شکست سرخابی‌ها پیش از داربی پایتخت / سرنوشت قهرمانی به روز آخر کشیده شد

با پیروزی تراکتورسازی،‌ نفت و سپاهان سرنوشت قهرمانی لیگ چهاردهم به هفته آخر کشیده شد.به گزارش ایسنا، تراکتورسازی در تهران استقلال را از پیش رو برداشت. نفت هم در پایتخت صبا را شکست داد و سپاهان نیز مسجد سلیمان نفت این شهر را از پیش رو برداشت تا با این نتایج سرنوشت قهرمانی لیگ چهاردهم […]

با پیروزی تراکتورسازی،‌ نفت و سپاهان سرنوشت قهرمانی لیگ چهاردهم به هفته آخر کشیده شد.به گزارش ایسنا، تراکتورسازی در تهران استقلال را از پیش رو برداشت. نفت هم در پایتخت صبا را شکست داد و سپاهان نیز مسجد سلیمان نفت این شهر را از پیش رو برداشت تا با این نتایج سرنوشت قهرمانی لیگ چهاردهم به هفته آخر کشیده شود.

استقلال یک – تراکتورسازی 4

گلزنان: امید ابراهیمی (30) برای استقلال و سامان نریمان جهان (6، 56و 87) و ادینیو (45) برای تراکتورسازی.تراکتورسازی با چهار گل موفق شد استقلال را شکست دهد تا شاگردان قلعه‌نویی شانس آسیایی شدن را برای دومین سال متوالی از دست بدهند.دیدار تیم‌های استقلال و تراکتورسازی با برتری چهار بر یک تیم تبریزی به پایان رسید. با این پیروزی تراکتورسازی در کورس قهرمانی باقی ماند اما استقلال اندک شانسش برای آسیایی شدن را هم از دست داد.

گزارش نیمه اول:

در ابتدای نیمه نخست بازی برابر از سوی دو تیم دنبال می‌شد اما تراکتوری‌ها در یک صحنه و روی غافلگیر کردن استقلالی‌ها موفق شدند موقعیت خوبی را برای نریمان جهان ایجاد کنند و این بازیکن با ورود به محوطه جریمه استقلال با یک ضربه خوب توپ را در دقیقه نهم به گل نخست بازی تبدیل کرد.در ادامه استقلالی‌ها تلاش کردند تا گل تساوی را به ثمر برسانند و در دقیقه 16 روی یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب فرصت خوب گلزنی شدند اما ضربه بی دقت ابراهیمی از بالای دروازه تراکتور راهی اوت شد.در دقیقه 27 این دیدار نریمان جهان می‌توانست تیمش را برای بار دوم به گل برساند اما شوت او از بالای دروازه استقلال به اوت رفت. تنها دو دقیقه بعد و زمانی که یک ضربه ایستگاهی به سود استقلال اعلام شد، بیک‌زاده این توپ را به سمت دروازه تراکتورسازی زد که اشتباه عجیب حامد لک توپ را مقابل ابراهیمی انداخت و او به راحتی دروازه تراکتور را باز کرد تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.استقلالی‌ها در دقیقه 37 هم می‌توانستند به گل برسند. این بار کار خوب کریمی موقعیت خوبی برای حیدری ایجاد کرد که توپ او با اختلافی ناچیز راهی اوت شد و یک دقیقه بعد ولی ادینیو با یک ضربه سر می‌توانست تیمش را به گل برساند اما توپ او هم راهی اوت شد.در اواخر این دیدار، استقلالی‌ها کاملا بر بازی سوار بودند و در دقیقه 39 شوت شهباززاده می‌توانست دروازه تراکتور را باز کند که لک این بار توپ را در آغوش گرفت.در دقیقه 41 این دیدار بازهم اشتباه لک روی مهار یک ضربه ایستگاهی از سوی بیک زاده می‌رفت کار دست این تیم بدهد اما کسی نبود که مثل گل نخست استقلالی‌ها از این فرصت استفاده کند.در دقیقه 45+1 این دیدار ادینیو روی اشتباه مدافعان استقلال صاحب فرصت خوبی شد و دروازه آبی پوشان را برای بار دوم باز کرد.

گزارش نیمه دوم:

در دقیقه 69 این دیدار استقلالی ها می توانستند اختلاف را به احداقل برسانند. شوت خوب شهباززاده را حامد لک با واکنشی دیدنی به کرنر فرستاد و او یک دقیقه بعد از این فرصت هم شوت کرار را در آغوش خود گرفت.در اواخر نیمه دوم این دیدار استقلالی ها فشار زیادی روی دروازه تراکتوری ها ایجاد کردند ولی با توجه به ارائه بازی احساسیشان، حملاتشان آنقدر زهر دار نبود تا دروازه تراکتوری‌ها را باز کند و اندک فرصت های آنها هم یا راهی اوت شد یا اینکه حامد لک براحتی آنها را در آغوش خود گرفت.در آخرین دقایق بازی باز هم سامان نریمان جهان توانست گلزنی کند و با هت تریک خود نقش بزرگی در پیروزی پر گل تراکتورسازی ایفا کند.

ترکیب استقلال: محسن فروزان، امیرحسین صادقی، هرائر مگویان، هاشم بیک زاده (یعقوب کریمی 62)، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، جاسم کرار، بهنام برزای (خسرو حیدری 30)، محسن کریمی (آرش برهانی 45)، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی.

تراکتورسازی: حامد لک، میرهانی هاشمی (سعید آقایی 64)،‌ خالد شفیعی، دوس سانتوس، احمد کامدار(مهدی کیانی 76)، محمد ایران‌پوریان، فرید کریمی، فرشاد احمدزاده، آندرانیک تیموریان، سامان نریمان جهان و لوسیانو ادینیو (مهرداد بایرامی 63).

گسترش فولاد تبریز 2 – پرسپولیس یک

* گلزنان: جابر انصاری (13 و 50) برای گسترش فولاد، تادئو (87، پنالتی)پرسپولیس تهران که با پیروزی هفته گذشته مقابل پیکان خودش را از منطقه سقوط دور کرد و ماندنش در لیگ مسجل شد، بدون حضور چند بازیکن اصلی خود از جمله محمد نوری و امید عالیشاه، به دیدار گسترش فولاد رفت که در نهایت شکست 2 بر یک را در این بازی متحمل شد.گسترش فولاد نیز که به سه امتیاز این دیدار برای فرار از سقوط نیاز مبرم داشت با این پیروزی 33 امتیازی شد و به رده دهم صعود کرد. پرسپولیس نیز با شکست در این دیدار 33 امتیازی باقی ماند و جای گسترش فولاد را در رده یازدهم جدول گرفت.

نفت تهران یک – صبای قم صفر

* گلزن: وحید حمدی نژاد (54 پنالتی)

نفت تهران که با 54 امتیاز و هم امتیاز با تراکتورسازی در رده دوم قرار داشت، با پیروزی در این دیدار همچنان رقابت خود را با سرخ‌پوشان تبریز برای رسیدن به قهرمانی حفظ کرد. نفت با سه امتیاز این دیدار 57 امتیازی شد و کماکان به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتور در رده دوم قرار دارد. بدین ترتیب قهرمان لیگ برتر در هفته پایانی مشخص خواهد شد.

نفت مسجدسلیمان یک – سپاهان اصفهان 3

* گلزنان: مهدی شریفی (11)، عبدالله کرمی (43) و محمدرضا خلعتبری (91) برای سپاهان فرزاد محمدی (78) برای نفت مسجدسلیمان

ذوب آهن اصفهان 2 – ملوان بندر انزلی صفر

گلزنان: گل به خودی (77)، مصطفی تبریزی (87)

بهترین تیم نیم فصل دوم لیگ برتر در ادامه نتایج خوب خود این بار ملوان را با یک گل از پیش رو برداشت تا با 51 امتیاز در رده چهارم باقی بماند.

فولاد خوزستان صفر – پدیده مشهد صفر

پیکان تهران 2 – راه آهن 3

گلزنان: حسین کریمی (56) و احمد جمشیدیان (64) برای پیکان و موتومبا (55)، رامین رضائیان (66 و 94) برای راه‌آهن

رقابت قعرنشینان لیگ برتر با پیروزی شاگردان فرهاد کاظمی خاتمه یافت تا راه آهنی‌ها همچنان امیدوار به ماندن در لیگ برتر باشند. راه آهن با پیروزی در این دیدار 28 امتیازی شد و با توجه به شکست استقلال خوزستان، به رده دوازدهم جدول صعود کرد.

سایپا البرز3 – استقلال خوزستان 2

گلزنان: میداوودی (6) و مجتبی رمضانی (2) و ابراهیم صادقی (90) برای سایپا، میثم مجیدی (45) و سید مهدی سید صالحی (77) برای استقلال خوزستان