واکنش وزارت امور خارجه ایران به خبر فرود یک هواپیمای آمریکایی در تهران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر فرود یک فروند هواپیمای آمریکایی در فرودگاه مهر آباد گفت: این هواپیما حامل یک هیات عالی رتبه از غنا بوده که براساس اعلام دولت این کشور، هواپیمای یاد شده در مالکیت آمریکا و در اجاره ریاست جمهوری غنا است. به گزارش گروه […]

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر فرود یک فروند هواپیمای آمریکایی در فرودگاه مهر آباد گفت: این هواپیما حامل یک هیات عالی رتبه از غنا بوده که براساس اعلام دولت این کشور، هواپیمای یاد شده در مالکیت آمریکا و در اجاره ریاست جمهوری غنا است.

9301x30x0x40775

به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما، مرضیه افخم در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مسافران این هواپیما شامل هیاتی از مقام های غنایی بودند که ریاست آن را برادر رییس جمهوری این کشور به عهده داشت و هیچ یک از خدمه آن آمریکایی نبودند.

وی با بیان اینکه دو کشور ایران و غنا به دنبال گسترش مناسبات دو جانبه هستند، خاطرنشان کرد: هفته پیش هیات غنایی برای پیگیری توافقات انجام شده در سفر 2 سال پیش رییس جمهوری این کشور به ایران، به تهران سفر کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این هیات غنایی پس از دیدار و گفت وگو با شماری از مقام های کشورمان از جمله حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، روز گذشته (پنجشنبه) تهران را ترک کرد.