از قضا سرکنگبین صفرا فزود!( در حاشیه توهین به منتخب ملت ایران)

توهین و جسارت عده ای (که وزارت کشور آنها را غافل یا فریب خورده لقب داده است) به رئیس جمهور منتخب مردم در مراسم روز جهانی قدس هم به لیست طولانی توهین ها به مقامات عالی رتبه کشور اضافه شد . شعار دادن و توهین به مقامات عالی رتبه کشورسابقه ای طولانی دارد . سال […]

توهین و جسارت عده ای (که وزارت کشور آنها را غافل یا فریب خورده لقب داده است) به رئیس جمهور منتخب مردم در مراسم روز جهانی قدس هم به لیست طولانی توهین ها به مقامات عالی رتبه کشور اضافه شد . شعار دادن و توهین به مقامات عالی رتبه کشورسابقه ای طولانی دارد . سال ۱۳۸۵ سخنرانی مرحوم هاشمی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (ص) ، در خرداد ماه ۱۳۸۸ سخنرانی نوه گرامی حضرت امام در مرقد امام خمینی (ره) ، درسال ۱۳۹۱ سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری در مراسم احیای شب قدر در مشهد ، در سال ۱۳۹۱ سخنرانی علی لاریجانی در مراسم ۲۲ بهمن در قم ، اسفند ۱۳۹۳ حضور علی مطهری در شیراز با اخلال و توهین برخی افراد به سخنران روبرو شد . البته سابقه بهم زدن سخنرانی و توهین به سخنرانان در دوره اصلاحات هم که خود داستان مفصلی است .

جالب توجه این است که موضع گیری صریح رهبری نظام به عنوان عالی ترین مقام جمهوری اسلامی ایران نیز مانع از بروز این اخلال ها و توهین ها نشده است . مقام معظم رهبری در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۱ صراحتا بیان کردند "بنده با این کارها مخالفم؛ این را من صریح بگویم. بارها به کسانى که میتوانند جلوى این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. آن کسانى که این کارها را میکنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهى و مؤمنند، خب نکنند. مى‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است. "در این میان اما اینبار واکنش یکپارچه و منسجم و طوفانی ایرانیان در حمایت از دکتر روحانی و تفبیح و محکوم کردن توهین و شعار علیه رئیس جمهور باعث شد ، تلاش عده ای قلیل که تلاش داشتند هیمنه قانون اساسی را بشکنند و رئیس جمهور منتخب مردم را تضعیف کنند ناکام بماند و برای آنان :

از قضا سرکنگبین صفرا فزود .. روغن بادام خشکی می‌نمود
از هلیله قبض شد اطلاق رفت.. آب آتش را مدد شد همچو نفت