آیت الله صافی گلپایگانی باحضور دربیت یادگار امام: مردم جایگاه امام راحل را حفظ می کنند

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید گفت: جایگاه امام خمینی(ره) و بیت ایشان را اکنون مثل همیشه مردم حفظ می کنند و انشاالله بعدها هم اینگونه خواهد بود. آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی که در بیت یادگار گرامی امام(ره) در قم انجام شد، افزود: […]

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید گفت: جایگاه امام خمینی(ره) و بیت ایشان را اکنون مثل همیشه مردم حفظ می کنند و انشاالله بعدها هم اینگونه خواهد بود. آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی که در بیت یادگار گرامی امام(ره) در قم انجام شد، افزود: ارادت ما خیلی قدیمی است و شاید کسی مثل ما چنین سابقه ارادتی به بیت شما را نداشته باشد. وی همچنین آرزو کرد که انشاالله همواره بر ارادت مردم به بیت امام راحل افزوده شود.

81985902-70561290

آیت الله صافی گلپایگانی در ادامه با اشاره به مسائل مقدماتی انتخابات اخیر، به آیه شریفه َعَسَی أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَی أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ (شاید چیزی را، ناخوش بدارید و در آن خیر شما باشد و شاید چیزی را دوست داشته باشید و برایتان ناپسند افتد خدا می داند و شما نمی دانید) اشاره کرد و افزود: اینها مسائلی است که انسان باید آنها را بفهمد. وی سپس با اشاره به جایگاه بیت امام راحل در میان مردم اضافه کرد: مردم شما را می شناسند، مسائل را می دانند و همه جهات در ذهن آنها محفوظ است و چیزی باعث تقلیل آن جهات نخواهد شد. این مرجع تقلید سپس اظهار کرد: جایگاه امام راحل و بیت ایشان را اکنون مثل همیشه مردم حفظ می کنند و انشاالله بعدها هم اینگونه خواهد بود.

آیت الله صافی گلپایگانی همچنین با تجلیل از شخصیت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و تاکید بر اینکه مقامات اشخاص محفوظ است و نمی توان آن را کم کرد، افزود: بیت امام(ره) معمور و آباد است و در آینده بیش از این هم معمور و آباد خواهد بود. این مرجع عالیقدر تقلید به ذکر یاد و خاطره امام راحل پرداخت و فقدان ایشان را ضایعه ای سنگین خواند وگفت: همچنان جای خالی ایشان در جامعه حس می شود. آیت الله صافی گلپایگانی در پایان این دیدار که حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن صافی گلپایگانی نیز حضور داشت، توفیق یادگار امام را در طی کردن مستمر مسیر مدنظر حضرت بقیه الله(عج) از خداوند خواستار شد.

سید حسن خمینی نیز در این دیدار با تشکر از تشریف فرمایی حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفت: بی تردید حمایت ها و الطاف جنابعالی همیشه از جمله مهم ترین عواملی بوده است که بدخواهان را نا امید کرده و باعث دلگرمی یاران و دوستان امام شده است. وی افزود: پشت گرمی به اعتماد بزرگانی از قبیل حضرتعالی که استوانه قدرتمند حوزه های علمیه و مظهر تقوای الهی هستید همواره هم استقامت را در ما افزوده است و هم باعث شده وظیفه سنگین تری را نسبت به حفظ ارزشهای دینی بر دوش خویش احساس کنیم. یادگار امام راحل خطاب به آیت الله گلپایگانی گفت: همه ما محتاج دعای شما هستیم تا چنانکه فرمودید بتوانیم توکل به خدا و اعتماد به او را در خود بیشتر و بیشتر کنیم و از بدی ها نرنجیم و از خوبی ها مغرور نشویم. براساس این گزارش، در این دیدار حجج اسلام سید یاسر و سید علی خمینی نیز حضور داشتند.