کارگران نی بر کشت و صنعت هفت تپه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق تجمع کردند

جمعی از کارگران نی بر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه صبح پنجشنبه در مقابل این شرکت تجمع کردند. این کارگران معترض که از نی بران بومی منطقه می باشند در این تجمع اعلام داشتند حقوق و مطالبات آنها به درستی از سوی این شرکت پرداخت نمی شود. یکی از این کارگران در گفت […]

جمعی از کارگران نی بر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه صبح پنجشنبه در مقابل این شرکت تجمع کردند. این کارگران معترض که از نی بران بومی منطقه می باشند در این تجمع اعلام داشتند حقوق و مطالبات آنها به درستی از سوی این شرکت پرداخت نمی شود. یکی از این کارگران در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا تعداد تجمع کنندگان را بیش از 500 نفر عنوان کرد و گفت:شرکت نیشکر هفت تپه حقوق کارگران نی بر بومی را ناقص و کم پرداخت کرده و این امر موجب اعتراض آنها شده است.

82356565-71267692

وی افزود: برخی کارگران نی بر که در شرایط بسیار سخت در مزارع نیشکر مشغول کار هستند بابت یک ماه کار رقم ناچیزی بعضا هشت میلیون ریال دریافت کرده اند. در پی تجمع کارگران نی بر در ورودی شرکت نیشکر هفت تپه نیروی انتظامی در محل حاضر شده و چند تن از مسئولان اداری شرکت نیز در حال گفت و گو با آنان هستند. اواخر مهرماه نیز پیمانکاران طرف قرار داد این شرکت در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود اعتراض کردند. تعداد افراد شاغل در این واحد بزرگ کشت و صنعت حدود چهار هزار نفر اعلام شده است که در بخش های مختلف به صورت رسمی ، پیمانی ، قراردادی و نیز موقت مشغول بکار هستند. کشت و صنعت هفت تپه ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن پیش با ظرفیت اسمی 100 هزار تن شکر سفید راه اندازی شد. این کارخانه طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر پارسال از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذر شد. شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.