دکتر روحانی : نگاه ما به صندوق آرای انتخابات امروز خواهد بود

رییس جمهوری انتخابات را نمادی از استقلال سیاسی کشور دانست و گفت: مردم در پای صندوق های رای با دستان پربرکت خود برای کشور تصمیم می گیرند. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه پس از انداختن رای خود در صندوق سیار مستقر در وزارت کشور به ملت بزرگ ایران برای حضور فعال در […]

رییس جمهوری انتخابات را نمادی از استقلال سیاسی کشور دانست و گفت: مردم در پای صندوق های رای با دستان پربرکت خود برای کشور تصمیم می گیرند. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه پس از انداختن رای خود در صندوق سیار مستقر در وزارت کشور به ملت بزرگ ایران برای حضور فعال در این روز سرنوشت ساز را در پای صندوق های رای در سراسر کشور تبریک گفت و اظهارداشت: گزارش هایی که هم اکنون دریافت کردیم در سراسر کشور امنیت کامل وجود دارد و حضور مردم در پای صندوق ها نیز پرشور است.

81979478-70549860

رییس جمهوری ادامه داد: انتخابات و امروز در واقع نمادی از استقلال سیاسی کشور و حاکمیت ملی است، اگر قبل از پیروزی انقلاب، دست های بیگانه برای اداره کشور تصمیم می گرفتند در طول این 37 سال این مردم ایران هستند که در انتخابات در پای صندوق با دستان پربرکت خود برای کشور تصمیم می گیرند. روحانی ادامه داد: امروز به دست مردم و با اراده و همت مردم دو نهاد بسیار مهم یعنی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شکل می گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: رای امروز مردم یک سرمایه گذاری بسیار پرسودی است؛ یک ساعت پای صندوق آرا بودن، آرا را نوشتن، آن را تحویل دادن و استفاده کردن از ثمره چهار ساله برای مجلس شورای سلامی و هشت ساله برای مجلس خبرگان رهبری یک سرمایه گذاری پرسود است. رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: کدام تجارت پرسودی است که یک ساعت کار و تلاش باشد و چهار یا هشت سال آثار آن امنیت ملی، آرامش، عزت سیاسی کشور، امید به آینده و رونق اقتصادی باشد.

روحانی گفت: امروز مشارکت سیاسی به مفهوم امیدواری به آینده کشور، اعتماد به نظام و کارگزاران این نظام است بنابراین امید و اعتماد سرمایه اصلی و بزرگی است که امروز پای هر دو صندوق با تک تک آرای مردم امضا می شود. وی افزود: وقتی امروز مردم در مشارکت سیاسی فعال هستند انتظار ما این است که فردا در مشارکت اقتصادی مردمی، همه فعال باشند و کشور را به نقطه ای برسانیم که در شان ایران بزرگ و عزیز ما و ایرانیان فهیم داخل کشور و سراسر جهان باشد.

**دولت آرای مردم را امانت بزرگ می داند

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: دولت آرای مردم را امانت بزرگ می داند و برای حراست از این امانت همه توان خود را به کار می گیرد. روحانی تصریح کرد که به ملت عزیز ایران اطمینان می دهم که دولت، وزارت کشور، هیات های اجرایی، هیات های نظارت، شورای نگهبان و همه کشور و نظام تلاش می کنند تا انتخابات کاملا قانونی و سالم امروز برگزار کنند که هم افتخار برای تاریخ ما و هم برای دوستان ما در سراسر جهان باشد. وی گفت: امروز همه چشم های دوستان و دشمنان ما در سراسر جهان به ایران اسلامی دوخته شده و تردیدی ندارم که ملت ایران مثل همیشه در این شرایط بسیار حساس حماسه بزرگ دیگری بر مبنای اراده، فهم و نظر خودشان خواهند آفرید. رییس جمهوری ادامه داد: البته انتخابات رقابت است اما رقابت تا هشت صبح دیروز بود و از هشت صبح دیروز به بعد دیگر رقابتی وجود ندارد، تا امروز صبح فرصت برای فکر، تامل ، آماده شدن و هماهنگی بود و امروز هم صرفا با آرامش پای صندوق آرا رفتن اقدامی سرنوشت ساز است.

روحانی یادآور شد: همه ما امروز که پای صندوق آرا هستیم، پیروزیم. تمام احزاب و جناح ها پیروز هستند؛ اگر جناحی اکثریت آرا را ببرد، پیروز است و اگر هم اکثریت آرا را کسب نکند باز هم پیروز است. وی افزود: این که همه ما آمدیم و همه احزاب، فعال و بانشاط بودند با یکدیگر رقابت کردند و حضور داشتند به معنای پیروزی همه است، کسی برنده شود یا به ظاهر بازنده شود باز هم پیروز است. رییس جمهوری با بیان این که امیدوارم نتیجه انتخابات، نشاط همگانی و سراسری برای همه کشور داشته باشد، گفت: هر مجلسی با هر ترکیبی چه مجلس خبرگان رهبری و چه مجلس شورای اسلامی با نظر مبارک مردم به وجود آید برای ما محترم است و همه مردم به آرای اکثریت احترام می گذراند. روحانی افزود: اتکای ما به اکثریت آرا است و نگاه ما به صندوق آرای انتخابات امروز خواهد بود. وی ادامه داد: ان شاء الله همه ملت عزیز و بزرگ ما در این کار بسیار بزرگ و حماسه سیاسی پیروز و موفق باشند؛ من دست همه آنهایی که امروز پای صندوق انتخابات آرای خود را به صندوق می ریزند، می بوسم.