کرونا جان ۱۵۱ نفر دیگر را در ایران گرفت

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۶۰۳ نفر رسید.کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به کرونا در کشور و […]

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۶۰۳ نفر رسید.کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: بر اساس گزارش قطعی دانشگاههای علوم پزشکی و نتیجه ۱۸۹ هزار و ۷۹۰ آزمایش از ۹۵ آزمایشگاه تشخیصی از ظهر دیروز تا امروز (۱۷ فروردین) تعداد ۲۴۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران قطعی شناسایی شده مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۲۲۶ مورد رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۲ هزار و ۱۱ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند.سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت ادامه داد: ۴۰۵۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.وی از مردم خواست با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir وضعیت خود را درباره ابتلا به ویروس کرونا اظهار کنند.

احتمال خیز مجدد کرونا در روزهای آینده

جهانپور گفت: در تهران و برخی شهرها هم گزارش ترددهای غیر ضروری زیادی را داشتیم و در مناطقی از شهر ترافیک را مشاهده می کنیم که در مغایرت و منافات با سیاست های ستاد ملی کرونا است و در جهت کنترل این بیماری نیست.وی افزود: این وضعیت نگران کننده است. ظاهرا برای برخی از مردم این تصور به وجود آمده است که با اتمام تعطیلات محدودیت های کرونا هم تمام شده و با این بیماری خداحافظی کرده ایم. این تصور درست نیست و محدودیت ها و وضعیت اپیدمی کرونا همچنان ادامه دارد.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: از همه مردم می خواهیم که هشدارها و توصیه ها را جدی بگیرند و در خانه بمانند. ما صرفا در فاز مدیریت شده بیماری هستیم که به خاطر مشارکت جمعی مردم و رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی اعلام شده بود به دست آمده است اما این وضعیت شکننده است و اگر این ترددها و ازدحام ها ادامه داشته باشد احتمالا در روزهای آتی و هفته آینده با خیز مجدد بیماری و افزایش تعداد موارد مواجه می شویم. موضوع بسیار جدی است.وی گفت: به مردم هشدار می دهیم که خودمراقبتی و دیگر مراقبتی را جدی بگیرند و تصور نکنند اینکه مدتی در خانه مانده اند و تعطیلات تمام شده است باید به زندگی عادی برگردند. وضعیت عادی نیست و نمی توانیم به شرایط زندگی عادی برگردیم.جهانپور همچنین از مردم خواست با تلفن های ۴۰۳۰ همکاری کنند و پاسخ تماس از این شماره را بدهند.