زور کره به ایران ۱۰ نفره هم نرسید/ رکوردهای شاگردان کی‌روش پا برجا ماند

تیم فوتبال ایران با وجود حدود ۴۰ دقیقه بازی با یار کمتر مقابل کره جنوبی موفق شد مقابل اینتیم به تساوی دست پیدا کند.در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی روسیه، دو تیم ایران و کره جنوبی در شهر سئول از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف هم رفتند. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که تیم ملی فوتبال […]

تیم فوتبال ایران با وجود حدود ۴۰ دقیقه بازی با یار کمتر مقابل کره جنوبی موفق شد مقابل اینتیم به تساوی دست پیدا کند.در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی روسیه، دو تیم ایران و کره جنوبی در شهر سئول از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف هم رفتند. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران صعودش به جام‌جهانی قطعی شده اما نتیجه این بازی روی سایر تیم‌های گروه نخست رقابت‌های مقدمات جام‌جهانی منطقه آسیا، موثر است.

در نیمه نخست این دیدار، ایران بازی را بهتر آغاز کرد اما رفته رفته کره‌جنوبی بازی را در دست گرفت و یکی، دو فرصت خوب را هم به دست آورد اما در اواخر نیمه اول باز هم ایران بر بازی مسلط شد و توانست با حفظ توپ، بازی را آرام کند و در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید.در نیمه دوم این دیدار بازی متعادلی از دو تیم ارائه شد و حملات پراکنده تیم کره جنوبی نتوانست خطر جدی‌ای روی دروازه ایران ایجاد کند. حتی اخراج سعید عزت‌اللهی هم به شیوه بازی تیم ملی ایران خللی وارد نکرد تا در نهایت رکورد گل نخوردن تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی روسیه حفظ شود و حسرت پیروزی بر ایران هم توسط کره‌ای ها پا برجا بماند.

تیم ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، مرتضی پورعلی گنجی، وحید امیری (روزبه چشمی ۷۶)، محد انصاری، رضا قوچان‌نژاد (علی کریمی ۵۵)، علیرضا جهانبخش، اشکان دژاگه (مهدی طارمی ۶۳) و رامین رضاییان در این بازی به میدان رفت.گزارش لحظه به لحظه این دیدار به شرح زیر است:

- شوت کم‌جان مهاجم کره جنوبی با اختلاف از کنار دروازه ایران در دقیقه چهارم راهی اوت شد.

- تکل مرتضی پورعلی گنجی در دقیقه دهم یک کارت زرد را برای او به همراه داشت.

- موقعیت عالی برای ایران در دقیقه ۱۳ را محمد انصاری با ضربه‌ای بی دقت از دست داد. او در داخل محوطه جریمه کره‌جنوبی صاحب موقعیت خوبی شد اما این توپ راهی اوت شد.

- اعلام یک ضربه ایستگاهی خطرناک برای کره جنوبی، فرصت خوبی برای این تیم ایجاد کرد اما شوت سانگ در دقیقه ۱۷ با برخورد به محمدی راهی کرنر شد.

- موقعیت بسیار خوب برای تیم ملی کره با ضربه سر کیونگ سو همراه شد اما ضربه سر او در دقیقه ۱۹ از کنار دروازه ایران به اوت رفت.

- توپ‌ربایی به موقع دژاگه در دقیقه ۳۸ فرصت خوبی برای قوچان‌نژاد ایجاد کرد اما شوت او را دروازه‌بان کره در آغوش گرفت.

- با آغاز نیمه دوم، بازی آرام دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه ۵۲ این بازی سعید عزت‌اللهی با پا به سر بازیکن تیم کره زد و این مسئله به نظر داور بازی از عمد بود و باعث شد تا عزت‌اللهی از زمین اخراج شود و ایران ۱۰ نفره بازی را دنبال کند.

- اعلام یک ضربه ایستگاهی در دقیقه ۷۸ به سود کره جنوبی فرصت خوبی برای این تیم ایجاد کرد اما شوت بازیکن کره از بالای دروازه تیم ملی فوتبال ایران راهی اوت شد.