در دیدار عارف با آیت‌الله هاشمی، روحانی و سید حسن خمینی چه گذشت؟

«اصلاح‌ طلبان شورای رهبری می‌ خواهند» این واکنش محمدرضا عارف نسبت به تشکیل جبهه واحد اصلاح طلبان است. طرحی که چندی پیش رسوال منتجب نیا آن را مطرح و در گفت‌ و‌ گوی اخیر با روزنامه اعتماد به تبیین آن پرداخت از دیدار خود با سید محمد خاتمی و عارف گفت و اینكه آنان نیز […]

«اصلاح‌ طلبان شورای رهبری می‌ خواهند» این واکنش محمدرضا عارف نسبت به تشکیل جبهه واحد اصلاح طلبان است. طرحی که چندی پیش رسوال منتجب نیا آن را مطرح و در گفت‌ و‌ گوی اخیر با روزنامه اعتماد به تبیین آن پرداخت از دیدار خود با سید محمد خاتمی و عارف گفت و اینكه آنان نیز از این موضوع استقبال کرده‌اند.

9302x13x0x31856

به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،محمد‌رضا عارف پس از انصراف از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، به رویه فعالیت سیاسی در پشت پرده خاتمه داد و حضور خود در فضای سیاسی کشور را روز به روز پر رنگ‌تر کرد. از‌‌ همان ماه‌های اول آغاز دولت تدبیر و امید و علیرغم پیشنهاداتی برای حضور در كابینه، بر حضور جدی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس آینده تاكید و از سوی دیگر بنیاد امید ایرانیان را فعالتر کرد. بنیادی که به گفته او در پی تربیت نیروی جوان برای سطوح مختلف مدیریتی کشور است.عارف به خاطر اقبالی که مردم از سال گذشته نسبت به او پیدا کردند، احساس مسئولیت بیشتری نسبت به جامعه پیدا کرده و به دنبال این است که با سازوکارهایی که در نظر دارد زمینه پیروزی اصلاح طلبان و گروهی از اصولگرایان معتدل را در انتخابات فراهم آورد.

او از ابتدای سال جدید بحث ائتلاف میان اصلاح طلبان واصولگرایان معتدل و همچنین شورای رهبری اصلاح طلبان را مطرح کرده است و در این ارتباط دیدارهایی نیز با برخی از چهره‌های شاخص از جمله آیت‌الله واعظ طبسی تولیت آستان مقدس رضوی داشته است که به گفته حسن رسولی، در این دیدار صمیمانه آیت الله واعظ طبسی با تایید مشی میانه‌روی دکتر عارف، وی را ترغیب کرده است که با استفاده از نقشی که در عرصه سیاسی کشور دارد، تلاش کند تا نیروهای معتقد هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا که به مبانی نظام اعتقاد و اصول قانون اساسی را قبول و به رهبری پایبند هستند، برای اعتلای کشور تلاش کنند.شاید برای جمع بندی و تعیین سازوکارهای این مسئله بوده که در همین یک ماه و نیم گذشته از آغاز سال جدید به دیدار حسن روحانی در پاستور، آیت الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سید حسن خمینی در جماران رفته است.

هرچند تاکنون اخبار رسمی از جزئیات این دیدار‌ها منتشر نشده است،  اما اخبار رسیده به خبرنگار ایلنا حکایت از آن دارد که در این جلسات طرفین در رابطه با تشکیل شورای رهبری اصلاح طلبان سخن گفته و تشکیل آن را مورد تاکید قرار داده اند اما سازوکار آن تاکنون نهایی نشده است.البته قابل ذكر است كه بر اساس اطلاعات خبرنگار ایلنا محور گفت‌وگوهای عارف با رییس‌جمهور پیرامون مسائل كلان كشور بوده است.