ربیعی: دولت روحانی فساد ستیز است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت روحانی مبتنی بر عقلانیت و در ذات خود فساد ستیز و فقر زداست. به گزارش ایرنا، علی ربیعی چهارشنبه شب در همایش تشکلهای کارگری، کارفرمایی و کارآفرینان جنوب استان بوشهر در شهر جم افزود: دولت دکتر روحانی تمام امیدش به کارگران زحمتکش است و برای رتق و […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت روحانی مبتنی بر عقلانیت و در ذات خود فساد ستیز و فقر زداست. به گزارش ایرنا، علی ربیعی چهارشنبه شب در همایش تشکلهای کارگری، کارفرمایی و کارآفرینان جنوب استان بوشهر در شهر جم افزود: دولت دکتر روحانی تمام امیدش به کارگران زحمتکش است و برای رتق و فتق امور آنان تلاش می کند. وی اضافه کرد: به همین دلیل در این دولت حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به 9 میلیون ریال افزایش یافته و هیچ وقت روی آن تبلیغ نشده است زیرا انجام این کار را وظیفه ذاتی خود می دانیم.

82193291-70946819

ربیعی گفت: زندگی کارگری سخت است و کاهش تورم به معنای ارزانی نیست و خوب درک می کنیم که قدرت خرید کارگران سالهاست پایین آمده اما دولت برای جبران این ضعف ها تمام تلاش خود در این سه سال انجام داد تا بتواند فاصله بین منحنی تورم و دستمزدها را که زیاد بود کاهش دهد و به هم نزدیک کند. وی افزود: در این زمینه دولت یازدهم بیش از 10 میلیون کارگر غیر رسمی که حاشیه نشین های شهری بودند و هیچ پناهی نداشتند را دردو سال اخیر بیمه کرده است و وظیفه خود می دانیم که بیش از این حق مردم است و باید تلاش بیشتری کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فقرزدایی را از اهداف مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت: سیاست صدقه ای مبارزه با فقر را به عنوان خیانت به جامعه می دانم و اعتقاد دارم که جامعه را باید به طور عقلایی با ایجاد شغل و درآمد توانمند کرد و زندگی با کرامت را به مردمی که حقشان است، هدیه داد. ربیعی گفت: در گذشته پول درمان کارگران 80 هزار میلیارد ریال بود اما امروز دولت تدبیر و امید 180 هزار میلیارد ریال برای درمان این قشر هزینه می کند.

وی گفت: خوشحالم که در دوران تصدی ام بر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال اول 25 درصد اسمی اما در عمل 31 درصد و سال دوم 17 درصد و درعمل 21 درصد و امسال 14 درصد افزایش دستمزد داشته ایم. ربیعی افزود: به عنوان وزیر همه کارگران، تولید کنندگان و تمامی بیکاران، وظیفه می دانم طوری برنامه ریزی شود که برای بیکاران ایجاد اشتغال شود، کارگرها به ثبات و امنیت شغلی بیشتر برسند و تولیدگران واقعی ما که ثروتشان را برای مملکت سرمایه گذاری کرده اند ارج نهاده شوند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برخلاف عملکرد مثبت دولت کم صدا و کم حرف اما پرکار تدبیر و امید، عده ای امروز ناجوانمردانه علیه آن می نویسند و می گویند. ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: در جامعه ای که فساد، ثروت اندوزی، رانت وجود دارد شان قشر کارگر نادیده گرفته می شود و تولید در آن اساسی ندارد به توسعه نمی رسد. وی با بیان اینکه کارگران در این جامعه خوشبخت نمی شوند و منزلت آنها نگه داشته نمی شود اما جامعه ما امروز برای مبارزه با این فساد شاهد محاکمه های عاملان برخی از این رانت ها و چپاول ها است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به عنوان مسئول صندوق های بازنشستگی کشور دیدم که چطور به پول کارگران رحم نکردند اما در پیشگاه کارگران زحمتکش می گویم که ما خودمان را در روز قیامت در برابر همه شما مسئول می دانیم و بدانید که از اموال شما ریال به ریال محافظت کرده ایم و خواهیم کرد. ربیعی ادامه داد: شرکتهای مردم ایران را با یک چک می فروختند و هیچ وقت این چک ها نقد نمی شد و نمونه بارز آن فروش شرکت تامین اجتماعی به یک بانک خارجی بود که هیچ وقت وجود نداشت. وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی گفت: روح اقتصاد مقاومتی جامعه مرهون تولید و تلاش کارگر ایرانی است و دولت تدبیر و امید تولید محوری را اساس کار خود قرارداده است تا اهمیت و ارزش کارگر در این شرایط ارتقا یابد. ربیعی افزود: برخلاف حملات و اتهام های گسترده ای که این روزها نسبت به رئیس جمهوری انجام می شود، وی فردی روستا زاده است که در زیر دستان پدر و مادری فاضل وزحمتکش و از قشر کارگر پرورش یافته است.

وی با بیان اینکه اشرافی گری سیستمی بود که افرادی با جیب کارگران و بازنشسته ها قصد پول دار شدن داشتند تصریح کرد: زمینی متعلق به تامین اجتماعی توسط آقایی که رئیس شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی بود 300 میلیارد ریال درکنارهتل هما در تهران به فروش می رسد و امروز که ما مداخله کرده ایم، می بینیم که قیمت واقعی آن زمین 4000 میلیارد ریال ارزشگذاری شده است. وزیرتعاون کار ورفاه اجتماعی اظهارکرد: در موضوع پرداخت های نامتعارف خطایی رخ داد و به فرموده رهبر معظم انثقلاب 'سنت غلطی بود' که دولت با اقتدار در مقابل آن ایستاد و من امروز به عنوان عضو شوراهای حقوق و دستمزد و پول و اعتبار و وزیر دولت تدبیر و امید اعلام می کنم، برنامه ریزی برای کنترل پرداخت ها صورت گرفته و به پایان خواهد رسید اما مبارزه با فساد هیچ گاه به پایان نمی رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش کارگران در پیروزی انقلاب اضافه کرد: نقش کارگران در پیروزی انقلاب غیر قابل انکار است و اعتصاب کارگران در رژیم طاغوت در پیروزی انقلاب نقش پررنگی داشته و در دوران بعد از انقلاب این کارگران بودند که با کانون حرکتشان جریان ها و گروه هایی که قصد داشتند کشور را به نا امنی و آشوب بکشند، مقابله کردند. وی ادامه داد: کارگران در هشت سال دفاع مقدس نقش بارزی ایفا کردند، طوریکه شهر کوچکی نظیر جم بوشهر ده ها شهید کارگر تقدیم انقلاب کرده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: سالها در طول دوران دفاع مقدس نه تنها یک درصد به حقوق کارگران اضافه نشد بلکه این قشر شهدای بسیاری را چه در جنگ تحمیلی و چه در برابر تروریسم کور تقدیم انقلاب کرد و امروز هم می بینیم که زحمت کشور بر دوش دانش و تلاش آنان است.

وی در باره برنامه سازمان تامین اجتماعی در شهرستان جم بوشهر گفت: درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان جم در زمینی به مساحت پنج هزار متر زمین آغاز به کار خواهد شد و در بحث اشتغال بطور قطعی به عنوان یک دستورالعمل در شورای عالی اشتغال تصویب خواهد شد که در برخی جاها جذب بالای 50 تا 70 درصد نیروی بومی الزام آور شود. ربیعی بیان کرد: کارخانه بسته بندی خرمای جم از الزاماتی است که هم می تواند ایجاد اشتغال کند و هم بر ایجاد برند برای این خرما تأثیر گذار باشد. شهرستان جم در فاصله 265 کیلومتری جنوب شرق بوشهر واقع است.