وزیر دفاع دولت روحانی : موشک‌ های ایران تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه موشکهای ایران هیچگاه قابل مذاکره نخواهد بود، گفت: توان موشکی به ما مربوط می‌ شود و ما هم مداخله هیچکس را نمی‌ پذیریم. سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی در خصوص ادعای رسانه‌ های غربی مبنی بر اینکه […]

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه موشکهای ایران هیچگاه قابل مذاکره نخواهد بود، گفت: توان موشکی به ما مربوط می‌ شود و ما هم مداخله هیچکس را نمی‌ پذیریم.

9301x27x0x90464

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی در خصوص ادعای رسانه‌ های غربی مبنی بر اینکه موضوع موشکی ایران باید در مذاکرات ۱+۵ مطرح شود، گفت: توان موشکی ایران به ما مربوط می‌ شود و ما مسئول آن هستیم و هیچ مداخله‌‌ ای از هیچکس را نمی‌ پذیریم.

سردار دهقان با تاکید بر اینکه این موضوع تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره نخواهد بود، ادامه داد: آنها (غربی‌ ها) بحث احتمال دستیابی ایران به سرجنگی هسته‌ ای برای موشک‌ها را مطرح کرده‌اند که در این خصوص نیز باید اعلام کنیم با توجه به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن استفاده از سلاح هسته‌ ای، این تسلیحات کشتار جمعی نه تنها در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد، بلکه امری مذموم، ناپسند و حرام محسوب می‌شود. لذا ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و این موضوع کاملا منتفی است.وی همچنین تصریح کرد: بار دیگر تاکید می کنم که تسلیحات دفاعی ایران هیچ وقت موضوع مذاکرات نبوده و نخواهد بود.