موافقت بابک زنجانی با واگذاری باشگاه راه‌آهن

مدیر عامل باشگاه راه‌ آهن سورینت از موافقت مالک این باشگاه با واگذاری آن خبر داد.صادق رئیسی‌ کیا با اعلام خبر موافقت بابک زنجانی با واگذاری باشگاه راه‌ آهن سورینت، اظهار کرد:پیرو موافقتی که دادستانی کل کشور برای واگذاری باشگاه اعلام کرده بود توانستیم موافقت بابک زنجانی، مالک باشگاه را هم بگیریم. از همین رو […]

مدیر عامل باشگاه راه‌ آهن سورینت از موافقت مالک این باشگاه با واگذاری آن خبر داد.صادق رئیسی‌ کیا با اعلام خبر موافقت بابک زنجانی با واگذاری باشگاه راه‌ آهن سورینت، اظهار کرد:پیرو موافقتی که دادستانی کل کشور برای واگذاری باشگاه اعلام کرده بود توانستیم موافقت بابک زنجانی، مالک باشگاه را هم بگیریم. از همین رو مذاکراتمان را با دو خریدار آغاز کردیم ولی ادامه آن به بعد از بازی با استقلال خوزستان موکول شد. خوشبختانه با توجه به نتیجه‌ اخیر تیم و پیروزی مقابل استقلال خوزستان ماندن راه‌ آهن در لیگ تقریبا قطعی شده بود و از امروز (شنبه) ادامه مذاکرات را آغاز می‌کنیم.
مدیرعامل باشگاه راه‌آهن با بیان این که زنجانی تنها با کلیات واگذاری موافقت کرده و هنوز توافقی بر سر قیمت و نحوه پرداخت صورت نگرفته است، گفت: خریدارهایی که پیشنهاد داده‌اند از بخش صنعتی و ساختمانی هستند. آنها نیز علاقه دارند پرونده‌ واگذاری زودتر بسته شود و کارشان را برای فصل آینده شروع کنند. زمان زیادی هم نداریم و بسیاری از تیم‌ها از هم اکنون در حال بستن تیم‌هایشان هستند. فکر می‌کنم کارگشاترین راه این است که امور واگذاری به سرعت انجام شود. اگر تیم با این هجمه از این بدهی‌ها بخواهد در فصل آینده شرکت کند، با مشکل روبرو خواهد شد. با این حال زمان اتمام واگذاری و بسته شدن این پرونده‌ به روند مذاکرات بستگی دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا خریدارها با پرداخت بدهی یازده میلیاردی باشگاه موافقت کرده‌اند یا نه؟ تصریح کرد: ما رقم بدهی را واقعی اعلام کردیم. بخش‌هایی از دیون باشگاه مربوط به مالیات است و پرداخت آن مربوط به سازمان خصوصی سازی می‌شود. به همین دلیل ما برخی دیون را در بدبینانه‌ترین حالت در نظر گرفتیم تا خریدار بتواند بهتر تصمیم بگیرد. البته علت انباشته شدن بدهی‌ها این است که در فصل جاری تنها 30 درصد از قراردادها را پرداخت ‌کرده‌ایم.
رئیسی کیا در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا شروطی برای خریداران در زمینه حفظ نیروی انسانی باشگاه از جمله کادر فنی بازیکنان داشته است یا نه؟ بیان کرد: فعلا به این مرحله نرسیده‌ایم و در این زمینه باید در آینده مذاکراتی داشته باشیم.
تیم فوتبال راه‌ آهن سورینت در هفته‌ بیست و نهم لیگ برتر فردا (یکشنبه) به مصاف پرسپولیس می‌ رود. دیداری که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با توجه به شرایط راه‌ آهن در جدول می‌ تواند به سود سرخپوشان تمام شود.این در حالی است که مدیرعامل باشگاه اعتقاد دیگری دارد و می‌گوید راه‌ آهن می‌خواهد با شکست پرسپولیس تاثیرگذارترین تیم در فصل امسال نام بگیرد.
رئیسی‌ کیا با بیان این که باشگاه راه‌ آهن در فصل جاری یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌ هایی بوده که ایجاد ارزش کرده است، افزود: ما کمترین پرداختی‌ها را به بازیکنان داشتیم اما هیچ اعتراضی نشد و کسی حرف از اعتصاب نزد. ما در پنج بازی اخیر بدون یک ریال پرداخت یازده امتیاز گرفتیم. آرمان قاسمی با کمتر از پنج میلیون تومان دریافتی بازیکن ثابت تیم است. یک بار کم کاری و اعتراض از جانب بازیکنانمان دیده نشده است. مطمئن باشید که چنین تیمی تا دقایق آخر، آخرین بازی برای پیروزی می‌جنگند و مقابل پرسپولیس هم با همین انگیزه وارد میدان می‌ شود به خصوص این که پرسپولیس یکی از تیم‌های بزرگ بوده و بازیکنانمان برای نشان دادن ارزش‌های خود بازی می‌کند. از طرفی نیز موقعیتمان در جدول طوری است که خطر حضور در پلی‌ آف را احساس می‌کنیم و نیاز به سه امتیا‌ز بازی فردا داریم. به همین دلیل سعی می‌ کنیم با شکست پرسپولیس مسیر قهرمانی را تغییر دهیم و تاثیرگذار ترین تیم در لیگ امسال لقب بگیریم.

مدیرعامل باشگاه راه‌ آهن در پایان از ایجاد کمپین آزادی مرزبان‌ های به اسارت گرفته شده خبر داد و گفت: با همکاری سازمان لیگ پیشنهاد باشگاه راه‌ آهن برای ایجاد این کمپین به ثمر نشست و در یک حرکت گروهی قرار است این اتفاق در بازی فردای راه‌ آهن با پرسپولیس بیفتد تا به آزادی مرزبان‌ های ایرانی منتهی شود