واکنش قلعه‌نویی به سوالی درباره کی‌روش: این سوال جالب نیست!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگار ازبک که شما تفکر کی روش را در پیش دارید یا تفکر خودتان را پیاده می‌کنید گفت: در ابتدا باید بگویم کی‌روش مربی بسیار بزرگی است و برای فوتبال ایران خیلی زحمت کشیده اما این سؤال برای من که ۲۲ سال است مربیگری می‌کنم، جالب […]

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگار ازبک که شما تفکر کی روش را در پیش دارید یا تفکر خودتان را پیاده می‌کنید گفت: در ابتدا باید بگویم کی‌روش مربی بسیار بزرگی است و برای فوتبال ایران خیلی زحمت کشیده اما این سؤال برای من که ۲۲ سال است مربیگری می‌کنم، جالب نیست.تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار از مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ با تساوی ۲-۲ در خانه ازبکستان متوقف شد. امیر قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از این بازی در تاشکند گفت: به فوتبال آسیا و سرمربی ازبکستان تبریک می‌گویم. به نظرم بازی خوبی بود، هم از نظر کیفیت و هم از نظر گل زده. بازیکنان ما فکر کردند در پایان نیمه اول بازی تمام شده و فوتبال را یک نیمه دیدند، در صورتی که تیم ازبکستان در نیمه دوم با قلبش بازی کرد و دلیلی که توانستند دو گل به ثمر برسانند همین موضوع بود. ما در زمین راه رفتیم و آنها با قلبشان بازی کردند.

سرمربی تیم ملی افزود: به خاطر این بازی تبریک می‌گویم و تماشاگران چه در داخل استادیوم و چه ببینده تلویزیونی از این بازی لذت برد. این بازی درس بزرگی برای ما بود. فوتبال عین زندگی است، اول تنبیه می‌کند و بعد درس می‌دهد. ما از این بازی برای جام ملت‌ها درس بزرگی گرفتیم که در زمین اسم‌ها بازی نمی‌کند و تیمی می‌برد که با قلبش بازی می‌کند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال خبرنگاری که به او گفت تیم فعلی ایران بهتر است یا تیمی که در سال ٢٠٠٧ داشتید گفت: من تا به حال دو بار سرمربی تیم ملی شدم و هر دو بار وضعیت تیم ملی از نظر بازیکن خوب بوده است.قلعه‌نویی در پاسخ به سوال خبرنگار ازبک که شما تفکر کی روش را در پیش دارید یا تفکر خودتان را پیاده می‌کنید گفت: در ابتدا باید بگویم کی‌روش مربی بسیار بزرگی است و برای فوتبال ایران خیلی زحمت کشیده اما این سؤال برای من که ۲۲ سال است مربیگری می‌کنم، جالب نیست. من دو بار سرمربی تیم ملی شدم و جام‌های زیادی در ایران دارم و در دوران بازیگری هم قهرمان آسیا شدم. به سؤال شما فنی جواب می‌دهم. افرادی که سبک نو مربیگری من را می‌شناسند، می‌دانند فلسفه بازی‌ام نمایش هجومی است. آمار مربیگری تیم‌های قبلی‌ام هم موجود است و تقریباً بیشترین گل زده و رقابت آقای گلی برای تیم‌های من بوده است. ما چون تا جام ملت‌های آسیا زمان کمی داریم باید با همین بازیکنان کار را جلو ببریم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم، چون از زمانی که آمده‌ام کیفیت بالایی از خود به نمایش گذاشته‌اند و اگر این بازی را می‌بردیم دهمین برد پیاپی ما می‌شد و این رکورد شکست.