روحانی:اقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است.

رییس‌جمهور گفت: هیچ مانعی برای توسعه روابط دیرینه اقتصادی، علمی، فرهنگی و تجاری ایران و کره جنوبی نمی‌بینیم و شرایط و زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری و فعالیت شرکت‌های کره‌ای در حوزه‌های مختلف نفت و گاز و انرژی و صنعت مهیاست. به گزارش گروه دریافت خبر عصرما، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار رئیس مجلس کره جنوبی […]

رییس‌جمهور گفت: هیچ مانعی برای توسعه روابط دیرینه اقتصادی، علمی، فرهنگی و تجاری ایران و کره جنوبی نمی‌بینیم و شرایط و زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری و فعالیت شرکت‌های کره‌ای در حوزه‌های مختلف نفت و گاز و انرژی و صنعت مهیاست.

146210

به گزارش گروه دریافت خبر عصرما، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار رئیس مجلس کره جنوبی با بیان اینکه “امروز با شرایط جدید پدید آمده، عمده شرکت‌های مهم تجاری دنیا برای سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی در ایران ابراز تمایل می‌کنند”، گفت: اقتصاد ایران در حال طلوعی دوباره است و امیدوارم در این رقابت، شرکت‌های با سابقه کره جنوبی فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی با ارائه تصویری از برنامه‌های وسیع کشورمان در زمینه‌های مختلف از جمله انرژی، معادن، صنعت و بیان اینکه “در شرایط فعلی، مذاکرات ما با شرکت‌های اقتصادی بین‌المللی به سرعت در حال افزایش است”، به برخی از زمینه‌های مناسب برای فعالیت شرکت‌های کره جنوبی اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی و شرکت‌های کره‌ای باید با بخش خصوصی ایران بیشتر نزدیک شده و زمینه‌های فعالیت خود را گسترش دهند.اگر بتوانیم اقدامی برای تنش‌زدایی در هر نقطه از جهان انجام دهیم، از آن دریغ نمی‌کنیم.روحانی با تاکید بر اینکه “فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز بوده، هست و خواهد بود”، تصریح کرد: ما از نظر موازین دینی و اخلاقی با سلاح کشتار جمعی مخالفیم و آن را محکوم می‌کنیم. ما معتقدیم سلاح‌های کشتار جمعی موجود در دنیا نیز باید برچیده شود. ما اساساً با جنگ و تنش و بی‌ثباتی و خشونت و افراط در هر نقطه از جهان مخالفیم و اگر بتوانیم اقدامی برای تنش‌زدایی در هر نقطه از جهان انجام دهیم، از آن دریغ نخواهیم کرد، چراکه ما همواره خواستار آن هستیم که کل آسیا دارای ثبات، امنیت و آرامش باشد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه “ایران به برنامه اقدام مشترک ژنو به عنوان اقدامی موقت نگاه نمی‌کند، بلکه آن را پایه‌ای برای توافقی جامع و دائمی می‌داند”، گفت: از طرف ایران اراده جدی برای رسیدن به توافقی دائمی وجود دارد و چنانچه این اراده در طرف مقابل هم وجود داشته باشد، در زمانی نه چندان دور، به توافقی جامع دست خواهیم یافت.رئیس مجلس کره جنوبی: قصد داریم مشکلات روابط با ایران در حوزه اقتصاد را سریعاً مرتفع کنیم

در این دیدار همچنین گانگ چنگ هی – رئیس مجلس کره جنوبی – گفت: روابط ایران و کره جنوبی بسیار عمیق و تاریخی است و ما به دنبال آن هستیم که شاهد آینده درخشان روابط دو کشور باشیم. ما می‌خواهیم با توجه به توافق ژنو، روابط اقتصادی ایران و کره جنوبی، در پرتو آینده درخشان روابط دو کشور، به سرعت گسترش یابد.رئیس مجلس کره با اشاره به سوابق طولانی حضور دکتر روحانی در مجلس ایران، نقش ایشان را در توسعه دیپلماسی پارلمانی که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه روابط اقتصادی، علمی و فرهنگی دو کشور شود، تعیین کننده خواند و گفت: ما قصد داریم مشکلات روابط در حوزه اقتصاد را سریعاً مرتفع کنیم و امیدواریم ایرانِ بزرگ و ثروتمند به سرعت مسیر پیشرفت را طی کند.

گانگ چنگ هی افزود: کره جنوبی خواهان بازگشت به روابط صمیمی و بسیار دوستانه گذشته با ایران است. ما به ایران صددرصد اعتماد داریم و به طور همزمان روابط دو جانبه را در اسرع وقت احیا خواهیم کرد.رییس مجلس کره جنوبی گفت : من سخنرانی جنابعالی را در اجلاس داووس شنیدم. ما از نظرات عمیق جنابعالی صددرصد حمایت می‌کنیم و سیاست اعتدال، امید و تدبیر شما را می‌ستائیم.