مجمع خیرین امنیت‌ساز نمادی از مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی

فرمانده انتظامی استان گفت: مجمع خیرین امنیت‌ساز نمادی از مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی در سطح استان خوزستان است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “سید محمد صالحی” در نشست مجمع خیرین امنیت ساز سطح استان، اظهار داشت: گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهدای نظم و امنیت به خصوص شهید والامقام […]

فرمانده انتظامی استان گفت: مجمع خیرین امنیت‌ساز نمادی از مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی در سطح استان خوزستان است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سید محمد صالحی" در نشست مجمع خیرین امنیت ساز سطح استان، اظهار داشت: گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهدای نظم و امنیت به خصوص شهید والامقام "مصطفی رفیع‌زاده" که در روز پنجشنبه هفته گذشته در درگیری با سارقان مسلح در شهرستان ماهشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی در ادامه ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) که به نام روز اکرام ایتام و تکریم خیرین نام‌گذاری شده، افزود: به مناسبت این روز پر خیر و برکت فرصتی پیش آمد که از همه خیرین امنیت ساز تقدیر و تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

فرمانده انتظامی استان خوزستان با اشاره به اینکه امروز خوشحالیم که توانستیم فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را تحقق ببخشیم و اولین مجمع خیرین امنیت‌ساز کشور را در استان خوزستان تشکیل دادیم، بیان داشت: مردم خوزستان همیشه ولایتمدار و گوش به فرمان حضرت آقا بودند و در این مقوله هم اثبات کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌ها و کمک‌های مادی و معنوی خیرین امنیت ساز به نیروی انتظامی در راستای انجام بهتر ماموریت‌ها، عنوان داشت: مجمع خیرین امنیت ساز نمادی از مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی در سطح استان خوزستان است و ان‌شالله در سایر شهرستان‌ها تسری پیدا کند و زمینه تعاملات و همکاری‌های هر چه بیشتر مردم با پلیس را فراهم کند.

سردار صالحی تصریح کرد: مقوله امنیت یک مقوله فرابخشی است و لازمه ایجاد، استمرار و پایداری امنیت مشارکت سایر دستگاه ها و خصوصاً مردم با نیروی انتظامی است تا مردم در نهایت آسایش و آرامش به زندگی خود ادامه دهند.

وی افزود: تجربه ثابت کرده که هرکدام از سازمان‌ها و دستگاه‌ها در صورت عدم برخورداری از حمایت‌های مردمی قطع به یقین در انجام مأموریت ها و رسالتی که بر عهده دارند موفق نخواهند بود.

فرمانده انتظامی استان خوزستان بیان داشت: انتظار نیروی انتظامی از مجمع خیرین امنیت ساز تنها در بحث احداثات و تکمیل بناها نیست و در حوزه فرهنگی به‌خصوص در بحث تیراندازی‌ها که امنیت عمومی را به مخاطره می‌اندازد و از مطالبه‌های جدی مردم از نیروی انتظامی است با توجه به نفوذ کلام و جایگاه اجتماعی خاصی که دارند، در این عرصه نیز ورود کنند.

وی ادامه داد: در این راستا نیروی انتظامی در سال گذشته بیش از ۴ هزار قبضه سلاح غیرمجاز در سطح استان جمع آوری کردند که این امر محقق نمی‌شد مگر با ایثار، ازخودگذشتگی و جانفشانی همکاران ما که توانستند این امنیت را در سطح استان محقق کنند.

سردار صالحی خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم با مشارکت، تعامل و همکاری با هم بتوانیم یک امنیت خوب و پایداری را در سطح خوزستان برای مردم خوب، فهیم و قدرشناس این استان بتوانیم رقم بزنیم.