ایران اولین گام را برای حضوردر جام جهانی کشتی محکم برداشت

تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران درگروه دوم پیکارهای جام جهانی کشتی فرنگی برابر تیم جمهوری آذربایجان به پیروزی رسید.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،دلاور مردان کشتی ایران در حالی که با تشویق های بی امان تماشاگران کشتی دوست ایرانی در سالن شهدای هفتم تیر تهران روی تشک می آمدند این مسابقه را با […]

تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران درگروه دوم پیکارهای جام جهانی کشتی فرنگی برابر تیم جمهوری آذربایجان به پیروزی رسید.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،دلاور مردان کشتی ایران در حالی که با تشویق های بی امان تماشاگران کشتی دوست ایرانی در سالن شهدای هفتم تیر تهران روی تشک می آمدند این مسابقه را با نتیجه 8 بر صفر پشت سر گذاشتند.

9302x25x0x41756

حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی جهان در وزن 59 کیلوگرم که بعد از مدتها در یک میدان رسمی حضور پیدا می کرد مقابل «طاله ممد اوف» قرار گرفت که در وقت اول سوریان بسیار پرتحرک نشان داد اما نتوانست امتیازی کسب کند. کشتی گیر آذربایجانی که انگیزه زیادی برای پیروزی برابر قهرمان المپیک 2012 داشت قصد داشت تا از سوریان امتیاز کسب کند که در نهایت در وقت دوم هم دو کشتی گیر نتوانستند امتیازات فنی را رد و بدل کنند و با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و ممد اوف آذربایجانی به دلیل داشتن دو اخطار بازنده اعلام شد.

در وزن 66 کیلوگرم امید نوروزی برابر «آزاد علی اف» قرار گرفت و وقت اول را در حالی که 4 بر 1 از حریف عقب بود با زیرگیریها و باراندازهای بی نقص خود وقت 7 بر 6 به پایان برد. وقت دوم این مبارزه هم بدون کسب امتیازی از سوی دو کشتی گیر به پایان رسیدکه در نهایت نوروزی دارنده مدال طلای بازیهای المپیک 2012 لندن با نتیجه 7 بر 6 از سد حریف خود گذشت.

سعیدعبدولی در وزن 71کیلوگرم که علاقمند بود پس از ناکامی درالمپیک در یک میدان رسمی خود را نشان دهد، برابر«رستم علی اف» قرار گرفت.عبدولی در وقت اول پس از آنکه حریف به دلیل کم کاری در خاک او قرار گرفت با اجرای فن درخت کن حریف را به پل برد و در ادامه یک بار دیگر این فن را تکرار کرد و در همان وقت اول کشتی را با نتیجه 8 بر صفر به سود خود به پایان برد.

در وزن 75کیلوگرم فرشادعلیزاده ازکشورمان در وقت اول مبارزه با«الوین مورسالیف» را با نتیجه صفر بر صفربه پایان برد. علیزاده در حالی که از ناحیه چانه دچار خونریزی شده بود در وقت دوم مبارزه بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و در پایان با نتیجه 7 بر یک به پیروزی رسید.اما در وزن 80 کیلوگرم حبیب الله اخلاقی مقابل امین احمد اف دارنده مدال برنز بازیهای المپیک 2012لندن قرارگرفت وبانتیجه 5 بر صفر مقابل این حریف آذربایجانی به پیروزی رسید.

طالب نعمت پور که مدال طلای پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال 2013 جهان دربوداپست مجارستان را در کارنامه دارددروزن 85 کیلوگرم مقابل «شهریار ممد اف» قرار گرفت که در وقت اول حریف را اسیر باراندازهای پرقدرت خود کرد که این وقت را 3 بر 1 به پایان رساند و در وقت دوم هم که دو کشتی گیر بسیار سنگین و خسته نشام می دادند نتوانستند امتیازی کسب کنند و این مبارزه با همین نتیجه به پایان رسید.دروزن 98کیلوگرم مهدی علیاری درغیاب قاسم رضایی دراین رقابتهاحضور داشت برابر «آراز حسنواف» با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید.دروزن 130کیلوگرم بشیرباباجانزاده برابر کشتی گیر کوبایی الاصل جمهوری آذربایجان «والرا رودریگرز» قرار گرفت و این مسابقه را با نتیجه 2 بر صفر به سود خود خاتمه داد.