طباطبایی:آقای مصباح بهتر است به درس و بحث بپردازند/ سابقه ی انقلابی روحانی خیلی جلوتر از این بزرگواران است

لفظ انگلیسی که آقای مصباح در سخنانشان استفاده کردند بسیار لفظ بدی بود. جناب اقای ایت الله مصباح هر چه به حوزه و تقویت حوزه بیشتر بپردازند انشالله نزد خدا عزیزترند و اگر اوامری دارند می توانند محرمانه به آقای روحانی بفرمایند و ایشان قطعا خواهند پذیرفت.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،سیدمهدی طباطبایی […]

لفظ انگلیسی که آقای مصباح در سخنانشان استفاده کردند بسیار لفظ بدی بود. جناب اقای ایت الله مصباح هر چه به حوزه و تقویت حوزه بیشتر بپردازند انشالله نزد خدا عزیزترند و اگر اوامری دارند می توانند محرمانه به آقای روحانی بفرمایند و ایشان قطعا خواهند پذیرفت.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،سیدمهدی طباطبایی از پیشگامان مبازرات ضداستعماری و ضداستبدادی و از یاران مرحوم آیت الله کاشانی در نهضت ملی شدن صنعت نفت، از همکفران و یاران شهید سیدنواب صفوی و گروه فداییان اسلام و از قدیمی ترین شاگردان و یاران حضرت امام خمینی (قدس سره) است.ایشان از آغاز نهضت روحانیت از قیام پانزده خرداد 42 گرفته تا حال حاضر،  از مبارزان بی باک و پیشگامان جهاد در راه پیروزی انقلاب اسلامی و از یاران بی پیرایه امام خمینی و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) بوده است.

9303x20x0x26938

به دنبال سخنان بی سابقه آیت الله مصباح یزدی علیه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به سراغ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی رفته و نظر ایشان را در این رابطه جویا شدیم.حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی در گفتگو با «انتخاب» اظهار کرد: آقای مصباح بهتر است به درس و بحث شان و کار علمی شان بپردازند.

این استاد مشهور اخلاق در واکنش اظهارات اخیر آیت الله مصباح یزدی در مورد رییس جمهور می گوید: آخر چرا باید بگویند انگلیسی؟ اینکه رئیس جمهور را این طور توصیف کنند مناسب نمی دانم، واقعا از ایشان می خواهم که این فرمایشان را اصلاح کنند و از این قبیل کلمات استفاده نکنند.وی اضافه کرد: واقعا به خاطر خیلی از سخنانی که مطرح شد، متاسف شدم، از این دو بزرگوار یعنی آقای مصباح و روحانی می خواهم به کارهای اصلی پبردازند و به مباحث حاشیه ای نپردازند.

وی افزود: از آیت الله مصباح یزدی می خواهم که به دروس علمی خود پبردازند و وارد این مباحث نشوند و به این سخنان و بحث و جدل ها ادامه ندهند.سیدمهدی طباطبایی اضافه کرد: به عنوان یک طلبه می خواهم که این دعواها، جدل ها و تنش ها ادامه پیدا نکند، چراکه واقعا نگران دین مردم هستم و این مسائل بیش از همه به دین مردم لطمه می زند. البته آقای روحانی علما را متوهم نخواندند و به نظرم آقای مصباح برداشت نادرستی از سخنان ایشان دارند.

وی تصریح کرد: اصولا اگر دو متدین در مخالفت با یکدیگر، همدیگر را بی اعتبار کنند، در نتیجه گیری متوجه خواهیم شد که هر دو از دید دینی مردم می افتند و وقتی چنین اتفاقی بیافتد، ضرر بسیاری به دین می خورد که این مسئله بسیار خطرناک است.حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی با بیان اینکه دشمن می خواهد روحانیت، علما و عزیران را به جان هم بیاندازد گفت: دشمن می خواهد درحالیکه این عزیزان به زد و خورد با یکدیگر می پردازند از این فضا استفاده ی خود را ببرد.

وی در ادامه بار دیگر اظهارات آیت الله مصباح یزدی در مورد «انگلیسی» بودن را نکوهش کرد و گفت: لفظ انگلیسی که آقای مصباح در سخنانشان استفاده کردند بسیار لفظ بدی بود.  جناب اقای ایت الله مصباح هر چه به حوزه و تقویت حوزه بیشتر بپردازند انشالله نزد خدا عزیزترند و اگر اوامری دارند می توانند محرمانه به آقای روحانی بفرمایند و ایشان قطعا خواهند پذیرفت.سیدمهدی طباطبایی افزود: الان در انگلیس علمای بزرگی حضور دارند که جمهوری اسلامی را قبول دارند و سعی در حفظ دین دارند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد زیر سئوال بردن سوابق انقلابی روحانی گفت: اینکه بحث مبارازت انقلابی را پیش می کشند، باید بگویم سابقه ی انقلابی آقای روحانی خیلی جلوتر از این بزرگواران است. مسائل مربوط به قبل از انقلاب احتیاجی به گفتن توسط من ندارند.طباطبایی افزود: اعلامیه های قبل انقلاب همگی منتشر شده که اعلامیه سال 42 توسط بسیاری از آقایان امضا شده بود و امضای هرکس بر روی آن باشد، طبیعتاً او انقلابی تر است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد انگیزه های آیت الله مصباح در مورد اظهارات اخیر ایشان، بیان داشت: آقای مصباح بزرگوار است و ممکن است تحریک شده باشند، و به نظر می آید که با چند واسطه ایشان را تحریک کنند. البته ایشان تدریس می کنند و امکانش وجود دارد.نه غلوهای گذشته و نه تخریب های امروز هیچکدام به نفع نظام و دین نخواهد بود

طباطبایی افزود: حضرت آیت  الله باید توجه کنند ایشان لازم است که تغییری در نگرش سیاسی خود بدهند، نه غلوهای گذشته(دوره ی احمدی نژاد) و نه تخریب های امروز هیچکدام به نفع نظام و دین نخواهد بود.استاد برجسته اخلاق ادامه داد: اقایان مقداری به خود و جامعه فکر کنند و بیشتر به فکر کمک به انقلاب و نظام باشند، در این مقاطع مهم و دیگر مقاطع باید به صورت محرمانه به رئیس جمهور امری را گزارش دهند و از حضور در جراید و رسانه ای کردن حرفی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: این سخنان حتما به رئیس جمهور منتقل می شود و آقای روحانی هم توجه خواهند کرد.حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی اضافه کرد: آقای روحانی باید خطاب به مردم در مورد مسائل مختلف از جمله مسائل فرهنگی سخن بگوید چرا که باید نسبت به امور مردم پاسخگو باشد اما افراد دیگر باید سخنانشان را طور دیگری بیان کنند.

وی افزود: آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور پاسخگوی افکار عمومی است و انشالله باید وقتش را صرف پرداختن به کارهای مردم کند نه مسائل جانبی.استاد برجسته اخلاق در پایان گفت و گوی خود با «انتخاب» ، در پاسخ به سئوالی در مورد حمله تلویحی برخی به رئیس جمهور از تریبون های مقدس گفت: خوشبختانه مردم خیلی به این پیام های اینگونه توجه نمی کنند.

طباطبایی افزود: اوائل انقلاب 16 میلیون جمعیت کشور بود و 6 میلیون نفر در نمازجمعه شرکت می کردند، امروز 70 میلیون جمعیت داریم اما ببینید، امروز چقدر نماز خوان داریم؟ وی ادامه داد: اگر بنا باشد یک بحث آماری به نماز جمعه داشته باشیم به نفع نخواهد بود. از آقایان می خواهم که نسبت به سخنان خود توجه کنند، چراکه ممکن است به نفع نظام و کشور نباشد.حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی گفت: من واقعا دلم برای دین می سوزد، هر کسی باید در این زمان سعی کند که دیگر به دین و افکار دینی مردم خدشه وارد نکند.