موفقیت برسیم.سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره احتمال حضور کی روش روی نیمکت الجزایر بیان کرد: ان‌شاءالله کی‌روش بماند و تیم ملی را هدایت کند اما راجع به این که بهترین گزینه کیست، کسانی هستند که بهتر از من و شما فکر می‌کنند و آن‌ها تصمیمات لازم را می‌گیرند.دایی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی برای خارجی یا داخلی بودن سرمربی احتمالی تیم‌ملی فوتبال دارد یا نه، گفت: در ادامه من پیشنهادی ندارم چون نه سر پیازم نه ته پیاز. من دوست دارم که کی‌روش بماند و تیم‌ملی را در جام ملت‌های آسیا هدایت کند.

او در ادامه درباره نام‌گذاری هفته دوم لیگ برتر برای اهدای خون، اظهار کرد: من اهدای خون را انجام می‌دهم که هر دفعه بی‌سر و صدا بوده است منتها دفعه آخر گیر افتادم و پرسروصدا شد. بنظرم اهدای خون می‌تواند به سلامت جامعه کمک کند به این خاطر که کسی که خون می‌دهد باید خیلی از مسائل را رعایت کند و از خیلی‌ چیزها فاصله بگیرد. با این کار می‌توانیم هم خودمان را سالم نگه داریم و هم به بیمارانی که خون می‌خواهد، کمک کنیم.علی دایی در مورد کارلوس کی‌روش هم گفت‌: ما قبلا در مورد کی‌روش صحبت کرده‌ایم. از روز اول نه تنها کی‌روش بلکه هر کسی سرمربی تیم‌ ‌ملی بوده من از او حمایت کرده‌ام. چیزهای دیگر را دخیل ندانستم چون عاشق تیم‌ ‌ملی هستم. دوست دارم تیم‌ ‌ملی موفق باشد. موفقیت تیم‌ ‌ملی باعث شادابی جامعه و خوشحالی مردم می‌شود. مردم خیلی از دغدغه‌هایشان را فراموش می‌کنند. من دوست دارم کارلوس کی‌روش بماند. کی‌روش بهترین کسی است که در این زمان محدود می‌تواند به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا کمک کند. او شناخت کافی دارد و می‌تواند بهتر از همه کار کند.

سرمربی سایپا در ادامه‌ در مورد وضعیت محمدرضا اخباری، اظهار کرد: متاسفانه برخی‌ها خودشان را به کوچه علی چپ می زنند. از روز اول اخباری جزو گزینه‌های ما بود. هیچ کدام از اعضای کادر من مخالف رفتن اخباری نبودند. اخباری دست ما را در پوست گردو گذاشته است، نه این که باشگاه این کار را انجام دهد. من هنوز هم از باشگاه وضعیت اخباری را پیگیری می‌کنم. برخی از صحبت‌هایی که او کرده است را شنیده‌ام اما صحبت‌هایش را کامل نخوانده‌ام. متاسفانه برخی صحبت‌ها را ناآگاهانه گفته یا به مدلی صحبت کرده است که به نفع خودش باشد. زمان شروع تمرینات ما معلوم بود. اخباری تنها کسی بود که در روز اول تمرینات ما حضور نداشت. او حتی یک بار به سراغ کادر فنی یا باشگاه نیامد. بعد از چند روز مدیر برنامه‌هایش پیش ما آمد و گفت‌ که اخباری در اسپانیا تشریف دارد. او می‌گوید هفت، هشت پیشنهاد دارد. در تاریخ ۲۷ خرداد ماه خانواده‌اش به باشگاه و پیش آقای درویش آمدند و از او خواستند که اجازه خروج اخباری را بدهند تا او پیشرفت کند.

دایی ادامه داد: من به باشگاه اعلام کردم اگر اخباری واقعا می‌خواهد پیشرفت کند، باشگاه اجازه خروج او را بدهد. در همین تاریخ او یک نامه مبنی بر جدایی‌اش به باشگاه نوشته است. نامه او نیز موجود است. او گفته که ۱۳ سال در سایپا بوده اما زمانی که من سایپا را قهرمان کردم اخباری را در این تیم ندیدم. شاید در رده‌های پایه بوده است. من فقط او را در تراکتورسازی دیده‌ام. به نظر من ۱۳ سال، سایپا برای اخباری زحمت کشیده است. از زحمات ۱۳ ساله سایپا، تراکتورسازی سود برده است.سرمربی سایپا ادامه‌ داد: شما می‌توانید بازی‌ها را ببینید و متوجه شوید چه اتفاقی افتاده است. مهم نیست اخباری، دروازه‌بان کجا بوده است. دروازه‌بان منچستر یا تشتک‌سازی فرقی نمی‌کند. هر کسی خوب باشد برای تیم من بازی می‌کند. من باید از او ناراحت باشم که تکلیف باشگاه را مشخص نمی‌کند. تیم من در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و اگر دروازه‌بانی را جذب نکنم باید چه کار کنم. آن قدر این مساله را کش داده است که اصلا دروازه‌بانی دیگر برای استخدام وجود ندارد و مجبورم به سراغ دروازه‌بان خارجی بروم. من باید گلایه کنم نه آقایی که به اسپانیا رفته است.

دایی ‌اضافه کرد: او به اسپانیا رفته است یا خیر این را نمی دانم اما پیامک مدیر برنامه‌های او به سرپرست ما موجود است که در آن نوشته شده است که اخباری به اسپانیا رفته است. بعد از آن در تاریخ ۲۷ خرداد ماه تقاضای رفتن کرده است و ما هم با درخواست او موافقت کرده‌ایم اما امروز چندم است؟ امروز دهم مرداد ماه است. حساب کنید ببینید که این آقا چند روز است ما را علاف کرده است تا حال حاضر در مورد این مساله صحبتی نکرده بودم اما حقیقت این است. او می‌خواهد برود و باید کارهایی را در این زمینه انجام دهد. ۱۳ سال این باشگاه برای او زحمت کشیده است و نباید چیزی از این انتقال نصیب این باشگاه شود. پس حق رشد و مانند اینها چه صغیه‌ای هستند. یکی به من بگوید. او هم خدا را می‌خواهد و هم خرما را. او هم می‌خواهد برود و هم می‌خواهد چیزی به باشگاه ندهد. پس ۱۳ سالی که سایپا روی وی سرمایه‌گذاری کرده است چه می‌شود. این سوالات را باید از او بپرسیم و ببینیم که چه جوابی دارد.

سرمربی سایپا در ادامه‌ درحضور احتمالی حقیقی در این تیم، بیان‌ کرد: تا زمانی که وضعیت اخباری ۱۰۰ درصد مشخص نشده است، نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. اگر اخباری تکلیف ما را مشخص می‌کرد در اواخر خرداد ماه یک دروازه‌بان انتخاب می‌کردیم. اخباری یک بار هم سر تمرین ما نیامد. او یک سال با باشگاه قرارداد دارد پس چرا سر تمرین نیامده است. ماجرای رضا اسدی هم مثل ماجرای اخباری شده است. دو ماه با او تمرین کرده‌ام اما از باشگاه رفته و درخواست جدایی داده است. ما الان افتخار می‌کنیم که جهانبخش با فلان مبلغ به برایتون انگلیس پیوسته است. رضا اسدی که با ما کار کرده است و می‌تواند جزو بهترین بازیکنان ایران شود، روز قبل از بازی به ما می‌گوید که می‌خواهد به دانمارک برود. آن هم به خاطر ۵۰ هزار دلار. ۲۰ درصد از آن را باید به باشگاه بدهد. یک مبلغی هم به این و آن بدهد. تازه من با او صحبت کردم و به او گفتم می‌توانی به تیم‌ ‌ملی برسی و از تیم‌ ‌ملی هم به یک باشگاه اروپایی بروی. من رفتم آقای درویش را در باشگاه ببینم که دیدم اسدی هم در باشگاه حضور دارد. متاسفانه چیزهایی می‌بینیم که تا به حال ندیده‌ایم. مگر می‌شود یک بازیکن قبل از بازی بگوید تکلیف من را برای جدایی مشخص کنید.