فتح‌الله‌زاده: بیش از آنچه فکر می‌کنید اذیت‌مان می‌کنند

 مدیر عامل استقلال با انتقاد شدید از وضعیتی که تیمش در آن قرار گرفته می ‌گوید در هیچ جای دنیا مدیر عامل و سر مربی یک تیم این همه دغدغه ‌ی مالی ندارد و اساسا منطقی نیست کسی توقع داشته باشد آبی پوشان برابر تیم‌ هایی به میدان برند که ۲۰ برابر آنها هزینه کرده […]

 مدیر عامل استقلال با انتقاد شدید از وضعیتی که تیمش در آن قرار گرفته می ‌گوید در هیچ جای دنیا مدیر عامل و سر مربی یک تیم این همه دغدغه ‌ی مالی ندارد و اساسا منطقی نیست کسی توقع داشته باشد آبی پوشان برابر تیم‌ هایی به میدان برند که ۲۰ برابر آنها هزینه کرده ‌اند.

علی فتح ‌الله زاده با گلایه شدید از وضعیت تیمش گفت: متاسفانه در وضعیت بدی گرفتار شدیم. یکی مشکل مالیاتی دارد، آن یکی ممنوع‌ الخروج است. تیم‌های خارجی با جت‌های شخصی اینجا می‌آیند و بازی می‌کنند و می‌روند اما ما با هزارخوان رستم روبرو هستیم. تا الان وضعیت ۲ بازیکنمان برای خروج حل نشده، اگر مشکل این ۲ بازیکنمان حل نشود یک مصاحبه جانانه می‌کنم و همه چیز را روی دایره می ‌ریزم. هیچ کس نیست به ما کمک کند.

او در پاسخ به این سوال که چه کسانی می‌توانند به تیمش کمک کنند، اظهار کرد: همه می‌توانند به ما کمک کنند. اسم کسانی که سنگ جلوی پای ما می‌گذارند را نمی‌برم چون اگر اسمشان را بگویم بدتر می‌کنند. همه می‌خواهند نَسَق ما را بکشند. انگار متوجه نیستند ما یک تیم دولتی را اداره می‌کنیم. همانطور که این تیم مال من است مال همه‌ی مردم ایران هم محسوب می‌شود. مگر استقلال ملک شخصی من است؟‌ مشکلات و بی‌پولی به همه سرایت می‌کند.

مدیر عامل استقلال ادامه داد: ما نباید مشکلات این چنینی داشته باشیم. هیچ کجای دنیا مدیرعامل و سرمربی تیم این همه دغدغه‌ ی مالی ندارند. هر وقت به این تیم می‌آییم از “ب” بسم ‌الله مشکل داریم تا زمانی که از این تیم برویم.

او در پاسخ به این سوال که ۲ بازیکنی که ممنوع ‌الخروج هستند و وضعیت شان برای بازی با الریان نامعلوم است چه کسانی هستند بیان کرد: فعلا درباره‌ی کبه و تونی کاروالیو مشکل داریم. این دو، ۲ ماه نیست که به ما اضافه شدند و قاعدتا باید در تیر ماه مالیات شان را پرداخت کنیم ولی به ما گفتند که چون آنها خارجی هستند باید الان مالیاتشان پرداخت شود. البته جا دارد از آقای عسگری رئیس مالیات تشکر کنم که به چند بازیکن ما کمک کرد تا مشکل مالیاتی شان حل شود. به هر حال وضعیت ما به گونه ‌ای است که صد جور در جاهای مختلف باید تاوان بدهیم.

فتح‌ الله‌زاده در پاسخ به این سوال که ماجرای خصوصی‌سازی تیمش چه شد، عنوان کرد: من در این‌باره ۲۰ سال حرف زدم. هر کاری می‌خواهند بکنند. واقعا دیگر کاری به این چیزها ندارم. من همچنان اعتقاد دارم بهترین کار همان است که استقلال و پرسپولیس به پیمانکار واگذار شود. با این حال به ما ربطی ندارد. ۲۰ سال خون دل خوردم حالا هم اگر می‌خواهند به نامادری تیم را بدهند ما ناراحت نمی شویم.

او افزود: بیش از آنچه فکر می‌کنید ما را اذیت می‌کنند. بعد هم که به آسیا می‌رویم و برابر تیمی به میدان می‌رویم که حداقل ۲۰ برابر ما خرج کرده است همه از ما توقع دارند که برنده شویم. واقعا منطقی است که یک تیم ۲۰ برابر ما هزینه کند و ما برویم و آنها را شکست دهیم؟ آخرش هم می‌گویند تیم‌های ایرانی ضعیف شده‌اند اما کسی نمی‌گوید که آخر مگر چقدر به ما بودجه دادند و اصلا همان بودجه را چقدرش را به ما پرداخت کردند؟

مدیر عامل استقلال در پاسخ به سوالی درباره‌ی اظهارات سیاوش اکبرپور که گفته بود برخی بازیکنان استقلال پولی دریافت نکردند و حتی افرادی وجود دارند که محتاج صد هزار تومان پول هستند گفت: این حرف صحیح نیست. ما به همه‌ی بازیکنان پول دادیم ولی میزان پرداختی‌ها به سیاست باشگاه بر می‌گردد و ایشان نمی‌تواند برای تیم تعیین تکلیف کند. ایشان به کمیته انضباطی دعوت می‌شوند وحتما پاسخگوی اظهاراتشان خواهد بود.

او ادامه داد: هر بازیکن شرایط خاصی دارد. یک بازیکن ابتدای فصل می‌آید و قبول می‌کند چک ۷ ماه بعد را به مبلغ ۵۰۰ میلیون بگیرد. یکی هم می‌گوید طاقت چک ندارد و همان ابتدا ۲۰۰ میلیون می‌گیرد. بازیکن دوم حق ندارد بعدها بگوید چرا فلانی ۵۰۰ میلیون گرفته اما من ۲۰۰ میلیون گرفتم.اصلا این چیزها به بازیکن ارتباطی ندارد. باشگاه بر اساس سیاست‌هایش نسبت به بازیکنان تصمیم می‌گیرد و به آنها پول پرداخت می‌کند.

فتح‌الله زاده در پایان در پاسخ به این سوال که آیا با وجود حرف‌های اخیرش روحیه‌ی بازیکنان استقلال برای بازی با الریان درشرایط خوبی قرار دارد یا خیر؟ گفت: در مصاف‌های خارجی گردنمان برود از حیثیت تیم و ایران دفاع می‌کنیم. ما با زجرکشی تیم را به اینجا رساندیم و اینها را که گفتم دوست داشتم هواداران بدانند که ما با چه وضعیتی به میدان می‌رویم. ما با یک تیم در مسابقات مبارزه نمی‌کنیم بلکه با تیم‌های مختلف مبارزه می‌کنیم.