سردار رادان :غیر از اراذل و اوباش هیچکس دیگر نباید به کهریزک می‌رفت

جانشین فرمانده نیروی انتظامی می‌گوید: در زمان فتنه از انتقال آن افراد به کهریزک بی خبر بودم، چون کهریزک جای آن‌ ها نبود، همچنین بعد از وقایع کهریزک هجمه‌ های زیاد به ناجا صورت گرفت ولی بعدا مشخص شد ناجا در قضیه کهریزک مقصر نبوده است.گفت‌ و گوی تسنیم با سردار رادان درباره موضوعاتی چون […]

جانشین فرمانده نیروی انتظامی می‌گوید: در زمان فتنه از انتقال آن افراد به کهریزک بی خبر بودم، چون کهریزک جای آن‌ ها نبود، همچنین بعد از وقایع کهریزک هجمه‌ های زیاد به ناجا صورت گرفت ولی بعدا مشخص شد ناجا در قضیه کهریزک مقصر نبوده است.گفت‌ و گوی تسنیم با سردار رادان درباره موضوعاتی چون کهریزک، فتنه ۸۸، برنامه کوله پشتی و بازنشستگی‌ اش حاوی مطالب مهمی است که خلاصه آن را به انتخاب الف می خوانید:

65695-197300-1392726493

*تا زمانی که فرمانده تهران بزرگ بودم دقت می‌کردم که چه کسی باید به کهریزک برود زیرا آن‌جا به آن‌ها خوش نمی‌ گذشت، کهریزک جای اراذل و اوباش و مواد فروش‌ ها بود، آنجا شرایطی بود که به آن‌ ها خوش نمی‌ گذشت.
*غیر از اراذل و اوباش هیچکس دیگری نباید به کهریزک می‌ رفت / در زمان فتنه من از انتقال آن افراد به کهریزک بی خبر بودم، چون کهریزک جای آن‌ ها نبود / بعد از وقایع کهریزک هجمه‌ های زیاد به ناجا شد که بعدا مشخص شد ناجا در قضیه کهریزک مقصر نبوده است.

*در ایام فتنه چند بار در تلویزیون اعلام کردیم که کارتان قبیح است و آن‌ ها از خط قرمز عبور می‌ کردند، برخورد ما در برابر جرم آن‌ ها {فتنه گران} کم بود تا زمانی که دیگر از خط قرمزها عبور کردند؛ ما با کسی تعارف نداریم،
رادان در پاسخ به این سئوال که حتی حاضر بودید آن روزها به زندان بروید؟، می گوید: اگر زندان هم می‌رفتم خودم و خانواده‌ام خوشحال بودیم چون برای حمایت از ولی زمان این کار را انجام داده بودم،‌ در ایام فتنه ۸۸، روزها من می‌رفتم در خیابان‌ ها و با فتنه گران برخورد می‌ کردم و شب‌ ها برای بازجویی و پاسخگویی می‌ رفتم؛ این سبب شده بود که عزمم راسخ تر شود.

*هیچ زمان از عملکرد خودم در فتنه ۸۸ پشیمان نیستم و اگر بازهم باشم و بازهم فتنه‌ای باشد دوباره برخورد قاطع می‌ کنم.

*ما نسلی هستیم که مورد عنایت قرار گرفتیم چون معلوم نیست اگر انقلاب اسلامی شکل نمی‌ گرفت ما در حال حاضر در چه جایگاهی بودیم.

*طرح امنیت اجتماعی باید در کشور اتفاق می افتاد، این مسیر را دین برای ما مشخص کرده بود

*تهران را که رصد می‌ کردیم چهره زیبایی نداشت و هنجار شکنی زیاد بود، مردم از دیدن این صحنه رنج بسیار می‌ بردند، آن زمان نگاه نکردم که قانون حجاب و عفاف یک قانون قابل توجه است، بلکه نگاه کردم که جوانان ما را با بی قیدی و بی حجابی از ما می‌ گیرند، بنابراین احساس تکلیف کردم.

*با لباس فروشی‌ ها هم برخورد کردیم… من معتقدم اگر کارشکنی‌ ها انجام نمی‌ شد، ذائقه مردم نیز عوض می‌شد و یک مقدار دیگر لازم بود تا این حرکت اجرا شود که نگذاشتند و باید در آخرت نیز جواب‌گو باشند. این کار از سمت دشمن بود و هجمه فرهنگی بی‌ صدایی بود، بنابراین برخی از مسئولان چشم و گوش خود را می‌ بستند و بی تفاوت عمل می‌ کردند و معتقد بودند که نباید دید و بی تفاوت بود.

*در سئوالات برنامه کوله پشتی یک برنامه ریزی از پیش طراحی شده دیدم اما در کل یک برنامه پرسش و پاسخ بود. در آن زمان هجمه زیادی علیه صدا وسیما انجام شد زیرا برای طرح امنیت اجتماعی ایستادگی کردند، من در یک یادداشت نوشتم که به صدا و سیما حمله نکنید.

* من علیه کسی نسبت به برنامه کوله پشتی شکایت یا گله نکردم

* قول می‌ دهم اگر شرایط فراهم شود بساط معتادها را برای همیشه جمع کنم

*آفتابه‌ انداختن به گردن مجرم فقط یک بار انجام شد که به دستور ما نبود و دیگر تکرار نشد. وقتی که ما می‌ گوئیم کرامت انسانی از انسان صحبت می‌ کنیم پس کارها و حرکات انسانی را مد نظر داریم اما هیچ کدام از کارهای اراذل و اوباش انسانی نبود.

*اراذل و اوباش مردم را تهدید می‌ کردند/ بعدها نشان خانه‌ شاکیان را برای آزار پیدا می‌ کردند

*زندان رفتن و مجرم بودن برای آن‌ ها افتخار بزرگی بود، مردم تهران در آن سال یک نفس کشیدند و آمار جرم پائین آمد، کاری کردیم که بفهمند در زندان نمی‌توانند خوش گذارانی کنند، ۹۸ درصد آن‌هایی که در زمره اراذل و اوباش بودند دور اعمال مجرمانه را خط کشیدند و یک عده از آن‌ها فرار کردند و حتی عده‌ای اعلامیه ترحیم خودشان را روی دیوار منزلشان چسباندند.

*مواد فروشی خرده را قول می‌دهم اگر شرایط فراهم شود برای همیشه جمع کنم، معتادها را هم برای همیشه جمع کنم، البته با آن شرایطی که مد نظر ما است و بدانند که دیگر در حق آن‌ها اغماض نمی‌شود.

* اینکه ما بگوئیم چون یک فرد سرباز است نباید لب مرز خدمت کند، غیرکارشناسی است،

* در یک زمانی دخترم از سوی یک افسر راهنمایی رانندگی جریمه شد که آن افسر به دخترم گفته بود چون دانشجویی جریمه ای کمتر می‌نویسم اما چون محجبه‌ ای برای ظهور امام زمان (عج) دعاکن، این فرد یک قهرمان است که دیده نشده است.

* بازنشسته شوم به بسیج می‌روم / و یک لشکری از بچه‌های حزب اللهی‌ها تشکیل بدهم