روز پر مدال ورزش ایران/3 مدال طلا، 7 مدال نقره و یک برنز حاصل کار ورزشکاران ایران در روز چهاردهم

ورزشکاران ایران امروز و در روز چهاردهم بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی در رشته های مختلف به میدان رفتند که در نهایت موفق شدند 3 مدال طلا، 7 مدال نقره و یک مدال برنز را کسب کنند و کاروان ایران در مقام پنجم جدول رده بندی مدال ها جای بگیرد.به گزارش گروه ورزشی باشگاه […]

ورزشکاران ایران امروز و در روز چهاردهم بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی در رشته های مختلف به میدان رفتند که در نهایت موفق شدند 3 مدال طلا، 7 مدال نقره و یک مدال برنز را کسب کنند و کاروان ایران در مقام پنجم جدول رده بندی مدال ها جای بگیرد.به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، برنامه ورزشکاران ایران به شرح زیر است:

2641028_183

11 مهر:

بسکتبال: بازی رده بندی ساعت 16، فینال 18:15

والیبال: رده بندی ساعت 17، فینال ساعت 19:30

تکواندو: مردان 58 کیلوگرم(فرزان عاشورزاده) – زنان 73 کیلوگرم(فاطمه روحانی) و 73 + کیلوگرم(اکرم خدابنده) مقدماتی از ساعت9:30، یک چهارم 14، نیمه نهایی 15:30، فینال 18

کاراته:

مردان 60 کیلوگرم(امیر مهدیزاده) از ساعت 13:30، مدال برنز ساعت 15:40، فینال ساعت 16:30،

زنان 61 کیلوگرم(فاطمه چالاکی) و 68کیلوگرم (پگاه زنگنه) از ساعت 13:30، برنز ساعت 15:30، فینال ساعت 16:20

بوکس: فینال تمام اوزان از ساعت 14 تا 18

کبدی: فینال زنان ساعت 10، فینال مردان ساعت 11:30

*جدول توزیع مدال ها

**شکست چالاکی مقابل حریف ازبک در دومین دیدار

نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان کاراته کشورمان مغلوب حریف ازبکستانی شد.

فاطمه چالاکی نماینده وزن 61-کیلوگرم بانوان کاراته کشورمان که در اولین مبارزه خود در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون، تینگ تی لی از هنگ‌کنگ را با نتیجه 3 برصفر شکسته داده بود در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف میرزابئا از ازبکستان رفت و با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد.

**عاشور زاده 9بر2 حریف اردنی را برد

اینچئون ملی پوش وزن 58- کیلوگرم تکواندوی کشورمان با برتری مقابل حریف اردنی به مرحله دوم بازی‌های آسیایی صعود کرد.

فرزان عاشور زاده ملی پوش وزن 58- کیلوگرم تکواندو کشوزمان در نخستین مسابقه خود در بازی‌های آسیایی مقابل حریفی از اردن به میدان رفت و موفق شد با نتیجه 9 بر 2 به برتری برسد و راهی دور دوم شود.

وی در مرحله یک هشتم نهایی با حریفی از تایلند روبرو می شود.

**تیم کبدی بانوان کشورمان به مدال نقره دست یافت

بازیهای آسیایی تیم ملی کبدی بانوان کشورمان با شکست مقابل تیم هند به مدال نقره کبدی بازیهای آسیایی رسید.

ایران در فینال رقابتهای کبدی بانوان بازیهای آسیایی امروز به مصاف هند، قهرمان جهان رفت و با نتیجه 31 بر 21 شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

تیم کبدی بانوان برای صعود به فینال تیمهای ژاپن، چین تایپه، تایلند و بنگلادش را شکست داده بود. تیم بانوان در بازیهای آسیایی 2010 مدال برنز گرفته بود.

مدال نقره تیم کبدی بانوان دوازدهمین نشان نقره ایران در بازیهای آسیایی 2014 بود.

**کاپیتان تیم ملی کبدی بانوان: یک روز به هدفمان که شکست هند است می رسیم

سلیمه عبدالله بخش گفت: در مصاف با هند هر چه در توان داشتیم گذاشتیم.

کاپیتان تیم ملی کبدی بانوان پس از کسب مدال نقره بازیهای آسیایی گفت: من دیروز بیمارستان بودم و نمی خواستم بازی کنم اما به خاطر تیم به میدان آمدم. بچه ها غیرت به خرج دادند و هر چه در توان داشتن گذاشتند اما هند تیم بدی نیست.

وی همچنین گفت: در دوره قبل بازیهای آسیایی مدال برنز گرفتیم اما حالا این مدال را به نقره تبدیل کرده ایم. البته طلسم هند شکستنی است و باید بیشتر تمرین کنیم تا این سد را بشکنیم. یک روز به این هدفمان خواهیم رسید.

**اعظم مقصودلو: فینال را به اشتباهات فردی خود باختیم

اینچئون سرمربی تیم ملی کبدی بانوان گفت: مقابل هند در فینال بازی‌های آسیایی به اشتباهات خود باختیم.

اعظم مقصودلو پس از شکست بانوان کبدی کار ایران مقابل هند در فینال بازی‌های آسیایی اظهار داشت: امروز به اشتباهات فردی خود باختیم. کاپیتان ما هم که روی او حساب کرده بودیم، چند روزی حالش خوب نبود و شرایط مساعدی برای جمع کردن تیم نداشت. بازیکنان ما عصبانی کار نمی‌کردند، اما جایی که نباید اشتباه می‌کردند، اشتباه داشتند که متاسفانه این اشتباه هم اکثرا از سوی بزرگان تیم بود. در کبدی هم اگر دو بازیکن اشتباه کنند، کل تیم به هم می‌ریزد.

وی ادامه داد: هند تم قدرتمندی نبود و آنها با فکر و با تدبیر کار کردند و متاسفانه بازیکنان ما از اشتباه آنها استفاده نکردند و برنامه‌های ما داخل زمین اجرا نشد. از جوانان تیم راضی هستم، هرچند اشتباهاتی داشتند، اما نه به اندازه با تجربه‌ها. ما امروز از لحاظ سرعت خوب بودیم، اما بچه ها از این فرصت استفاده نکردند.

سرمربی تیم ملی کبدی با تاکید بر اینکه ما برای مدال نقره نیامده بودیم، عنوان کرد: نمی‌دانم چرا بازیکنان ما به این شکل بازی کردند. وقتی 3، 4 امتیاز عقب افتادیم تیم ما به هم ریخت. هندی‌ها هم تیمی هستند که کلا روی اعصاب بازیکنان حریف راه می‌روند.

مقصودلو گفت: ما برای حضور در اینچئون، 9 ماه در اردو بودیم. 4 سال منتظر کسب مدال طلا بودیم، اما بچه ها قدر زحمات خود را ندانستند. 2 بازی دوستانه با کره و تایلند داشتیم و می‌خواستیم با هند هم بازی کنیم، اما آنها برای اینکه تاکتیک‌هایشان لو نرود، بازی نکردند.

**بررسی پرونده سعید عبدولی در دادگاه حکمیت ورزش آغاز شد

بازیهای آسیایی پرونده سعید عبدولی امروز در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) بررسی می شود.

پس از شکایت کمیته ملی المپیک به دادگاه حکمیت ورزش در مورد حق کشی مسابقه سعید عبدولی مقابل حریف کره ای در وزن 71 کیلوگرم کشتی فرنگی بازیهای آسیایی، امروز در طبقه 38 هتل محل استقرار اعضای شورای المپیک آسیا و اعضای CAS نشست بررسی این موضوع برگزار می شود و در مورد شکایت ایران به ناداوری این مسابقه تصمیم گیری خواهد شد.

البته چون این مسابقه در مرحله فینال نبوده، امکان تغییر نتیجه نیست اما اگر تائید شود که حق عبدولی تضییع شده امکان محرومیت عوامل این مسابقه وجود دارد.

پروسه ارجاع و بررسی یک پرونده ورزشی در دادگاه حکمیت ورزش معمولا پروسه ای بین یک تا شش ماه زمان نیاز دارد اما خوشبختانه با پیگیری مسئولین کمیته المپیک و همراهی دست اندرکاران شورای المپیک آسیا پرونده عبدولی دو روز بعد از ارجاع مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه این نشست تا ساعاتی دیگر اعلام می گردد.

**فاطمه چالاکی برنز گرفت

کاراته کا وزن منهای 61 کیلوگرم تیم ملی بانوان ایران مدال برنز هفدهمین دوره بازیهای آسیایی را بر گردن آویخت.

در دومین روز از پیکارهای کاراته هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی، فاطمه چالاکی در وزن منهای 61 کیلوگرم بانوان برای کسب مدال برنز به مصاف “سوجانگ شین” کاراته کایی از کره جنوبی رفت و با نتیجه دو بر صفر او را شکست داد و مدال برنز گرفت.

صبح امروز چالاکی پس از غلبه بر “تینگ لی” از هنگ کنگ با نتیجه 3 بر صفر، در دومین مبارزه مقابل حریف ازبکستانی، بارنو میرزووآ 4 بر 2 نتیجه را واگذار کرد تا برای کسب مدال برنز به مصاف کاراته کا کره جنوبی برود.

مدال برنز چالاکی هفدهمین مدال برنز کاروان ایران بود.

پس از نشانهای طلای سعید حسنی‌پور و حمیده عباسعلی این سومین مدال تیم ملی کاراته ایران در بازیهای آسیایی است.

**عاشورزاده در دومین دیدار خود به پیروزی رسید

تکواندوکار وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان توانست مقابل حریف تایلندی‌اش به پیروزی برسد.

فرزان عاشورزاده که در اولین مبارزه خود با حریف اردنی پیروز شد و به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های تکواندو هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی صعود کرد، در این مرحله با پن اک کاراکت از تایلند روبرو شد و توانست این حریف خود را هم شکست دهد.

تکواندوکار وزن 58- کیلوگرم کشورمان در این مبارزه با نتیجه 11 بر 2 به پیروزی رسید تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

**تیم ملی کبدی مردان هم نقره گرفت

تیم ملی کبدی ایران به مقام نایب قهرمانی بازیهای آسیایی دست یافت.

در دیدار فینال کبدی بازیهای آسیایی تیمهای ایران و هند به مصاف هم رفتند که ملی‌پوشان ایران در رقابتی نزدیک و حساس از حریف قدرتمند خود که دارای چندین عنوان قهرمانی جهان و آسیاست، با نتیجه 27 بر 25 شکست خوردند و مدال نقره را از آن حود کردند.

ایران در حالی فینال را به هند واگذار کرد که در پایان نیمه نخست با نتیجه 21 بر 13 از حریف پیش افتاده بود.

این سیزدهمین مدال نقره ایران در بازیهای آسیایی 2014 است.

**چالاکی: در مسابقات آینده مدال خوش‌رنگ‌تری می‌گیرم

ملی‌پوش کاراته بانوان ایران پس از کسب برنز بازی‌های آسیایی اینچئون، گفت: در مسابقات آینده مدال خوش رنگ‌تری را کسب خواهم کرد.

فاطمه چالاکی، اظهار کرد: برای حضور در این دوره از بازی‌های آسیایی تغییر وزن داده بودم و به همین دلیل نتوانستم عملکرد قابل قبولی ارائه کنم. از عملکرد خودم ناراضی نیستم و قول می‌دهم که در مسابقات بعدی مدال‌های بهتری کسب کنم.

وی افزود: در بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو هم به مدال برنز رسیدم، اما اکنون در یک وزن دیگر برنز گرفته‌ام و حریفانم جدید بودند.

ملی‌پوش کاراته بانوان ایران گفت: با تمام این تفاسیر زحمت خود را کشیدم و هر چه که در توان داشتم گذاشتم. می خواستم به مدال خوش رنگی برسم، اما نشد. خدا را شکر دست خالی نماندم.

وی ادامه داد: البته حضور من در بازی‌های آسیایی مقداری دیر قطعی شد و این مساله روی عملکردم در این دوره از بازی‌ها تاثیر گذاشت. معتقدم که زمان آن رسیده تا بانوان کاراته ایران در مسابقات جهانی هم مدال آور شوند. با خود عهد بسته ام و می‌خواهم در مسابقات جهانی آلمان به موفقیت برسم.

**فاطمه روحانی برنزش را قطعی کرد

تکواندوکار وزن 73- کیلوگرم بانوان ایران بازی‌های آسیایی اینچئون برنز خود را قطعی کرد.

در آخرین روز از رقابت‌های تکواندوی هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون در وزن 73- کیلوگرم بانوان فاطمه روحانی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم “بینتی “از برونئی را 19 بر یک شکست داد و ضمن راهیابی به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.

در وقت اول روحانی هفت امتیاز گرفت و در وقت دوم هم 12 بر یک پیروز شد.

او برای رسیدن به فینال با کویت مصاف دارد.

**بعد از روحانی اکرم خدابنده هم برنزش را قطعی کرد

تکواندوکار وزن 73+ بانوان ایران به مرحله نیمه نهایی بازیهای آسیایی اینچئون صعود و مدال برنز خود دراین بازیها را قطعی کرد.

در ادامه چهارمین و آخرین روز رقابتهای تکواندوی هفدهمین دوره بازیهای آسیایی 2014 در اینچئون در مرحله یک چهارم نهایی وزن 73+ کیلوگرم بانوان اکرم خدابنده مقابل” سورن داوین” از کامبوج به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

خدابنده در نهایت 8بریک حریفش را شکست داد تا ضمن مسجل کردن برنزش برای رسیدن به فینال نماینده ای از کشور ماکائو را در پیش دارد.

**فاطمه روحانی فینالیست شد

تکواندوکار وزن 73- کیلوگرم بانوان ایران به فینال بازی‌های آسیایی اینچئون راه یافت.

در ادامه آخرین روز رقابت‌های تکواندوی هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در اینچئون کره جنوبی در وزن 73- کیلوگرم بانوان فاطمه روحانی در مرحله نیمه نهایی ابرار فهد از کویت را شکست داد و فینالیست شد.

روحانی مبارزه را عالی شروع کرد و 3 امتیاز گرفت. در ادامه حریف او دو بار بر زمین افتاد و امتیاز چهارم در پایان وقت اول برای بانوی ایرانی ثبت شد.

در وقت دوم روحانی دو امتیاز گرفت و دو امتیاز هم از دست داد تا اختلاف 4 امتیازی همچنان وجود داشته باشد در ثانیه‌های پایانی وقت دوم امتیاز هفتم هم برای روحانی ثبت شد تا خیالش از بابت پیروزی تا حد زیادی آسوده شود.

در وقت سوم بانوی ایرانی به خوبی از حملات احساسی حریف استفاده کرد و سه بار ضربه سر زد و امتیازاتش را به 16 رساند تا مبارزه پیش از به پایان رسیدن زمان قانونی تمام شود.

**خدابنده دومین فینالیست امروز تیم ملی تکواندو بانوان

بانوی ملی پوش وزن 73+ تکواندوی کشورمان با برتری مقابل نماینده ماکائو راهی فینال شد.

اکرم خدابنده لو، ملی پوش وزن 73+ تکواندو کشورمان که در مرحله یک چهارم نهایی حریفی از کامبوج را از پیش رو برداشته و راهی نیمه نهایی شده بود، در این مرحله به مصاف حریفی از ماکائو رفت و موفق شد با برتری 14بر 32 راهی فینال شود.

وی در فینال باید به مصاف برنده دیدار چین و تاجیکستان برود.

**زنگنه در یک‌چهارم نهایی باخت

بانوی ملی‌پوش وزن 68- کیلوگرم کاراته ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی 2014 مغلوب حریف قزاق خود شد.

چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی اینچئون در حالی پیگیری می‌شود که پگاه زنگنه کاراته کای 68- کیلوگرم ایران در بازی نخست خود توانست با نتیجه یک بر صفر حریف پاکستانی خود را شکست داده و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

وی در مرحله بعدی با حریفی از قزاقستان روبرو شد و در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب حریف خود شد و از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

زنگنه برای کسب مدال برنز باید منتظر صعود حریف قزاق خود به فینال باشد.

**مهدی‌زاده فینالیست شد

کاراته‌کا وزن 60- کیلوگرم ایران با غلبه بر حریف کره‌ای به دیدار پایانی بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون راه پیدا کرد.

چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی اینچئون در حالی پیگیری می‌شود که در مرحله یک هشتم نهایی وزن 60- کیلوگرم مردان امیر مهدی‌زاده که در اولین مبارزه خود مقابل” صفرعلی داولاتف” از تاجیکستان 8 بر صفر پیروز شده بود در دور دوم “وانگ فی” از چین را 11 بر 5 شکست داد و به جمع 4 مبارز برتر این وزن راه یافت.

مهدی‌زاده در مرحله نیمه‌نهایی با کاراته‌کا کره‌‌جنوبی مبارزه کرد و توانست با نتیجه 3 بر 2 حریف خود را شکست دهد و به دیدار پایانی برسد.

**فرزان عاشور زاده هم فینالیست شد

در ادامه رقابتهای تکواندو بازیهای آسیایی فرزان عاشورزاده 13بر6 چن یانگ از چین تایپه را شکست داد و فینالیست شد.

عاشور زاده در فینال با نماینده قزاقستان مبارزه دارد.فاطمه روحانی نیز با نماینده کامبوج و اکرم خدابنده نیز با حریفی چینی برای طلا مبارزه خواهد کرد.

**مظاهری به مدال نقره رسید

نماینده وزن 91-کیلوگرم تیم ملی بوکس در فینال بازی‌های آسیایی با شکست مقابل نماینده قزاقستان مدال نقره را از آن خود کرد.

چهاردهمین روز از هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون در حالی پیگیری می‌شود که علی مظاهری نماینده وزن 91- کیلوگرم و کاپیتان تیم ملی بوکس با شکست حریفان خود به فینال بازی‌های آسیایی اینچئون راه یافت و امروز(جمعه) به مصاف نماینده قزاقستان رفت و با شکست مقابل حریف خود مدال نقره را از آن خود کرد.

علی مظاهری کاپیتان تیم ملی بوکس سابقه حضور در دو دوره بازی‌های آسیایی را در کارنامه دارد. وی مدال طلای بازی‌های آسیایی 2006 دوحه و برنز بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو را در کارنامه دارد. مظاهری یک مدال طلا و یک مدال برنز قهرمانی آسیا را نیز در کارنامه دارد.

**جاسم دلاوری دومین مدال نقره بوکس را کسب کرد

نماینده وزن 91+ کیلوگرم تیم ملی بوکس در فینال بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون مغلوب حریف قزاقستانی شد.

چهاردهمین روز از هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون در حالی پیگیری می‌شود که امروز (جمعه) جاسم دلاوری نماینده وزن 91+ کیلوگرم تیم ملی بوکس در فینال به مصاف نماینده قزاقستان رفت و با شکست مقابل حریف خود مدال نقره بازی‌های آسیایی را کسب کرد.

دلاوری برای رسیدن به فینال نماینده‌های کشورهای چین، کره جنوبی و ازبکستان را شکست داده بود.

دلاوری مدال برنز بازی‌های آسیایی دوحه را در کارنامه خود دارد.

**روحانی به مدال نقره بسنده کرد

نماینده تیم ملی تکواندو بانوان ایران در بازی های آسیایی اینچئون به یک مدال نقره دست یافت.

در ادامه چهارمین روز رقابت های تکواندو بازیهای آسیایی اینچئون، فاطمه روحانی تکواندوکار وزن 73- کیلوگرم تیم ملی بانوان ایران بعد از برد تکواندوکارانی از برونئی و کویت، در دیدار پایانی برابر “سورن سپی” از کامبوج هفت بر چهار شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

پیش از این هم ایران سه مدال طلا توسط مسعود حجی زواره، مهدی خدابخشی و بهنام اسبقی و یک مدال برنز توسط سوسن حاجی پور کسب کرده است.

**زنگنه از کسب مدال برنز بازماند

بانوی ملی‌پوش وزن 68- کیلوگرم کاراته ایران در جدول بازنده‌های بازی‌های آسیایی 2014 مغلوب حریف مالزیایی خود شد.

چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی اینچئون در حالی پیگیری می‌شود که پگاه زنگنه کاراته‌کای 68- کیلوگرم ایران در بازی نخست خود توانست با نتیجه یک بر صفر حریف پاکستانی خود را شکست داده و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

وی در مرحله بعدی با حریفی از قزاقستان روبرو شد و در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب حریف خود شد و از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند، اما با توجه به صعود حریف قزاقش به دیدار پایانی راهی جدول بازنده‌ها شد. زنگنه در این مرحله مقابل حریفی از مالزی قرار گرفت و با نتیجه 2 بر یک نتیجه را واگذار کرد و از کسب مدال برنز بازماند.

**نوزدهمین طلا به کاراته رسید/مهدی‌زاده هم به جمع طلایی‌ها پیوست

امیر مهدی‌زاده نماینده وزن 60- کیلوگرم تیم ملی کاراته در فینال بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون با شکست نماینده اردن به مدال طلا دست یافت.

چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون در حالی پیگیری می‌شود که امیر مهدی‌زاده نماینده وزن 60-کیلوگرم تیم ملی مردان کاراته در فینال مسابقات با شکست نماینده اردن با نتیجه 6 بر 3 مدال طلای این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

امیر مهدی‌زاده که در اولین مبارزه خود مقابل “صفرعلی داولاتف” از تاجیکستان 8 بر صفر پیروز شده بود در دور دوم “وانگ فی” از چین را 11 بر 5 شکست داد و به جمع 4 مبارز برتر این وزن راه یافت.

مهدی‌زاده در مرحله نیمه‌نهایی با کاراته‌کا کره‌‌جنوبی مبارزه کرد و توانست با نتیجه 3 بر 2 حریف خود را شکست دهد و به دیدار پایانی برسد.

روز گذشته سعید حسنی‌‌پور نماینده وزن 75-‌ کیلوگرم و حمیده عباسعلی نماینده وزن 68+ کیلوگرم مدال طلای بازی‌های آسیای را کسب کردند و امروز مهدی‌زاده سومین مدال طلای تیم ملی کاراته را کسب کرد.

مهدی‌زاده مدال طلای مسابقات جهانی فرانسه را نیز در کارنامه خود دارد.

**خدابنده به مدال نقره رسید

نماینده وزن 73+ کیلوگرم تیم ملی تکواندو بانوان در فینال بازی‌های آسیایی اینچئون با شکست برابر نماینده چین مدال نقره بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد.

اکرم خدابنده، ملی پوش وزن 73+ تکواندو کشورمان که در مرحله یک چهارم نهایی حریفی از کامبوج را از پیش رو برداشته و راهی نیمه نهایی شد، در مرحله نیمه نهایی به مصاف حریفی از ماکائو رفت و با شکست حریف خود فینالیست شد.

خدابند هدر فینال به مصاف حریفی از چین رفت و با شکست مقابل حریف خود به مدال نقره بازی‌های آسیایی اینچئون بسنده کرد.

**آشورزاده چهار‌‌مین طلای تکواندو را کسب کرد

آشورزاده نوجوان 17 ساله تکواندوی ایران در وزن 58- کیلوگرم در فینال بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون با شکست نماینده قزاقستان به مدال طلا دست یافت.

چهاردهمین روز از بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون در حالی پیگیری می‌شود که امروز فرزان آشورزاده نماینده وزن 58- کیلوگرم تیم ملی تکواندو در فینال به مصاف نماینده قزاقستان رفت

وی برای رسیدن به فینال مسابقات نمایندگان اردن، تایلند، چین و چین تایپه را شکست داده بود.

**کاپیتان تیم ملی کاراته بانوان از تیم ملی خداحافظی کرد

پگاه زنگنه پس از بازماندن از مدال برنز بازی‌های آسیایی اینچئون از تیم ملی کاراته خداحافظی کرد.

پگاه زنگنه پس از اینکه از کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی اینچئون از کسب مدال برنز باز ماند از تیم ملی کاراته خداحافظی کرد.

وی پس از بازماندن از مدال اعلام کرد دوست ندارد دیگر در سطح ملی فعالیت کند.

**تیم ملی بسکتبال ایران مدال طلا را از دست داد

بسکتبالیست های ایران امروز در فینال رقابت های بسکتبال هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون به مصاف کره جنوبی رفتند و مدال طلا را از دست دادند.

تیم ملی بسکتبال ایران پس از آنکه تیم قزاقستان را در مرحله نیمه نهایی بانتیجه نزدیک 80بر 78 ازپیش روی برداشت، به مرحله فینال بسکتبال راه یافت و امروز (جمعه ) مقابل تیم میزبان به میدان رفت.

بسکتبال ایران دراین دیدار با ترکیب صمد نیکخواه بهرامی ، حامد حدادی ، مهدی کامرانی ، حامد آفاق واوشین ساهاکیان بازی را مقابل کره جنوبی آغاز کرد .

تیم ملی ایران در کوارتر نخست این دیدار را با نتیجه 25 بر 16 نتیجه را به کره ای ها واگذار کرد ، کوارتر دوم با نتیجه با نتیجه 20بر 17 به نفع ایران بود اما در مجموع نیمه نخست با نتیجه 42 بر 36 بازهم به نفع میزبان پایان یافت.

ایران در کوارتر سوم هم با نتیجه 25 بر 16 جلو بود و این کوارتر با تساوی 63 بر 63 به پایان رسید.

کوارتر چهارم نیز با نتیجه 21بر16 به نفع میزان تمام شد تا در نهایت با نتیجه 79بر77 به پیروزی برسد و بسکتبالیست های ایرانی در یک دیداری ضعیف بهترین موقعیت را برای قهرمانی از دست بدهند.

رقابت های بسکتبال هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون از 31 شهریور ماه آغاز شده است .

تیم ملی بسکتبال ایران از مرحله دوم وارد این رقابت ها شد و با پیروزی قاطعانه مقابل هند و فیلیپین به عنوان سرگروه به مرحله سوم رقابت ها صعود کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله سوم این رقابتها در گروه G با تیم های چین ، ژاپن و مغولستان روبرو شد و پس از شکست هر سه حریف باز هم به عنوان سرگروه راهی مرحله نیمه نهایی شد .

تیم ملی بسکتبال ایران متشکل از صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی، حامد حدادی، حامد آفاق، سجاد مشایخی، اوشین ساهاکیان، اصغر کاردوست، روزبه ارغوان، آرمان زنگنه، فرید اصلانی حاجی آبادی، محمد جمشیدی و بهنام یخچالی دهکردی در این رقابت ها شرکت داشتند.

سرمربیگری تیم ملی بسکتبال ایران به عهده مهمت بچیروویچ بود.

**والیبال طلایی شد/ رکورد طلا پس از انقلاب شکست

بازیهای آسیایی تیم ملی والیبال ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد.

ملی‌پوشان والیبال ایران در روزی که شباهت چندانی به تیم لیگ و مسابقات جهانی نداشت، برابر ژاپن 3 بر یک (28-26، 23-25، 25-19، 25-19) به برتری رسید و مدال طلا را به دست آورد.

در ست اول کار برای ایران بسیار دشوار پیش رفت و در شرایطی که از حریف عقب افتاده بود توانست با نتیجه 28 بر 26 به برتری برسد.

در ست دوم باز هم برتری از آن ژاپنی‌ها بود و شیمیزوی پیر اما با کارآمد تا توانست امتیاز گرفت هر چند ایران 6 امتیاز عقب افتادگی را جبران کرد اما در پایان 25 بر 23 بازی را واگذار کرد.

در ست سوم ایران به خودش آمد و بازی را مقتدرانه شروع کرد. اخم‌های کواچ حتی با امتیازهای پیاپی ایران از هم باز نمی‌شد. برتری ایران در این ست کاملا مشهود و نتیجه 25 بر 18 نیز آن را تایید کرد.

ست چهارم باز هم کار پایاپای دنبال شد. شیمیزو باز هم وظیفه اصلی امتیازآوری را بر عهده داشت، اما مشخص نبود چرا مدافعان ایران باز منتظر حمله سرعتی زن حریف بودند و به دفاع کنار اضافه نمی‌شدند. با این حال برتری امتیازی ایران ادامه داشت و نتیجه ست 25 بر 19 به سود ایران رقم خورد.

قهرمانی والیبال شمار طلاهای کاروان ایران را به عدد 21 رساند تا رکورد تعداد مدال طلاهای ایران در این بازی‌ها پس از انقلاب اسلامی شکسته شود. در دوره گذشته ایران 20 طلا به دست آورد. آمار طلاهای ایران هر چند نسبت به دوره گذشته بیشتر شد، اما جایگاه ایران یک پله سقوط کرد.