۳ مدال طلا حاصل تلاش شطرنج‌بازان ایران در مسابقات معلولان آسیا

تیم شطرنج معلولان ایران موفق به کسب سه مدال طلای رقابت‌های معلولان قهرمانی آسیا شد. اولین دوره رقابت‌های شطرنج قهرمانی معلولان آسیا از ۲۳ تا ۳۱ شهریور به میزبانی بیشکک قرقیزستان برگزار شد و در پایان تیم ۶ نفره ایران موفق به کسب سه مدال طلای ارزشمند در این مسابقات شد. تیم ایران متشکل از […]

تیم شطرنج معلولان ایران موفق به کسب سه مدال طلای رقابت‌های معلولان قهرمانی آسیا شد. اولین دوره رقابت‌های شطرنج قهرمانی معلولان آسیا از ۲۳ تا ۳۱ شهریور به میزبانی بیشکک قرقیزستان برگزار شد و در پایان تیم ۶ نفره ایران موفق به کسب سه مدال طلای ارزشمند در این مسابقات شد.

تیم ایران متشکل از شش شطرنج باز آقا و یک خانم بود که همه آن‌ها نابینا بودند، پس از هفت دور رقابت صدیقه سرگزی به مدال طلای بخش بانوان، امیر ربی به مدال طلای بخش زیر ۱۲ سال و امید کریمی به مدال طلای بخش زیر ۱۸ سال دست پیدا کردند. محمد دوستی نیز با پوئن شکنی کم‌تر به رتبه چهارم رسید.محمد علیزاده و عرفان محمدعلیزاده نیز به ترتیب یازدهم و سیزدهم شدند.سرپرستی این تیم بر عهده سادات منصوری و معصومه فلاح تفتی بود.گفتنی است حمایت مالی از تیم اعزامی نیز بر عهده شرکت حمل و نقل بین‌المللی هفت دریا و هیات نابینایان استان تهران بود.