دکتر محسن رضایی:مذاکره‌کنندگان کشور در چارچوب حرکت می‌کنند/حاشیه‌پردازان، مضر هستند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه “ما به هیچ وجه از فناوری هسته‌ای خود عقب‌ نشینی نمی‌ کنیم”، گفت: کسانی که امروز در مذاکرات حضور دارند، افراد توجیه‌شده‌ای هستند که در چارچوب‌های نظام حرکت می‌کنند. ما امیدواریم که این افراد بتوانند با موفقیت کامل به کشور بازگردند. به گزارش گروه دریافت خبر […]

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه “ما به هیچ وجه از فناوری هسته‌ای خود عقب‌ نشینی نمی‌ کنیم”، گفت: کسانی که امروز در مذاکرات حضور دارند، افراد توجیه‌شده‌ای هستند که در چارچوب‌های نظام حرکت می‌کنند. ما امیدواریم که این افراد بتوانند با موفقیت کامل به کشور بازگردند.

9302x26x0x14357

به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،دکتر محسن رضایی صبح امروز (جمعه) در حاشیه مجمع عمومی سالانه حزب اسلامی ایران زمین، در جمع خبرنگاران ضمن ارزیابی دور جدید مذاکرات ایران با 1+5 اظهار کرد: این دور از مذاکرات جزو سخت‌ترین دوره‌های مذاکرات است و قاعدتاً آمریکا باید تصمیم سختی بگیرد و واقعیات هسته‌ای ایران را بپذیرد.وی در ادامه اظهار کرد: امروز ما در شرایط سختی قرار نداریم، چراکه گفته‌ایم دنبال بمب اتم نیستیم و برای این کار هم همه نوع تضمینی داده‌ایم. ما باز هم شفاف‌سازی را به طور کامل خواهیم داشت و این آمریکایی‌ ها هستند که باید امروز تصمیم سختی بگیرند و واقعیات هسته‌ای ایران را بپذیرند.

رضایی با تاکید بر اینکه “ما به هیچ وجه از فناوری هسته‌ای عقب‌ نشینی نمی‌کنیم”، افزود:کسانی که در مذاکرات هستند، توجیه شده‌اند و در چارچوب‌ های نظام عمل می‌ کنند. ما امیدوار هستیم که این افراد بتوانند با موفقیتی کامل به کشور بازگردند.وی در ادامه، در توصیه‌ ای به حاشیه‌ سازان و عده‌ ای که خود را دلواپسان می‌ نامند، گفت: نقد کار بسیار خوبی است ولی باید در چارچوب‌ های آن عمل شود. چنانچه نقد در مسیر خودش باشد، انتقاد می‌تواند به مذاکره‌ کنندگان هم کمک و هم از آنها حمایت کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همین راستا تاکید کرد: حاشیه‌ پردازانی که موجب سوء استفاده دشمن می‌شوند، قاعدتاً مضر هستند.وی در پاسخ به این پرسش که “آیا همایشی با عنوان دلواپسیم، موجب سوء استفاده دشمن شد ؟” گفت: من تحلیل روشنی از این حرکت ندارم اما توصیه می‌کنم که بر اساس نقد منصفانه حرکت کنیم و سعی کنیم نکاتی را که به ذهنمان می‌آید، شجاعانه و صادقانه ابراز کنیم تا همگان از آن استفاده کنند.رضایی در پایان در برابر این پرسش که “آیا شما عضو جبهه ایستادگی هستید؟”، با تکذیب این موضوع پاسخ داد: من تا حالا از این نوع احزاب حمایت کرده‌ام اما مستقیماً شرکت نکرده‌ام.