رئیس پلیس فتا خوزستان : شهروندان اخبار مربوط به اربعین را از مراجع رسمی کشور پیگیری کنند

سرهنگ کاراگاه علی حسینی، رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی (ع) مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شور و اشتیاق شهروندان به شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) با شیوه‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.وی. افزود: یکی از این شیوه‌های کلاهبرداری، ارسال لینک‌های آلوده در قالب پیام در […]

سرهنگ کاراگاه علی حسینی، رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی (ع) مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شور و اشتیاق شهروندان به شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) با شیوه‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.وی. افزود: یکی از این شیوه‌های کلاهبرداری، ارسال لینک‌های آلوده در قالب پیام در شبکه‌های اجتماعی با عنوان صدور ویزای اربعین است. متاسفانه برخی از کاربران با دیدن این پیام‌ها فریب خورده و با کلیک بر روی لینک آلوده موجود در پیام به درگاه‌های پرداخت جعلی هدایت شده و پس از سرقت اطلاعات کارت بانکی آن‌ها، موجودی حسابشان توسط کلاهبردارن برداشت می‌شود.

سرهنگ حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال مراسم پیاده‌روی اربعین برگزار نمی‌شود، هرگونه تبلیغ در خصوص ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) و صدور ویزای اربعین جهت شرکت در مراسم اربعین غیر واقعی بوده و هدفی جزء کلاهبرداری از شهروندان ندارد.این مقام انتظامی ادامه داد: شهروندان اخبار و اطلاعات مربوط به اربعین را از مراجع رسمی کشور بخصوص ستاد اربعین پیگیری کنند و به شایعات بی پایه و اساس که در فضای مجازی منتشر می‌شود توجه نکنند.رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک کلاهبرداری، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir در بخش فوریت‌های سایبری گزارش کنند.