آیت الله هاشمی رفسنجانی: تندروها از اول انقلاب برای کشور و نظام هزینه درست می کردند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : از اول انقلاب تندروها برای کشور و نظام، هزینه درست می کردند و هنوز هم ادامه می دهند.آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت و سومین همایش دانشجویی گرامیداشت شهیدان باکری و شهدای دانشگاه علوم پزشکی تبریز، افزود: شهدا، انسان های مقدسی بودند که در […]

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : از اول انقلاب تندروها برای کشور و نظام، هزینه درست می کردند و هنوز هم ادامه می دهند.آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت و سومین همایش دانشجویی گرامیداشت شهیدان باکری و شهدای دانشگاه علوم پزشکی تبریز، افزود: شهدا، انسان های مقدسی بودند که در راه دفاع از اسلام، انقلاب و کشور، خوش درخشیدند و خود را در بزم خوبان شریک کردند.

81995318-70578416

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به دلاورمردی های شهیدان بزرگوار باکری و تأثیراتی که در پیروزی های ایران داشتند، گفت: جنگ تحمیلی با هدف از بین بردن جمهوری اسلامی و تجزیه ایران شروع شده بود و اگر خون های پاک و مقدس شهیدان، فداکاری و استقامت مردم و مدیریت فرماندهان نبود، نمی توانستیم پیروز میدان مبارزه ای شویم، که شرق ، غرب و ارتجاع منطقه با تمام امکانات و تجهیزات به کمک رژیم بعثی آمده بود. آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات هفتم اسفند و حضور پرشکوه مردم برای اعلام وفاداری به نظام اسلامی و آرمان های امام و شهدا اشاره کرد و با تأکید بر این نکته که مردم ایران بلوغ سیاسی خود را به رخ جهانیان کشیدند، اظهار داشت: مردم با حضور و رأی خود ثابت کردند که از افراط و تفریط گریزانند و در همه شوونات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، خواهان اعتدال هستند که اصلی پذیرفته شده و مورد تأکید دین اسلام است.

وی با بیان اینکه از اول انقلاب تندروها برای کشور و نظام، هزینه درست می کردند و هنوز هم ادامه می دهند، افزود: تأسف بیشتر اینجاست که در مقطعی افراطیون به جای اینکه از فرهنگ اسلام و خواست و اراده مردم درس بگیرند، خود را به نهادهای قدرت نزدیک کردند و انواع رسانه، تریبون و امکانات را در اختیار گرفتند و تلاش می کردند نگاه افراطی خویش را به نظام نسبت دهند. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این نکته که مردم ایران عزیز، انتخابات معناداری انجام داده اند، به فرایند ردّ صلاحیت ها اشاره کرد و گفت: اینکه 12 نفر در شورای نگهبان ظرف چند روز صلاحیت 12 هزار نفر را برای دو کار بسیار مهم یعنی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بررسی کرده اند و نظر داده اند، برای اکثریت جامعه قانع کننده نبود و دیدیم که چگونه به این اقدام عکس العمل نشان دادند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی به سخنان خویش درباره آیت الله حاج حسن خمینی اشاره کرد و اظهارداشت: اگر چه بعضی از جریان ها برای سوء استفاده های سیاسی در صدد ایجاد موج منفی بوده اند، اما حقیقت این است که ایشان عالمی فرزانه و شخصیتی قابل احترام است و امتیازات انتسابی را با ویژگی های اکتسابی درآمیخته و مردم نیز آگاهند و از حدود 60 سال پیش بیت امام(ره) را به خوبی می شناسم. وی با اشاره به اینکه عدم رأی اعضای شورای نگهبان که مسوول بررسی صلاحیت ها هستند، برای نظام خوب نیست، گفت: هم شورای نگهبان و هم دولت که مسؤولان قانونی نظارت و اجرای انتخابات در کشور هستند، باید به گونه ای عمل کنند که اعتماد عمومی را بیشتر نمایند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود، به انتخابات سال 1392 اشاره کرد و افزود: دولتی بر سر کار آمد که با درک درست از مسایل و مشکلات کشور، برنامه ریزی کرد و با مقاومت مثال زدنی در مقابل افراط کاری های بعضی از جریان های داخلی و زیاده خواهی های بعضی از دولت های خارجی، سایه شوم تحریم را از روی کشور برداشت. آیت الله هاشمی رفسنجانی، با بیان این نکته که تحریم به هر شکلی در اقتصاد تأثیر می گذارد، گفت: عده ای با استفاده از فضای تحریم و نیاز شدید جامعه به قاچاق روی می آورند که دیدید در دولت گذشته چگونه از این ناحیه فسادهای اقتصادی و اختلاس های میلیاردی گریبانگیر جامعه شد. وی، استفاده درست از نقدینگی در جامعه را عامل مهم رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال دانست و با بیان این مطلب که 95 درصد از 900 هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور در بانک هاست، اظهارداشت: اگر با برنامه ریزی درست این مبلغ که الان تهدیدی برای افزایش تورم و همچنین رکود در جامعه است، وارد چرخه اقتصادی کشور شود، طرح های نیمه تمام به پایان می رسد، کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل به تولید بر می گردند، اشتغال رونق می گیرد، اقتصاد رشد می کند و جامعه نفس می کشد. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه باید به مردم تسهیلات بدهیم، تا کارها زودتر و بهتر انجام شود، گفت: اگر تولید کشور در مسیر درست بیفتد، علاوه بر حل مهمترین مشکل جامعه که اشتغال است، دولت می تواند به خاطر مالیاتی که دریافت می نماید، به برنامه های خویش برسد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه نباید اعتدال، تحمل و صبوری را از دست داد، خطاب به حاضران اظهار داشت: سعی کنید نسبت به اتفاقات پیرامون خود عکس العمل منطقی، عقلانی و بجا داشته باشید و هیچ گاه از مسیر اعتدال خارج نشوید. وی با تأکید بر اینکه مردمی بودن و اسلامی بودن هر دو به یک اندازه در نظام جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارند، گفت: مخدوش شدن هر یک از اینها خلاف شرع، قانون و ملیت است.

در ابتدای این دیداررضا تقی پور اصل، نادر حامدی، فرشاد پورتقی، رحیم علیشاهی، امید هاشمی، نیما آقائی و مجتبی مجتهدی از اعضای ستاد گرامیداشت شهید باکری و شهدای دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن بیان دیدگاه های خویش در خصوص مسایل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور، به ارائه گزارشی درباره سومین همایش دانشجویی گرامیداشت شهید باکری و شهدای دانشگاه علوم پزشکی تبریز پرداختند.