شمخانی : همه فارغ از هر نوع گرایش باید به فکر معیشت مردم باشند / تعرض به سفارت عربستان، ماجراجویی بود نه انقلابی‌گری!

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه “انقلابی‌گری به معنای ماجراجویی نیست”،گفت: تسخیر سفارت آمریکا اقدامی انقلابی بود اما تعرض به سفارت عربستان، یک ماجراجویی بود و تشخیص مرز بین انقلابی‌گری و ماجراجویی، در بینش و بصیرت صحیح و نگاه به شاقول فرمایشات رهبری است.  دریابان علی شمخانی عصر امروز – پنجشنبه – در […]

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه “انقلابی‌گری به معنای ماجراجویی نیست”،گفت: تسخیر سفارت آمریکا اقدامی انقلابی بود اما تعرض به سفارت عربستان، یک ماجراجویی بود و تشخیص مرز بین انقلابی‌گری و ماجراجویی، در بینش و بصیرت صحیح و نگاه به شاقول فرمایشات رهبری است.  دریابان علی شمخانی عصر امروز – پنجشنبه – در یادواره گرامیداشت شهیدان باکری، با اشاره به وصیت‌نامه شهید باکری که در آن ذکر شده «اگر شبانه‌روز شکرگزار خدا باشیم که نعمت اسلام و امام را به ما عنایت فرموده باز کم است و بایستی محتوای فرامین امام را درک و عمل نمائیم تا بلکه قدری از تکلیف خود را در شکرگزاری بجا آورده باشیم»، خاطرنشان کرد: با ترجیح منافع ملی بر خواسته‌های شخصی و جناحی، باید مطالبه مقام معظم رهبری در شکل‌گیری مجلس آینده با هدف پیشرفت همه‌جانبه و درون‌زا پیگیری شود.

=_UTF-8_B_MTQ0MzM2NzA5MDI4OV9pc25hLTExLmpwZw==_=

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، مهمترین رمز موفقیت و عبور از گردنه‌های دشوار پیش روی نظام را توجه به مقوله پیشرفت درون‌زا دانست و در ادامه با تجلیل از مشارکت گسترده مردم در انتخابات، این حضور را پشتوانه قدرت و امنیت ملی کشور توصیف کرد و افزود: مسئولیت‌پذیری و تعهد نمایندگان منتخب نیز مکمل و تقویت‌کننده امنیت و منافع ملی خواهد بود. وی ادامه داد: ملت ایران شاه را به دلیل وابستگی بیرون راندند و صدام را شکست دادند و 37 سال نیز بر استقلال خود پافشاری کردند و برای حفظ عزت خود ایستاده و حماسه‌های حضور را در عرصه‌هایی مانند انتخابات، روزهای قدس و 22 بهمن و تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی به نمایش می‌گذارند. نماینده مقام معظم رهبری افزود: به میزانی که دشمنان به اعمال فشار و تقابل خود ادامه می‌دهند، ملت ایران نیز بر استقلال‌خواهی و افزایش قدرت درونی خود بیشتر تاکید می‌کند.

شمخانی با بیان اینکه “سیاست جمهوری اسلامی ایران، مسیر تعامل و همکاری‌های مسالمت‌آمیز و در عین حال عدم وابستگی است”، تصریح کرد: انقلابی‌گری به معنای ماجراجویی نیست بلکه حرکت راهبردی و دقیق بر مبنای تعالیم اسلام ناب است که ما را در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های مختلف به پیروزی رساند. دریابان شمخانی افزود: تسخیر سفارت آمریکا اقدامی انقلابی و به فرموده امام راحل، انقلابی بزرگتر بود اما تعرض به سفارت عربستان، یک ماجراجویی بود و تشخیص مرز بین انقلابی‌گری و ماجراجویی، در بینش و بصیرت صحیح و نگاه به شاقول فرمایشات رهبری است. وی ادامه داد: مسیر انقلابی موجب شد تا با تجربه‌های عملیات‌های خیبر و بدر، امروز یکی از قدرتمندترین نیروهای دریایی را در سطح منطقه در اختیار داشته باشیم که ابرقدرت‌ها را وادار به عذرخواهی می‌کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین به برخی ویژگی‌های شهید باکری پرداخت و گفت: از جمله ویژگی‌های شهید باکری، تشخیص صحیح مسئولیت و تلاش وافر و خستگی‌ناپذیر برای انجام آن بود و این ویژگیِ نشأت‌گرفته از فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس، برای جامعه امروز نیز مورد نیاز است. شمخانی تصریح کرد: اگر به‌جای مسئولیت‌پذیری، فرهنگ طلبکاری در کشور غلبه کند، موجب تضعیف توان و اراده‌ها خواهد شد و بدین منظور باید رفتار و منش شهیدان از جمله شهید باکری را به صورت ملموس به جوانان امروز انتقال داد. وی در همین راستا تاکید کرد: انسان طلبکار فقط سر سفره می‌نشیند و انتقاد می‌ کند یا دوست دارد سر سفره مجانی بنشیند اما در مقابل، بر فرهنگ انقلابی مسئولیت‌پذیری انسان تاکید می‌کند و منفعت را در خدمت‌رسانی و تلاش بیشتر می‌بیند.

رئیس سابق مرکز تحقیقات راهبردی نیروهای مسلح، مهمترین معضل جامعه امروز را تامین معیشت مردم دانست و تاکید کرد: همه فارغ از هر نوع گرایش باید به فکر حل این مسأله باشند و بدین منظور باید با اجرای اقتصاد مقاومتی ایران را در جایگاه عالی خود قرار دهند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: افراد زیادی امروز هستند که گمنام برای کشور در زمینه‌های مختلف علمی، صنعتی و کارآفرینی فعالیت می‌کنند و بدون توقع مشغول کمک به محرومان و عمران کشور هستند. وی یادآور شد: شهید باکری در زمان خود با وجود خدمات گسترده و فرماندهی لشکر عاشورا، گمنام بود؛ همانند شهدای مدافع حرم که امروز نقش راهبردی در مسیر نجات تمدن و گفتمان اسلام ناب از اسلام آمریکایی دارند. شمخانی الگوگیری عراق و سوریه از فرهنگ بسیج مردمی و تشکیل نیروهای مردمی که نقش بسزایی در تامین امنیت در برابر تروریست‌های تکفیری دارند را از جمله دستاوردهای دفاع مقدس دانست و تاکید کرد، دشمنان ملت‌های منطقه سعی دارند با ترفندهای مختلف مانعی برای ادامه فعالیت «نیروهای مردمی» شوند تا منویات خود را در تقویت تروریسم محقق کنند.

وی در ادامه گفت: طرح‌ ها و برنامه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای با سوءاستفاده از جهالت برخی کشورهای مرتجع منطقه برای استفاده ابزاری از تروریسم علیه دولت‌ها و ملت‌ها و گسترش بحران برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی با هوشیاری و دقت مسئولان و قدرت مردم شکست خواهد خورد و این دستاورد عظیم در تاریخ ماندگار خواهد شد. دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه “دشمن از هر تجربه توأم با شکست خود درس می‌گیرد و مولفه‌های جدیدی را بکار می‌گیرد”، افزود: علاوه بر جنگ، تحریم، تهاجم فرهنگی و نفوذ امروز قصد موج‌سواری و به نام خود کردن ظرفیت‌های نظام را دارند که نوعی ترفند جدید برای تغییر رفتار ایران است. دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان تاکید کرد: این نقشه‌ها نیز قطعا به دلیل صادقانه بودن پیام‌های انقلاب و روشن بودن برنامه‌های نرم و اقدامات سخت دشمن و شناخت عمیق و ریشه‌دار ملت ایران از سابقه این دشمنی‌ها و هدایت مقام معظم رهبری ناکام خواهد ماند.