آری.. دفاع محض است

عماد هلالی: با تحمل تمامی تبعات محتمله اما قبل از پرداختن به بطن و متن نگارشی که در ۵ جزء‌ منتشر خواهم‌نمود، سئوالاتی مطرح است که به راستی چرا، منتقدِ وضع جاری بر جامعه، به انواع برچسب های منافق، معاند،متمرد، مشوش اذهان عمومی و.. متهم میشود لیک محافظه کاران خاموشی که می دانند با سکوتشان […]

عماد هلالی: با تحمل تمامی تبعات محتمله اما قبل از پرداختن به بطن و متن نگارشی که در ۵ جزء‌ منتشر خواهم‌نمود، سئوالاتی مطرح است که به راستی چرا، منتقدِ وضع جاری بر جامعه، به انواع برچسب های منافق، معاند،متمرد، مشوش اذهان عمومی و.. متهم میشود لیک محافظه کاران خاموشی که می دانند با سکوتشان آتش را به زیر خاکستر رها می نمایند، آرام در امانند و اتهامی متوجه آنان نیست..؟!.بعنوان انسانهای مؤمن، عزیزتر أز إسلام و آن هم‌ پس از این همه هزینه ای که با مجاهدت ها و تقدیم خون هزاران شهید مصون گشته، چه امانتی داریم که بسبب بی تفاوتی و بی توجهی برخی متولیان، اینگونه وجهه ی نظام ِآن به خطر بیفتد و منفی به تصویر مخابره شود؟

تصاویر و فیلم های منتشر شده ی مجازی از رخدادهای خارج از زندانها بویژه زندان های سپیدار و شیبان خوزستان در روزهای گذشته، قلب هر انسانی را به درد می آورد که مادر بی تاب بر زمین نشسته بی اختیار و نالان به خود می پیچید و متاسفم که باید بگویم پیام آن تصاویر از مصاحبه های متولیان امر، گواه تر بود.

البته که محکوم نمودن دستگاه قضا یا مقصر تلقی نمودن آن بویژه باتوجه به رویکردها و اقدامات مصلحانه و حکیمانه اخیر در دوره ریاست آیت الله رئیسی  منصفانه نیست واقدامات و ملاحظاتی مشهود بوده که شایان تقدیر و غیر قابل انکار است. مضافاً در این خصوص قطعاً هیچ انسان عاقلی موافق نخواهد بود که مجرم خطرناکی به صرف بازاجتماعی شدن و بدون اصلاح به بدنه جامعه برگردد اما قریب به دوماه از شیوع ویروس منحوس کووید۱۹ (کرونا) می گذرد و پیشتر از مقامات قضایی خواسته شده بود تسهیل و تدابیر عاجلی برای کفالت محبوسانی که خطر جدی برای جامعه ندارند و یا هنوز محکومیت آنان قطعی نیست اتخاذ شود تا بتواند این دوران اپیدمی را لغایت دوره فروکش ویروس منحوس کنار خانواده های خود بگذرانند

زندانیان و بازداشت شدگانی که جرم بسیاری ازآنان همچنان ثابت نشده است وچه بسی ان‌شاء‌الله برائت آنان ثابت شود حقیقتا در این شرایط غیر از ترس برای جان خود که برحسب فطرت ذاتی و طبیعی از بیم‌ ویروس مهلک منتشر شده ی اخیر است ، چه چیزی آنان را مجبور به فشار یا تمرد برای فرار از زندانها نموده است؟برای اثبات دلیل همین سئوال بس است که چرا پیش از این مدت چنین اموری در هیچ‌ جای کشور به این‌ گستردگی و شدت مشهود نبود؟

گذشته از سلامتی زندانیان قطعا تاکیدات پزشکان و علماء طب را همگام با پروتکل های سازمان های بهداشت جهان شنیده اید. که چقدر در این مدت اهمیت آرامش و تاثیر سلامت روانی بر ایمنی بدن بعنوان مهمترین اصل پیشگیری و مقاومت در مقابل این ویروس منحوس را توصیه نموده اند.و فراتراز آن مادر بی تاب؟، اینجا هزاران خانواده ی منتسب درجه اول به زندانیان اما مسلمان و هموطن و همدین در معرض آسیب اند..

ادامه دارد….