فرمانده سپاه: مرزهای ایران امن است/هیچ دشمنی حتی آمریکا جرأت تعرض به آن را ندارد

فرمانده کل سپاه گفت: مرزهای ایران امن است و هیچ دشمنی حتی آمریکا جرأت تعرض به آن را ندارد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در یادواره ۱۴ شهید شاخص و ملی استان سمنان طی سخنانی اظهار داشت: امنیت کنونی کشور نتیجه دفاع مقدس است، امروز اگر […]

فرمانده کل سپاه گفت: مرزهای ایران امن است و هیچ دشمنی حتی آمریکا جرأت تعرض به آن را ندارد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در یادواره ۱۴ شهید شاخص و ملی استان سمنان طی سخنانی اظهار داشت: امنیت کنونی کشور نتیجه دفاع مقدس است، امروز اگر بسیاری از کشورها، ایران را جزیره‌ای با ثبات در منطقه‌ ای نا‌امن می‌دانند به دلیل آن است که در هشت سال دفاع مقدس و هشت ماه فتنه، اجازه بی ثبات کردن کشورمان را به دشمنان ندادیم.

67778_263

جعفری تاکید کرد: مرزهای ایران امن است و هیچ دشمنی حتی آمریکا جرأت تعرض به آن را ندارد، آمریکایی‌ها به بهانه ۱۱سپتامبر به کشورهای افغانستان و سپس عراق حمله کردند و با محاصره کردن کشورمان قصد داشتند تا به ایران نیز تعدی کنند، اما وقتی آمادگی ۱۰۰ درصدی مردم و نیروهای مسلح کشورمان را در پشتیبانی از ولی فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دیدند، از فکر حمله به کشورمان پشیمان شدند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: از سال ۸۰ تا ۸۶ تهدید جدی علیه کشورمان وجود داشت، ولی محقق نشد، دشمنان این مردم و انقلاب بعد از اینکه دیدند با اقدام نظامی علیه کشورمان راه به جایی نمی‌برند، به سمت نا امن کردن شرایط داخلی کشورمان روی آورند که محصول آن هم فتنه ۸۸ بود.

به نوشته ی فارس، جعفری تصریح کرد: رشد و توسعه هر جامعه‌ای متأثر از امنیت آن جامعه است، یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس، توسعه انقلاب اسلامی است که به‌واسطه آن توانستیم انقلاب اسلامی را به جهان صادر کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نقطه برجسته ایران و جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی است، پس روحیاتی که داریم صرفا به دلیل ایرانی بودن نیست، بلکه آنچه وجود دارد از اسلام است.

وی افزود: آنچه در این جلسات یادواره شهدا دنبال آن هستیم، حفظ و ادامه راه انقلاب اسلامی است، چراکه توسعه اسلام به سود ایران اسلامی است.

جعفری گفت: هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامی و حتی اسلام است، چون استمرار انقلاب اسلامی و همه موفقیت‌های کسب شده مرهون و مدیون خون شهیدان است، اما به قول فرمایش امام(ره)، حق نداریم مقام شهیدان را آن قدر کاهش دهیم که بگوییم حاصل خون شهیدان فقط آزادی خرمشهر، بخش‌های اشغال شده کشورمان و پیروزی بر ارتش بعث عراق است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دستاورد خون شهیدان شامل عزت اسلامی، بیداری اسلامی در برخی کشورها، سربلندی ایران اسلامی در جهان و امنیت کشورمان می‌شود. بنابراین مقام شهادت و خون شهید نشان‌دهنده اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است.

وی با بیان اینکه در بیشتر وصیت‌نامه‌های شهیدان به بازماندگانشان بر حمایت از ولایت فقیه و پشتیبانی از انقلاب توصیه شده است، تصریح کرد: جنگ تحمیلی برای این شروع شد که انقلاب اسلامی ما را سرکوب کرده و یا آن را به انحراف بکشانند تا بدین طریق مسئولان کشورمان دست از شعارهای اسلامی خود بردارند.

جعفری با اشاره به اینکه بزرگترین دستاورد دفاع مقدس که با پیروزی‌های آن قابل مقایسه نیست، حفظ و استمرار توسعه انقلاب اسلامی در جهان است، ادامه داد: این همان موضوعی است که رزمندگان ما بخاطر آن به شهادت رسیدند. عده‌ای شهدا را جزو تلفات جنگ محاسبه می‌کردند، در صورتی که شهید به نهایت آرزویش رسیده و این را برای خود افتخار می‌داند، پس حق نداریم شهید را به‌عنوان تلفات جنگ بدانیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امام(ره) جنگ را نعمت می‌ دانستند، یادآور شد: آن موقع ما این جمله امام(ره) را درک نمی‌ کردیم و از این نارحت بودیم که چرا جنگ به اتمام رسید و ما صدام را نکشتیم،ولی بعدها به‌ واسطه اثرات این جنگ در آینده امنیت کشورمان و الگو گرفتن سایر ملل از این دفاع مقدس، پی به این سخن حکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی بردیم.

وی در پایان سخنانش اظهار داشت: پیروزی نظامی ما بر دشمن بعد از فتح خرمشهر به دست آمد، اما اینکه چرا 6 سال و نیم جنگ به تدبیر امام(ره) ادامه یافت به این علت بود که می بایست با استقامت، ایستادگی و پایداری مقابل ظالم، حقانیت خود را به اثبات می‌رساندیم.