هفته بیست‌ و هشتم لیگ برتر فوتبال/فولاد صدر نشین با تراکتور سازی

 هفته بیست‌ و هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر فردا (پنج‌شنبه) برگزار می‌ شود.به گزارش خبرنگار ورزشی عصر ما ،سه هفته پایانی مسابقات فوتبال لیگ برتر از حساسیت فوق‌ العاده بالایی برخوردار است چرا که هنوز پنج تیم شانس قهرمانی در این رقابت ‌ها را دارند و هفت تیم هم عملا کاندیدای سقوط هستند هرچند روی […]

 هفته بیست‌ و هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر فردا (پنج‌شنبه) برگزار می‌ شود.به گزارش خبرنگار ورزشی عصر ما ،سه هفته پایانی مسابقات فوتبال لیگ برتر از حساسیت فوق‌ العاده بالایی برخوردار است چرا که هنوز پنج تیم شانس قهرمانی در این رقابت ‌ها را دارند و هفت تیم هم عملا کاندیدای سقوط هستند هرچند روی کاغذ به نوعی 9 تیم می ‌توانند در جمع سه تیم انتهایی جدول قرار گیرند.

این رقابت‌ ها فردا (پنج‌شنبه) با برگزاری 8 دیدار به صورت هم‌زمان در ساعت 17:30 در شهرهای مختلف برگزار می‌شود که بی‌تردید یکی از حساس ‌ترین این بازی ‌ها جدال استقلال و نفت تهران در ورزشگاه آزادی است. استقلال با 50 امتیاز در رده دوم جدول قرار دارد و نفت با 48 امتیاز بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در جایگاه چهارم ایستاده است. هر دو تیم از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ امسال هستند.

در این بین مسابقه فولاد خوزستان که با 51 امتیاز صدرنشین لیگ است با تراکتورسازی که دیگر شانس قهرمانی ندارد می‌تواند حساس باشد چرا که تراکتورسازی آسیایی برای دفاع از حیثیت تیمش به میدان می‌آید و فولاد هم با کسب 3 امتیاز این مسابقه می‌تواند فاصله‌اش را با سایر رقبا حفظ یا بیشتر کند.پرسپولیس یکی دیگر از مدعیان قهرمانی در رشت به مصاف داماش می ‌رود. داماش 25 امتیازی در رده سیزدهم جدول قرار دارد که برای فاصله گرفتن از منطقه سقوط به کسب امتیاز در این مسابقه علاقه شدیدی دارد. پرسپولیس هم برای ماندن در کورس قهرمانی چاره‌ای جز برد نخواهد داشت.

سپاهان پنجمین کاندیدای قهرمانی لیگ کار آسان ‌تری نسبت به رقبایش دارد چرا که در اصفهان میزبان سایپایی است که تقریبا نه کاندیدای سقوط است و نه شانسی برای قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی دارد. سپاهان اکنون با 47 امتیاز در جایگاه پنجم جدول قرار گرفته و سایپا با 32 امتیاز نهم است.**برنامه کامل بازی ‌های هفته بیست‌وهشتم به شرح زیر است:

استقلال تهران – نفت تهران

داماش گیلان – پرسپولیس تهران

فولاد خوزستان – تراکتورسازی تبریز

سپاهان اصفهان – سایپا کرج

صبا قم – ذوب‌آهن اصفهان

راه‌آهن تهران – استقلال خوزستان

گسترش فولاد تبریز – ملوان بندرانزلی

فجرسپاسی شیراز – مس کرمان