ایران قهرمان فرنگی شد

تیم منتخب ایران در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ فیلا قهرمان این رقابت‌ها شد.به گزارش خبرنگار ورزشی عصر ما به نقل از سایت فدراسیون کشتی، تیم منتخب ایران در پایان مرحله دوم رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ فیلا که روزهای شنبه و یک‌شنبه هفته جاری در شهر زومباتلی برگزار شد با کسب ۳ مدال […]

تیم منتخب ایران در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ فیلا قهرمان این رقابت‌ها شد.به گزارش خبرنگار ورزشی عصر ما به نقل از سایت فدراسیون کشتی، تیم منتخب ایران در پایان مرحله دوم رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ فیلا که روزهای شنبه و یک‌شنبه هفته جاری در شهر زومباتلی برگزار شد با کسب ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز قهرمان این رقابت ‌ها شد و تیم‌های مجارستان و گرجستان دوم و سوم شدند.

در روز دوم این رقابت‌ها حمید سوریان در وزن ۵۹ کیلوگرم که در اولین مسابقه پس از المپیک لندن به میدان رفته بود، موفق شد با شکست کشتی‌گیرانی از گرجستان، لهستان، مصر و ژاپن در دیدار فینال نیز با نتیجه ۸ بر صفر حریف ترکیه‌ای را مغلوب کرده و با اقتدار صاحب مدال طلا شود.

حبیب‌ا… اخلاقی نیز در وزن ۸۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دورهای بعد به ترتیب کشتی‌گیرانی از اسلواکی، ژاپن و مجارستان را شکست داد. او در دیدار پایانی نیز با پیروزی مقابل یوسف قادریان کشتی‌گیر جوان کشورمان به مدال طلا دست یافت. در همین وزن قادریان پس از استراحت در دور نخست در دورهای بعد کشتی‌گیرانی از کشورهای اوکراین، مجارستان و آذربایجان را مغلوب کرد اما در دیدار پایانی مقابل اخلاقی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

فرشاد علیزاده در این وزن در دور نخست با شکست مقابل حریف ژاپنی از دور رقابت‌ها کنار رفت.در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد کریمی، فرنگی‌کار جوان کشورمان در ۳ مسابقه کشتی‌گیرانی از نروژ، مجارستان و ژاپن را شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف گرجستانی مغلوب شد. کریمی در دیدار رده‌بندی مقابل نماینده قزاقستان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد. در همین وزن وحید باباجعفری در دور اول مقابل حریف مجارستانی مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در روز نخست این رقابت‌ها طالب نعمت‌پور در وزن ۸۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد، بشیر باباجان‌زاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم و سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند و امید نوروزی در وزن ۶۶ کیلوگرم به مدال برنز رسید.