متین ورامین قهرمان والیبال باشگاه‌های آسیا شد

تیم والیبال متین ورامین با قهرمانی در پانزدهمین دوره مسابقات باشگاه‌ های آسیا سهمیه حضور در مسابقات جهانی را کسب کرد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ، والیبالیست‌ های متین در آخرین گام از مسابقات قهرمانی باشگاه‌ های آسیا به مصاف تیم قدرتمند الریان قطر رفتند. میانگین سنی تیم والیبال الریان قطر 27 سال […]

تیم والیبال متین ورامین با قهرمانی در پانزدهمین دوره مسابقات باشگاه‌ های آسیا سهمیه حضور در مسابقات جهانی را کسب کرد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ، والیبالیست‌ های متین در آخرین گام از مسابقات قهرمانی باشگاه‌ های آسیا به مصاف تیم قدرتمند الریان قطر رفتند. میانگین سنی تیم والیبال الریان قطر 27 سال و میانگین قدی آنها 196سانتی متر است. کریستین ساوانی بازیکن مشهور ایتالیایی بهترین بازیکنالریان است. اسپک‌ های خوب او در کنار دریافت‌ های موثر کالا گراردو کوبایی مهمترین عامل موفقیت نماینده والیبال قطر در این دوره از مسابقات بوده است. میزان کارایی ساوانی در حمله 55 درصد و این آمار برای کالا چیزی حدود 41 درصد است. الریان قطر از وجود یک پاسور ایرانی الاصل به نام علی اسدی بهره می‌برد. البته پاسور دوم آنها به نام آندره برزیلی الاصل است.

9301x27x0x10553

سیستم بازی تیم الریان قطر بیشتر مبتنی بر پاس‌ های بلند و بزرگترین نقطه ضعیف این تیم در سرعت پاس است. یعنی همان چیزی که نقطه قوت تیم متین ایران به شمار می‌رود. سیستم بازی متین ایران اما مبتنی بر توپ‌ های سرعتی است. میانگین سنی تیم متین ایران 26 سال و میانگین قدی این تیم 196 سانتی متر است. متین ایران پیش از این برابر تیم‌ های ژاپن، ویتنام، لبنان، چین تایپه و چین پیروز شده و در مجموع این بازی‌ ها سه ست واگذار کرده است. تیم والیبال متین ایران با لباس‌ های سفید برابر قرمز پوشان الریان قطر به میدان رفت.
ترکیب تیم والیبال متین و رامین را در شروع این دیدار محمد موسوی، مجتبی میرزا جانبور، سعید معروف، شهرام محمودی، علیرضا نصر اصفهانی و احسن‌ الله شیرکوند تشکیل می‌دادند.

**ست نخست: 25 – 19 (الریان قطر)

الریان قطر بازی را خیلی خوب شروع کرد. کالا بازیکن کوبایی این تیم آبشار های مهار نشدنی می‌زد. دفاع او واقعاً کار دشواری بود. بازیکنان ایران خیلی زود سه امتیاز عقب افتادند. اما در ادامه، بازی خوب سعید معروف و حملات بی‌امان نصر اصفهانی سرانجام در امتیاز 5 کار را به تساوی کشاند.بازیکنان متین که قدری دیر خودشان را در زمین پیدا کرده بودند در وقت استراحت فنی نخست دو امتیاز از حریف جلو افتادند. بازی سازی‌های اسد برای کریستین ساوانی اجازه نمی‌داد الریان قطر عقب بیافتند. علاقه‌مندان والیبال شاهد یک بازی تماشایی و با کیفیت بین دو تیم بودند. کالای کوبایی از پشت خط با اسپک‌ های قدرتی خود همچنان امتیاز می‌ گرفت. بازی خوب او موجب شده بود تا بازیکنان متین چهار امتیاز عقب بیافتند اما با تعویض‌ های طلایی بانیولی؛ شریفات و نظری افشار به میدان رفتند اختلاف امتیاز را کاهش دادند. اما در امتیازهای پایانی همچنان تیم قطر پیشتاز بود. بانیولی سیدعباسی و تاجر را به میدان فرستاد. اما این تدبیر هم جواب نداد و الریان قطر 25 بر 19 متین ایران را در ست نخست شکست داد.

**ست دوم : 25-17 (متین ایران)

در آغاز ست دوم بازیکنان ایران دیگر اجازه ندادند حریف پیش بیافتد. محمد موسوی با تمام توان برای دفاع اسپک‌ های موسوی می‌پرید. شهرام محمودی هم مثل همیشه با چشم‌ باز از دست حریفان برای امتیاز گرفتن استفاده می‌ کرد. متین ایران خیلی زود چهار امتیاز از حریف پیش افتاد. سرویس های خوب بازیکنان ایران اجازه نمی‌داد که بازیکنان حریف به بازی سرعتی روی بیاورند. باز هم اشتباه های داوری موجب شد تا بازیکنان متین چند امتیاز از دست بدهند. بازیکنان ایران که انگیزه زیادی برای پیروزی در بازی فینال و کسب عنوان قهرمانی داشتند در ست دوم مسابقه تماشایی کار می کردند. مصطفی شریفات غیرتی بازی می کرد. قطر در ست دوم حرفی برای گفتن نداشت. تنها روی بازی فردی خوب از ساوانی و کالا امتیاز می گرفت. متین هفت امتیاز از حریف خود جلو افتاده بود و در حاشیه امنیت قرار داشت. سرانجام هم با امتیاز 25 بر 17 پیروز شد.

**ست سوم: 26- 24 (متین ایران)

در ست سوم کار برای متین و رامین دشوار شد. بازی تماشایی دیدنی کریستین ساوانی بارها مورد تشویق هواداران حاضر در سالن قرار گرفت. او با اسپک های تماشایی خوب بارها برا الریان امتیاز گرفت و اختلاف امتیازها را به عدد 6 رساند. با این حال دفاع روی تور عالی از کالا و حچدادی کار را به سود الریان قطر پیش می برد. سعید معروف تمام هنرش را به کار بسته بود تا پاس هایش را به دور از دست دفاع روی تور حریف به هم تیمی هایش برساند.کمتر کسی امید داشت تا اختلاف امتیاز زیاد دو تیم جبران شود. بانیولی از کنار زمین تعویض کرد و یکبار دیگر تاجر را به زمین فرستاد. بازیکنان ایران موفق شدند به سختی و در امتیاز 23 به یک قدمی حریف برسند. بانیولی علی رزم فر را به میدان فرستاد. سرویس های خوب او سرانجام متین را پیش انداخت. متین ورامین در حالی که شش امتیاز از حریف عقب بود به بازی برگشت و با دفاع روی تور خوب از محمد موسوی پیروز شد. متین ایران ست سوم را 26 بر 24 برد.

**ست چهارم: 25-16 (متین ایران)

هنوز ست چهارم شروع نشده بود که سرانجام داور با کالا و اعتراض‌ های و حرف‌ هایی که زیر تور می زد یک کارت قرمز داد. در ست چهارم بازی به نفع متین ایران در جریان بود. انگار بازیکنان متین تازه گرم شده بودند. آن ها پنج امتیاز نخست بازی را به سود خود تمام کردند. سرمربی قطری ها که می دید بازیکنانش زانو زده اند،؛ پاسور خود را تعویض کرد آندره برزیلی را به میدان فرستاد. محمد موسوی انگیزه زیادی برای دفاع کالا داشت. بازی فینال تک تک بازیکنان متین عالی بازی کردند. متین و رامین با اقتدار مقابل بازیکنان نامدار الریان قطر بازی کرد.سرانجام تیم والیبال متین ایران در فینال مقابل الریان قطر با نتیجه 3بر یک و امتیازهای ( 25-19 ، 17-25 و 24-26 ، 16 -25) پیروز شد و کاپ قهرمانی باشگاه های آسیا را بالای سر برد.این دهمین قهرمانی نمایندگان ایران در مسابقات باشگاه های آسیا بود. متین ورامین که برای نخستین بار در این مسابقات شرکت می کرد موفق شد از اعتباروالیبال ایران در آسیا دفاع کند.