مقتدایی:ما برای ورزش استان برنامه داریم و قطعا خارج از برنامه حرکت نمی کنیم

استاندار خوزستان با بیان این که در حال حاضر خیلی منسجم‌، با برنامه و منظم‌تر از قبل در بخش ورزش کار می‌کنیم، گفت: تلاش می‌کنیم نگرانی‌های ورزشکاران را به حداقل برسانیم.عبدالحسن مقتدایی در آیین تجلیل از ورزشکاران، مربیان و داوران که روز گذشته (23 تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات بسیار متعدد […]

استاندار خوزستان با بیان این که در حال حاضر خیلی منسجم‌، با برنامه و منظم‌تر از قبل در بخش ورزش کار می‌کنیم، گفت: تلاش می‌کنیم نگرانی‌های ورزشکاران را به حداقل برسانیم.عبدالحسن مقتدایی در آیین تجلیل از ورزشکاران، مربیان و داوران که روز گذشته (23 تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات بسیار متعدد و گسترده است و البته وضعیت آنقدر بد نیست که نتوانیم مشکلات را برطرف کنیم. باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات حل شوند.وی خاطر نشان کرد: اگر به تاریخ نگاه کنیم هیچ ملتی از نداشتن قهرمان آسیب ندیده است و در مقابل، هیچ ملتی هم با داشتن قهرمان به جز افتخارات آن، به جای خاصی نرسیده است. وقتی به مسابقات آسیایی نگاه کنیم، کشور چین مدال های بسیاری به دست می آورد ولی از بابت ورزش در مجامع بین المللی هیچ اتفاق خاصی برای آن نمی افتد. پس، هیچ اثر مادی ای بابت مدال‌هایی که به دست می آورد در آن ایجاد نمی شود.

89782

استاندار خوزستان افزود: آن کشورهایی هم که مانند مالی که در مدال‌آوری در انتهای جدول قرار دارند، چیزی از ارزش‌های‌شان، کم نمی‌شود. پس چه برای پر مدال‌ترین و چه کم مدال ترین کشورها اتفاقی رخ نمی دهد و برخی از کارها فقط افتخارات تاریخ هستند. برخی از قهرمان‌هایی که حکومت ها به وجود می آورند برای زنده نگه داشتن جامعه در ابعاد دیگر هستند و درست است که اثر مادی ندارد، ولی این که جامعه خلاق، پویا و افتخارآفرین باشد می تواند در بخش های دیگر اثر بگذارد.وی بیان کرد: اولین ویژگی یک قهرمان این است که شکننده نباشد. در خیلی از ورزشکاران حرفه ای دیده ایم که هیچ وقت اعتراضی بابت آن بی مهری یا کم مهری که به هر صورتی نسبت به آن‌ها شده است، به زبان نمی آورند. به هر حال برخی مواقع افراد، کاری را برای دل خودشان انجام می دهند.مقتدایی تصریح کرد: به هر حال هم دولت ها و هم افرادی که درون این حکومت‌ها هستند نسبت به یکدیگر تعهد دارند و در یک مقطع زمانی، تاریخ خود را می سازند. یک وظیفه هم، نظام های حکومتی، ورزشی و اقتصادی نسبت به جامعه ای که افتخارآفرینی می کند، دارند. بخشی از این وظایف ملی است که باید در قانون مدون شود و بعد هم به اجرا درآید و حقوق کسانی که افتخارآفرینی می‌کنند، به شکل سپاس پرداخت شود.وی ادامه داد: بخشی از این وظایف هم، درون استانی است و دستورالعمل‌هایی است که می گوید اگر شخصی قهرمان شد، باید این توجهات نسبت به او صورت بگیرد. البته در جایی هم محدودیت های قانونی وجود دارد ولی وظیفه ما این است که مشکل را مدون و به مرکز منتقل کنیم.

استاندار خوزستان خاطرنشان‌کرد: اگر قرار است ورزش استان متحول شود، با برنامه است که این تحول صورت می گیرد. باید منطقی حرکت کنیم و با داشتن منطق می توان برای پاسخگویی، یک خط‌کش و شاخص داشت.وی گفت: طبق آن چه در بخش درون استانی جزو وظایف ما است، حمایت از هیات ها، مجموعه های ورزشی و تیم هایی که در لیگ کشور هستند، جزو برنامه های مان است، به گونه ای که از تک‌تک سازمان ها خواسته می شود و با آن‌ها جلسه می گذاریم تا کار به نتیجه برسد. ما یک برنامه برای ورزش استان داریم و طبق همان نیز پیش می رویم تا در پایان بگوییم چه اتفاقی برای ورزش استان افتاده است.مقتدایی عنوان کرد: در حال حاضر خیلی منسجم‌تر، با برنامه و منظم‌تر در بخش ورزش کار می‌کنیم تا یک پارلمان ورزشی در سطح استان داشته باشیم. به هر حال کار ما یک کار برنامه ای است.

وی خاطرنشان‌کرد: ما برای ورزش استان برنامه داریم و قطعا خارج از برنامه حرکت نمی کنیم و از این نظر هم تمام فرمانداران را نیز درگیر کار کرده ایم. فشاری که روی اداره‌کل ورزش و جوانان استان و سازمان آموزش و پرورش است، روی هیچ سازمانی نیست. به هر حال این دو ارگان جزو اولویت های ما هستند و باتوجه به این‌که باید برنامه مدون داشته باشند، روی آن‌ها بسیار فشار است و باید در قالب همین برنامه ها نیز اعتبارات آن‌ها را تامین کنیم تا ان‌شاالله بتوانند کار برنامه‌ای‌مان را پیش ببرند.استاندار خوزستان در پایان گفت: همین که قرار است آیین تجلیل از ورزشکاران هر سه ماه یک بار برگزار شود در حالی که در گذشته سالی یک بار بوده و ممکن هم بوده است که برگزار نشود، یعنی کار برنامه ای صورت گرفته است. بدون شک برنامه های آتی ما در زمینه قهرمان‌پروری و احترام به قهرمانان است و سعی می کنیم امکانات بیشتری فراهم کنیم تا رضایت‌مندی هم فراهم شود. راه طولانی و برنامه گسترده است ولی قول می‌دهیم که تا آن‌جا که در توان‌مان است، نقطه‌نظرات دوستان را با انگیزه پیش ببریم و نگرانی‌هایی که دارند را به حداقل برسانیم.