مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال دقایقی پیش از نیمه شب پنجشنبه آغاز می شود

مراسم افتتاحیه جام جهانی 2014 برزیل اندکی پیش از نیمه شب پنجشنبه 22 خرداد در سائوپائولوی برزیل آغاز می شود.به گزارش پایگاه اینترنتی ˈمای ورلد نیوزˈ برنامه افتتاحیه ساعت هفت به وقت گرینویچ (11.30) به وقت تهران آغاز خواهد شد.گفته می شود مسایل امنیتی باعث شده تا جزییات برنامه مراسم افتتاحیه منتشر نشود. بنابراین مشخص […]

مراسم افتتاحیه جام جهانی 2014 برزیل اندکی پیش از نیمه شب پنجشنبه 22 خرداد در سائوپائولوی برزیل آغاز می شود.به گزارش پایگاه اینترنتی ˈمای ورلد نیوزˈ برنامه افتتاحیه ساعت هفت به وقت گرینویچ (11.30) به وقت تهران آغاز خواهد شد.گفته می شود مسایل امنیتی باعث شده تا جزییات برنامه مراسم افتتاحیه منتشر نشود. بنابراین مشخص نیست دست اندرکاران ورزش فوتبال و تفریحات برزیل که میزبان این دوره از مسابقات فوتبال است چه برنامه هایی را برای این مراسم در نظر گرفته اند.

81195049-5750469

افتتاحیه جام جهانی مثل مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک از اهمیت و جلوه ویژه ای برخوردار نیست. دست اندرکاران بازیهای المپیک برای مراسم افتتاحیه برنامه های خاصی را در نظر می گیرند و این مراسم به طور جداگانه برگزار می شود.اما در مسابقات جام جهانی فوتبال بلافاصله پس از مراسم، مسابقات رسمی آغاز می شود.براساس برنامه منتشره پس از انجام مراسم گشایش، تیم های فوتبال برزیل و کرواسی مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

در دور مقدماتی این مسابقات 32 تیم از پنج قاره جهان شرکت دارند که پس از پایان دور مقدماتی 16 تیم به دور بعدی راه پیدا می کنند.تیم ملی فوتبال ایران که به عنوان تیم برتر آسیا و اقیانوسیه در این دوره از مسابقات با مربیگری ˈکارلوس کی روشˈ پرتغالی شرکت دارد، باید با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی دیدار کند.اولین مسابقه تیم ملی فوتبال ایران دقایقی پس از نیمه شب دوشنبه 26 خردادماه در مقابل نیجریه برگزار می گردد.