شهردار موسوی : بزرگترین پروژه عمرانی خوزستان در میدان شهید بندر اجرا می شود / اهواز زيبا و توسعه يافته یکی از خواسته هاي من است

شهردار اهواز گفت: برنامه هاي شهرداری باید متناسب با شهر و هويت اهواز باشد. هدف ما خدمت به مردم اهواز است. اهواز زيبا و توسعه يافته یکی از خواسته هاي من است .سید خلف موسوی اهواز را یکی از مهم ترين ترين شهرهاي جنوب كشور و حوزه خليج هميشه فارس عنوان کرد و گفت: اهواز […]

شهردار اهواز گفت: برنامه هاي شهرداری باید متناسب با شهر و هويت اهواز باشد. هدف ما خدمت به مردم اهواز است. اهواز زيبا و توسعه يافته یکی از خواسته هاي من است .سید خلف موسوی اهواز را یکی از مهم ترين ترين شهرهاي جنوب كشور و حوزه خليج هميشه فارس عنوان کرد و گفت: اهواز داراي قابليت هاي فراوان و جزء هشت كلانشهر كشور است كه به خوبي معرفي نشده و اميدواریم بتوانم اهواز را آنگونه که شایسته است به همه بشناسانیم.وی ادامه داد: شهروندان اهوازي اربابان ما هستند و هدف ما كسب رضايت آنان است. ما تلاش می کنیم مردم اهواز از عملکرد ما راضي باشند . رضايت مردم از عملكرد شهرداری موجب تقویت روحيه ما میشود، یکی از پروژه هایی که شهروندان از اجرای آن خرسند هستند. احداث پل شهید دقایقی بود که بارها در خصوص این پروژه با واکنش مثبت آنها مواجه شده ام . مردم به عملکرد خوب و بد ما واكنش نشان می دهند.

090

شهردار اهواز با تاکید بر این نکته که همواره تلاش مي كنيم مطابق نظر مردم كار كنيم تصریح کرد: مردم شورای شهر را انتخاب كردند و اعضای شوراي اسلامي شهر به عبارتي نمايندگان مردم هستند که برنامه ريزي های شهری را انجام می دهند، شهردار هم منتخب شورايي است كه توسط مردم انتخاب شده است.ما وظيفه داريم نظرات مردم را پياده كنيم.وی اظهار داشت: خيلي افراد فقط نارسايي هاي استان را مد نظر قرار مي دهند كه اين موجب فرار سرمايه مي شود. اهواز يكي از زيباترين شهرهاي ايران است كه اغلب هموطنان در سفرهاي نوروزي به آن سفر مي كنند. ميراث معنوي ما شهداي دفاع مقدس هستند كه بايد همواره مطرح شوند.شهردار اهواز ادامه داد: بودجه شهرداري اهواز در سال 93 به دليل اينكه اواخر سال 92 در شهرداري حضور پيدا كردم،توسط قائم مقام شوراي شهر بسته شده بود. تا آن زمان از 430 ميليارد تومان بودجه مصوب تنها 180 ميليارد تومان وصول شده بود. به خاطر اينكه پروژه ها را كامل كنيم بايد مابقي بودجه را كه بيش از 2 برابر بود وصول مي كردیم.از آنجاییکه چون آشنا به سيستم وزارت کشور و شهرداري بودم. براي مطالعه سیستم شهرداري اتلاف وقتی صورت نگرفت چون بنده فرزند اين استان و با سيستم آشنا هستم و در کنار آن همكاران شهرداري و شوراي شهر خيلي با بنده همكاري و همراهي كردند و خوشبختانه بر اثر این همکاری ها كارهاي خوبي صورت گرفت.

سید خلف موسوی تصريح كرد: طی سالهای اخیر انتظار مردم اهواز آنگونه که شایسته بود بر آورده نشد. بنده در ملاقاتي كه اخیرا با رييس مجلس داشتم يكي از اعضای هیئت رییسه مجلس که نماينده تبريز بود به من گفت آنگونه كه شایسته شهر اهواز و مردم آن است کار صورت نگرفته است. که این موضوع می طلبد ما طرح هاي ماندگاری را در اهواز اجرا كنيم.وی گفت: در همين راستا و در مقطع يکسال عملیات اجرایی شش تقاطع غير همسطح و پل در سطح شهر اهواز آغاز شد که از جمله این پروژه ها می توان به پل شهيد دقايقي ، زير گذر خليج فارس، زیرگذرجواد الائمه، زير گذرشريعتي و پروژه ولايت اشاره کرد.سید خلف موسوی گفت: پل شهيد دقايقي يكي از كارهاي اساسي و مهم شهر اهواز است. هيچ يك از پل هاي اهواز كاركرد پل شهيد دقايقي را در حوزه ترافيك ندارد. اجرای این پروژه يك كار انقلابي و جهادي است که در سالي كه به گفته مقام معظم رهبري مديريت جهادي است صورت گرفت.شهردار اهواز همچنین از اجرای بهترين و مهم ترین تقاطع هاي غير هم سطح استان در ميدان شهيد بندر(چهار شير) خبر داد و گفت: در دیداری که با آیت ا… جزایری داشتم وی از اجرای این پروژه استقبال کرد.وی تصریح کرد: تقاطع سه سطحي شهید بندر بزرگترين و زيبا ترين پروژه عمراني در استان خوزستان است. همچنین شوراي شهر اهواز خواستار اجرای شش پروژه غير همسطح در سال 94 شدند که در دستور كار سال آينده قرار داديم.که بدین ترتیب در دو سال نخست شوراي چهارم، 12 تقاطع غير همسطح در شهر اهواز احداث مي شود. از همین به همه همكاران اعلام مي كنیم زمانی را که برای اتمام پروژه ها به مردم اعلام می کنیم باید عملی شود و تاخير در اجرای پروژه قابل قبول نيست .