والیبال ایران با اقتدار از دیوار چین عبور کرد / سهمیه المپیک در چنگ والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل چین، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۵:۳۰ امروز در دیدار نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف چین رفت و با نتیجه سه بر صفر پیروز شد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۲۲ […]

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل چین، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۵:۳۰ امروز در دیدار نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف چین رفت و با نتیجه سه بر صفر پیروز شد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران به پایان رسید.

ایگور کولاکوویچ در این مسابقه هم مانند ۲ بازی قبلی تیم خود را با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور روانه میدان کرد.

در ست نخست این بازی چینی‌ها با وجود بهره بردن از حمایت هواداران خودی، به طور کامل اسیر بازی تیم ایران بودند و هیچ حرفی برای گفتن نداشتند. در ست دوم شرایط تا حدودی تغییر کرد و بازی نزدیک‌تر پیش رفت. محمودی عملکرد پر اشتباهی داشت و موفقیت حملات ایران بسیار پایین بود اما عملکرد خوب دفاع روی تور ایران و به خصوص نمایش درخشان موسوی، بازهم پیروزی را به نام ایران ثبت کرد. شرایط ست سوم هم مانند ست اول بود و چین اسیر بازی برتر ایران شد. در اواخر ست سوم،‌ کولاکوویچ چند نفر از بازیکنان اصلی را بیرون کشید تا بازیکنانی مثل جواد کریمی و پوریا یلی هم فرصت حضور در میدان را پیدا کنند.

موسوی در این بازی نمایش فوق‌العاده درخشانی داشت. این بازیکن از ۸ حمله خود به ۵ امتیاز، از ۱۳ حمله به ۹ امتیاز کسب کرد که آمار بسیار خوبی است. ۲ امتیاز پایانی بازی هم با ۲ سرویس موسوی، به حساب ایران واریز شد تا این بازیکن در مجموع ۱۶ امتیاز گرفت و امتیازآورترین بازیکن زمین شد.مسابقات والیبال انتخابی المپیک در قاره آسیا،‌ از ۱۷ دی آغاز شد و امروز به پایان رسید. ایران در مرحله گروهی با چین تایپه، قزاقستان و چین همگروه بود و هر سه تیم را سه بر صفر شکست داد. شاگردان کولاکوویچ در مرحله نیمه‌نهایی نیز کره جنوبی را سه بر ۲ از پیش رو برداشتند و به فینال رسیدند.پیش از این والیبال ایران فقط یک بار در المپیک ۲۰۱۶ ریو سهمیه المپیک را کسب کرده بود.