بابک زنجانی و دو متهم پرونده نفتی مفسد فی الارض شناخته و محکوم به اعدام شدند

سخنگوی قوه قضاییه گفت: حکم بابک زنجانی و دو متهم دیگر که در پرونده نفتی محاکمه شدند در دادگاه بدوی صادر شده و دادگاه این سه متهم را مفسد فی الارض تشخیص داده است.حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در نود وسومین نشست خبری خود افزود: دادگاه بدوی این سه متهم را […]

سخنگوی قوه قضاییه گفت: حکم بابک زنجانی و دو متهم دیگر که در پرونده نفتی محاکمه شدند در دادگاه بدوی صادر شده و دادگاه این سه متهم را مفسد فی الارض تشخیص داده است.حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در نود وسومین نشست خبری خود افزود: دادگاه بدوی این سه متهم را به اعدام محکوم کرده و همچنین به رد مال مربوط به شاکی که همان شرکت ملی نفت ایران نیز است را اعلام و به جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم کرده است. ** حکم پرونده ارزی بزودی صادر می شود وی گفت: محاکمه پرونده ارزی نیز تمام شده و بزودی حکم صادر می شود.

15_2

محسنی اژه ای گفت: بر اساس حسابرسی و کارشناسی در این پرونده 181 میلیارد تومان درآمد نامشروع برآورد شده است. سخنگوی قوه قضاییه افزود: این پرونده 10 متهم دارد که بزودی حکم آنها صادر می شود، حکم شش نفر از این متهمان بصورت حضوری و حکم چهار نفر که فراری بودند بصورت غیابی صادر شده است.

** 147 هزار سپرده گذار موسسه ثامن الحجج پول خود را دریافت کرده اند

وی درمورد موسسه شرکت تعاونی ثامن الحجج نیز گفت: بر اساس آخرین اخبار، 147 هزار نفر که در این تعاونی سپرده داشتند پول خود را دریافت کردند که مجموع رقم آن به 380 میلیارد تومان می رسد. محسنی اژه ای افزود: قبلا کسانی که سه تا پنج میلیون تومان طلبکار بودند بدهی آنها پرداخت شده و اکنون این مبلغ تا 20 میلیون تومان رسیده و امیدواریم با تلاش بانک مرکزی و دادستانی همه سپرده گذاران به پول خود برسند.

** مردم در پرونده شاندیز به حق خود می رسند

سخنگوی قوه قضاییه درمورد پرونده شاندیز گفت: ستادی که در استان خراسان رضوی تشکیل شده و از تهران پشتیبانی می شد، با اختیاراتی هیات مدیره را تفویض کردند. هیات مدیره جدید انتخاب شده و شخصیت های حقیقی و حقوقی برای اتمام پروژه اعلام آمادگی کردند. وی افزود: با اعلام سرمایه گذاری جدید این پروژه، به نحوی کار خود را ادامه و مردم به حق خود می رسند.

** صدور کیفرخواست برای تعدادی از متهمان پرونده 3 هزار میلیاردی

سخنگوی قوه قضاییه درمورد متهمان پرونده سه هزار میلیارد تومانی نیز گفت: برای تعدادی از متهمان کیفرخواست صادر شده، از جمله 46 نفر از بانک صادرات و مدیر عامل سابق بانک کارشان در دادگاه تمام شده و بزودی در این هفته و یا هفته آینده حکم آنها صادر می شود.

** درمورد حمله کنندگان به عزاداران صفی آباد

وی همچنین درباره متهمانی که به عزاداران حسینی در صفی آباد خوزستان حمله کرده و موجب کشته شدن دو نفر و زخمی شدن سه نفر شده بودند، گفت: این افراد شناسایی و پرونده آنها کامل و کیفرخواست صادر شده و دادگاه در وقت مقرر تشکیل می شود.

** قیمت دیه در سال آینده 190 میلیون تومان است

معاون اول قوه قضاییه افزود: بر اساس قانون قوه قضاییه موظف است قیمت دیه را برای سال بعد اعلام کند. با بررسی هایی که در جلسه مسئولان عالی قوه قضاییه در هفته گذشته برگزار شد، گزارش دادند، با توجه به تورم، مبلغ دیه 190 میلیون تومان در ماه های غیرحرام اعلام شد و در ماه های حرام یک سوم به این مبلغ اضافه می شود.

ادامه دارد….