وزیر اطلاعات: چندگروه تروریستی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) متلاشی شدند

وزیر اطلاعات از کشف و خنثی سازی توطئه تروریستی دشمنان جمهوی اسلامی به ایران در ماه محرم خبر داد و گفت: 14 نفر از عوامل تروریستی صفی آباد دزفول و 10 نفر از عوامل شبکه تروریستی در شرق کشور شناسایی و دستگیر شدند.به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه […]

وزیر اطلاعات از کشف و خنثی سازی توطئه تروریستی دشمنان جمهوی اسلامی به ایران در ماه محرم خبر داد و گفت: 14 نفر از عوامل تروریستی صفی آباد دزفول و 10 نفر از عوامل شبکه تروریستی در شرق کشور شناسایی و دستگیر شدند.به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در نشست خبری خود افزود: عوامل شبکه تروریستی شرق کشور در استان های گلستان، مازندران، تهران و سیستان و بلوچستان فعالیت داشتند.

81832423-70291542

وی افزود: همچنین با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) 14 نفر از عوامل تروریستی صفی آباد دزفول دستگیر شدند که هشت نفر از ضاربان اصلی آن در استان خوزستان بودند. در جریان حادثه تروریستی صفی آباد دزفول که طی آن دو نفر از هموطنانی که در حال آماده سازی حسینیه برای ایام عزاداری محرم بودند به شهادت رسیدند و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند. همچنین وزیر اطلاعات از ضربه به تیم تروریستی تیراندازی به فرمانداری و چند پاسگاه در شهر سوسنگرد خبر داد و گفت: این اقدام در 16 آبان ماه جاری انجام شد که عوامل آن تحت حمایت برخی از کشورهای مرتجع منطقه بودند.

وزیر اطلاعات ایام محرم و صفر را از مقاطعی دانست که جریان های تروریستی از آن برای ضربه زدن به برنامه های عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با جدیت بیشتری استفاده می کنند و افزود: تحمل امنیت بی بدیلی که در جمهوری اسلامی ایران حکمفرماست برای دشمنان بین المللی و منطقه ای سنگین است . در طول سال های گذشته تمام توانشان را به کار گرفته اند و با حمایت از جریان های تروریستی تلاش کرده اند تا امنیت جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشند.

وی ادامه داد: به لطف پروردگار در سال های گذشته تیم های مختلفی را سربازان گمنام امام زمان (عج) در تور اطلاعاتی خود قرار داده اند که در جریان آن تعدادی از آنها و سرکردگان این گروه های تروریستی به هلاکت رسیده و یا دستگیر شده اند که بخشی از آنها با مصاحبه ها و گفت و گوهای خبری به استحضار ملت ایران رسیده است. وزیر اطلاعات با بیان این که در کشورهای منطقه و فرامنطقه ای صدای انفجار به گوش می رسد اما در جمهوری اسلامی ایران امنیت بی بدیلی وجود دارد که دشمنان را تحقیر کرده ؛ گفت: در کشورهایی همچون تونس، عربستان، کویت، فرانسه و ترکیه انفجارهایی رخ داد که مردم جانشان را از دست دادند اما هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) باعث شد تا اهداف تروریستی در ایران به نتیجه نرسد.

علوی اضافه کرد: فشار هایی که در جریان عملیات نظامی روسیه به جریان تروریستی وارد آمد باعث شد که دشمنان تلاش خود را برای به چالش کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران مضاعف کنند و در یک حرکت شیطنت آمیز بی بی سی بیانیه ایمن الظواهری را قرائت کرد. علوی توضیح داد: در این بیانیه از جریان های القاعده درخواست شده بود که اسلحه خود را به سمت جمهوری اسلامی ایران نشانه روند که پس از بررسی ها مشخص شد این بیانیه مربوط به 7 الی 8 ماه پیش بوده که بی بی سی در آستانه ماه محرم آن را منتشر کرد. وزیر اطلاعات ادامه داد: به دنبال آن وزارت اطلاعات حساسیت به خرج داد و کمیته عالی تکفیری با جلسات فشرده تر از ماه ها قبل از محرم به این موضوعات توجه جدی کرد و به تمام ادارات کل اطلاعات استان ها تذکر دادیم که تمام حرکات مشکوک را زیرنظر بگیرند.

علوی افزود: علیرغم تدارک زیاد دشمن برای انجام اقدامات تروریستی به لطف خدا و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) تمامی حرکات و توطئه های آنها خنثی شد. وی خاطرنشان کرد: به لطف خدا در ایام عاشورا جای جای کشور از امنیت کامل برخوردار بود و با عنایت امام زمان (عج)، ادعیه رهبر معظم انقلاب و همکاری دستگاه های اطلاعاتی سپاه، نیروی انتظامی، بسیج، ارتش و دستگاه قضایی توطئه ها خنثی شد. وی تاکید کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) با هوشیاری کامل، اشراف اطلاعاتی دارند و هر حرکتی را قبل از آن که منجر به بروز جنایتی شود به زیر ضربه برده و توطئه ها را خنثی می کنند.