عذرخواهی رسمی کمیته بین المللی المپیک از ایران

کمیته بین المللی المپیک و ستاد برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۱۸ با ارسال نامه های جداگانه ای از رفتار غیرحرفه ای صورت گرفته با ورزشکاران ایرانی در جریان المپیک زمستانی پیونگ چانگ، عذرخواهی کردند. در پی اقدام غیرحرفه ای میزبان بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ «پیونگ چانگ» کره جنوبی در عدم ارائه هدایای حامی مالی بازی […]

کمیته بین المللی المپیک و ستاد برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۱۸ با ارسال نامه های جداگانه ای از رفتار غیرحرفه ای صورت گرفته با ورزشکاران ایرانی در جریان المپیک زمستانی پیونگ چانگ، عذرخواهی کردند. در پی اقدام غیرحرفه ای میزبان بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ «پیونگ چانگ» کره جنوبی در عدم ارائه هدایای حامی مالی بازی ها به ورزشکاران اعزامی ایران، کمیته ملی المپیک کشورمان در هماهنگی وزارت ورزش با تاکید بر موضع عزت مدارانه و حفظ شان و‌ جایگاه نمایندگان اعزامی ایران پیگیری های خود برای برخورد با این اقدام مغایر با آرمان ها و ارزش های المپیک آغاز کرد.

در همین خصوص ارسال نامه اعتراضی به سفارت کره جنوبی در ایران، ستاد برگزاری بازی ها و کمیته بین المللی المپیک و درخواست توضیح‌ در دستور کار قرار گرفت.همراهی و همدلی مردم، دلتمردان و تمامی ارگانها و سازمان های ذی ربط با کمیته ملی المپیک در راستای پیگیری این موضوع تا آنجا پیش رفت که روز جمعه عوامل بوجود آورنده این اتفاق با ارسال نامه های جداگانه ضمن عذرخواهی رسمی خواستار تشکیل نشستی دوستانه برای دلجویی از اعضای کاروان ورزشی کشورمان در محل دهکده ورزشکاران بازی های زمستانی شدند.معاون رئیس کمیته بین المللی المپیک و رئیس کمیته برگزاری بازی های در نامه های جداگانه ای به «رضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک ایران نوشتند: پیرو نامه پیوست از کمیته برگزاری بازی های پیونگ چانگ ۲۰۱۸، به نمایندگی از کمیته بین المللی المپیک، مراتب تاسف عمیق خود را در خصوص اتفاق تاسف بار مربوط به توزیع تلفن میان ورزشکاران ایرانی ابراز می داریم.

همانطور که در نامه پیوست، به امضای رئیس کمیته برگزاری بازی های زمستانی بیان شده است، این اتفاق در نتیجه عدم ارتباط صحیح فیمابین تیم های توزیع کننده تلفن پیش آمده است. کاملا ناراحتی و رنجشی که این اتفاق برای ورزشکاران و هیات شما ایجاد کرده است، را درک می کنیم.در راستای روح و ارزش های المپیک، صمیمانه از همکاری ارزشمند شما برای حل این موضوع تشکر می نماییم. در این ارتباط، پیشنهاد می کنیم جلسه ای را با شما و ورزشکارانتان در اولین زمان ممکن ترتیب دهیم زیرا تمایل داریم حمایت خود را از ورزشکاران شما نشان دهیم و این واقعه را پشت سر نهیم.با افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی که ساعاتی دیگر برگزار می شود، قصد داریم نور را بر ورزش بتابانیم و ارزش های المپیک را جشن بگیریم.