تاکید سردار شاهوارپور به تیم‌داری باشگاه فولاد در سایر رشته‌های ورزشی

فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان با بیان این که ورزش خوزستان در بخش‌هایی خوب دیده شده و این نیز به دلیل ماهیت برخی باشگاه‌ها مثل فولاد و صنعت نفت آبادان است، گفت: البته این باشگاه‌ها به بخش‌هایی که مدال‌آوری داریم توجه نمی‌کنند یا کمتر توجه می‌کنند.سردار حسن شاهوارپور در آیین تجلیل از قهرمانان ورزشی، مربیان و […]

فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان با بیان این که ورزش خوزستان در بخش‌هایی خوب دیده شده و این نیز به دلیل ماهیت برخی باشگاه‌ها مثل فولاد و صنعت نفت آبادان است، گفت: البته این باشگاه‌ها به بخش‌هایی که مدال‌آوری داریم توجه نمی‌کنند یا کمتر توجه می‌کنند.سردار حسن شاهوارپور در آیین تجلیل از قهرمانان ورزشی، مربیان و داوران آسیایی، پاراآسیایی و جهانی استان خوزستان امروز (۱۸ بهمن ماه) در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: حوزه نشاط و شادابی جامعه یکی از موضوعات بسیار مهم است که باید مورد توجه نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و همواره باید نسبت به حوزه ورزش و نشاط جوانان اهمیت داده شود. در همین راستا نیز کارهای زیادی صورت گرفته است و ورزشکاران ما در مسابقات مختلف مدال‌آور هستند.

وی افزود: توانایی‌ها در سطوح مختلف با زیرساخت‌هایی که در ورزش کشور پیش‌بینی شده خود را نشان داده است. این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد و توقع نیز همین است. ضمن اینکه توقع می‌رود در حوزه زیرساختی ورزش خوزستان که در ورزش حرف برای گفتن دارد توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان گفت: ورزش خوزستان در بخش‌هایی خوب دیده شده و این نیز به دلیل ماهیت برخی باشگاه‌ها مثل فولاد و صنعت نفت آبادان است. البته این باشگاه‌ها به بخش‌هایی که مدال‌آوری داریم توجه نمی‌کنند یا کمتر توجه می‌کنند که من از این باشگاه‌ها می‌خواهم به بخش‌های دیگر ورزش مثل کشتی، رشته‌های جانبازان و توان‌یابان، دو و میدانی و ورزش‌های رزمی نگاه ویژه داشته باشند. نیاز است باشگاه‌هایی مثل فولاد که فقط در فوتبال تیم‌داری می‌کنند در عرصه‌های دیگر نیز تیم‌داری کند. امروز ملاک و سنجش توجه هر کشوری به میزان مدال‌آوری آن کشور در میادین بین‌المللی است.

وی تأکید کرد: در مجموعه بسیج نیز نگاهمان این است که با توسعه زیرساخت‌ها به ویژه ساخت سالن‌های ورزشی به ورزش کمک کنیم. اخیراً نیز رویداد ورزشی طلاب کشور را در خوزستان میزبانی کردیم که بی‌سابقه بود.

شاهوارپور خطاب به ورزشکاران با بیان اینکه امروز شما مایه افتخار ما هستید و امیدوارم نامتان همچنان در صفحه تاریخ کشور و خوزستان پهلوان ماندگار شود، عنوان کرد: شما ورزشکاران الگو هستید و جوانان و نوجوانان از منش رفتاری شما الگوبرداری می‌کنند. پس هر چه‌قدر درخت پرمیوه‌تر باشد شاخه‌های آن افتاده‌تر می‌شود و ورزشکاران نیز باید به این نکته توجه کنند که وقتی اسم‌شان پرآوازه می‌شود دیگر متعلق به خودتان نیستند و متعلق به همه مردم هستند و مردم به آن ها افتخار می‌کنند. پس اگر مدالی کسب می‌کنید برای خودتان نیست و این افتخاری برای جامعه است و شما ورزشکاران به همین میزان از سوی کسانی که بدخواه این مردم و کشور هستند مورد تهدید هستید و آن ها در تلاش هستند روحیه شما را نسبت به خاک و میهن متزلزل کنند.

وی افزود: برخی‌ها که با تشویق‌های این مردم به سکوهای افتخار رسیده‌اند اما چون حواسشان به این شأن و منزلت نبود و فقط خود را دیدند ابزار نام دشمنان شدند و امروز هم نامشان از صفحه روزگار این مملکت محو شده است اما امروز اگر نام تختی ماندگار شده است به خاطر این است که پهلوان بود.