آیةالله یزدی:چند تذکر محرمانه و فوق محرمانه به روحانی داده ایم/ممکن است رودرروی همدیگر قرار بگیریم

آیت الله یزدی در گفتگو با مجله «مباحثات» گفت: جامعه مدرسین اخیرا چند تذکر محرمانه و فوق محرمانه به رئیس جمهور داده است.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،رئیس  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آقای احمدی نژاد در ماه‌ های آخر واقعاً کارهای خلاف می‌کرد و خیلی از روحانیون هم برخورد کردند؛ همان روحانیونی […]

آیت الله یزدی در گفتگو با مجله «مباحثات» گفت: جامعه مدرسین اخیرا چند تذکر محرمانه و فوق محرمانه به رئیس جمهور داده است.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،رئیس  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آقای احمدی نژاد در ماه‌ های آخر واقعاً کارهای خلاف می‌کرد و خیلی از روحانیون هم برخورد کردند؛ همان روحانیونی که کمک کرده بودند و برایش از آبرویشان مایه گذاشته بودند، به او تذکر دادند ولی گوش نکرد. در حقیقت در ماه‌ های آخر، اعتبار او به سختی آسیب دید. همان روحانی محترمی که واقعاً برای روی کار آمدن آقای احمدی نژاد هزینه کرده بود و شخصیت و آبرویش را صرف کرده بود، وقتی دید که حرف گوش نمی‌دهد، همان روحانی محترم وارد بحث شد و گفت برای من احمدی‌نژاد ملاک نیست، دین خدا ملاک است. شنوندگان متوجه شدند که احمدی نژاد تا زمانی که با مسائل دین، همراه باشد با او همراه‌اند.

IMG17253785

وی افزود: دولت نیز همین طور است. آنجا که با ارزش‌ ها و اصول اسلامی همراه است همه با او همراه‌اند. ولی آنجا که با ارزش‌ های اسلامی همراهی ندارد، روحانیت با دولت همراهی نمی‌ کند و تذکر می‌ دهد.آیت الله یزدی اضافه کرد: البته، مراتب تذکر دادن فرق دارد و اشخاص هم موقعیت‌ های متفاوتی دارند. گاهی رهبری تذکر می‌ دهد، گاهی مجلس تذکر می‌ دهد، گاهی هم یک روحانی محترم تذکر می‌ دهد. حوزه، مرجعیت و روحانیت می‌بایست در شرایط مختلف، زمان و مکان را در نظر داشته باشد. مرحوم امام نیز خیلی روی این نکته تأکید داشتند. وی بیان داشت: وقتی دقت کنیم می‌بینیم این جمله در طلبگی و مبلغ بودن هم نقش دارد. طلبه باید در زمان انجام وظیفه، این را در نظر داشته باشد تا بداند در کجا حرف بزند و کجا ساکت باشد. مثلاً در این اواخر، جامعه مدرسین چند تذکر به رئیس جمهور محترم داده است. ولی من مطمئنم اگر آقای رئیس جمهور توجه نکند، همین جامعه مدرسین، همین مواردی که محرمانه و فوق محرمانه تذکر داده شده است را ممکن است رسماً تذکر بدهد. روزی هم ممکن است رودرروی همدیگر قرار بگیرند.