کاهش موارد ابتلا و فوتی کرونا در کشور نسبت به هفته گذشته

بنابر اعلام وزارت بهداشت طی هفته گذشته (۲۸ آبان لغایت ۴ آذر) ۲۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند که از این بین ۱۷ بیمار نیز جان خود را از دست دادند. از یکشنبه هفته گذشته (۲۸ آبان‌ماه) تا امروز ۴ آذر ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۵ بیمار […]

بنابر اعلام وزارت بهداشت طی هفته گذشته (۲۸ آبان لغایت ۴ آذر) ۲۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند که از این بین ۱۷ بیمار نیز جان خود را از دست دادند. از یکشنبه هفته گذشته (۲۸ آبان‌ماه) تا امروز ۴ آذر ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۲۵ نفر آنها بستری شدند.

تعداد مبتلایان جدید کرونا در طول هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن، ۱۰۳ نفر و تعداد موارد بستری، ۴ نفر کمتر شده است.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۴۰۷ نفر رسید.متاسفانه در طول ۷ روز گذشته (یکشنبه ۲۸ آبان ماه تا شنبه ۴ آذر ماه)، ۱۷ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۶ هزار و ۷۰۵ نفر رسید.

تعداد موارد فوتی کرونا در حالی در طول هفته گذشته ۱۷ نفر بود که هفته قبل از آن، ۲۶ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده بودند.خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون ۳۸۵ هزار و ۲۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.تاکنون ۵۸ میلیون و ۶۶ هزار و ۴۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۲۸۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۴۹۰ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۱۷۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۵۰ دُز رسید.