امام خامنه ای : هر کس که ایران را دوست دارد در انتخابات شرکت کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) پس از شرکت در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که انتخابات دارای اهمیت است، فرمودند: همه، هر کس که ایران را دوست دارد، جمهوری اسلامی را دوست دارد، شکوه و عزت و عظمت ملی را دوست دارد […]

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) پس از شرکت در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که انتخابات دارای اهمیت است، فرمودند: همه، هر کس که ایران را دوست دارد، جمهوری اسلامی را دوست دارد، شکوه و عزت و عظمت ملی را دوست دارد در این انتخابات شرکت کنند.

81979273-70549436

حضرت آیت الله خامنه ای صبح جمعه در اولین دقایق آغاز رای گیری پس از انداختن رای خود به صندوق 110 در حسینیه امام خمینی (ره)تصریح کردند: در معارف اسلامی و دستورات اسلامی پیشروی و سرعت عمل در کار خیر توصیه شده است. ایشان با اشاره به آیه شریفه « فاستبقوا الخیرات»، ادامه دادند: یعنی همیشه در کار خیر پیشرو باشید و ما خواستیم که در این کار خیر بزرگ انتخابات که هم وظیفه و هم حق ما است،در اولین ساعات ممکن شرکت کنیم. ایشان افزودند: انتخابات همواره دارای اهمیت بوده است و در بعضی از مقاطع اهمیت بیشتری دارد. رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه دادند: توصیه ام به مردم عزیزمان این است که اولا همه شرکت کنند. همه، هر کسی که ایران را دوست دارد، جمهوری اسلامی را دوست دارد، شکوه و عزت و عظمت ملی را دوست دارد، در این انتخابات شرکت کنند، ثانیا سعی به استباق کنند یعنی سرعت به خرج دهند و در انجام این وظیفه، احقاق این حق و این کار شتاب کنند چون سرعت گرفتن در این کار شتاب آلودگی و شتابزدگی نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: (شرکت در انتخابات در اولین ساعات) پیشروی در کار خیر است و مردم آن را برای ساعات آخر نگذارند.به همین دلیل که گفتیم انسان هر چه زودتر وارد کار خیر شود بهتر است و علاوه بر آن، ممکن است خدای نکرده حادثه ای برای انسان پیش آید. ایشان افزودند: انسان از یک ساعت بعد که خبر ندارد، حال که سالم و توانا هستیم و اشتغال مهمی سر راه ما نیست که ما را از کار باز دارد، خوب است همین حالا وارد شویم و کار را انجام دهیم. رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: برخی ها رای دادن را برای آخر کار می گذارند در حالی که زمانی مانعی پیش می آید. چرا انسان این احتمال را نادیده بگیرد که ممکن است مانعی پیش آید؟! حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: توصیه سوم ما این است که مردم واقعا قصد نیت خیر و خدایی کنند، به قصد ایجاد اعتبار فزاینده برای کشور و استقلال کامل کشور در این کار بزرگ شرکت کنند که نتیجه آن هم همین است. مردم به عزت ملی و استقلال ملی پاسخ بدهند و انتخابات پاسخی به این نیاز بزرگ است.

ایشان تصریح کردند: ما دشمنانی داریم که چشم طمع دوخته اند و انتخاب ما باید به گونه ای باشد که دشمن را مایوس و ناامید کند. مردم دقت کنند که با بصیرت و چشم باز رای دهند. رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: ان شاءالله ، خداوند متعال به آنان ارج خواهد داد و این کار (شرکت در انتخابات) از جمله حسناتی است که علاوه بر اجر دنیوی کوتاه مدت و بلند مدت اجر اخروی هم دارد، چه بهتر است. حضرت آیت الله خامنه ای در پایان برای همه آرزوی موفقیت کردند و فرمودند: ان شاءالله همه ملت ایران همانند انتخابات گذشته توفیق پیدا کنند و مایه پیشرفت و عزت کشور شوند.