آیت الله سید حسن خمینی : با رأی و انتخاب صحیح می توانیم در مسیر حل مشکلات گام برداریم/ قهر با صندوق های رأی حتی اگر خود را محق بدانیم راه حل نیست

سید حسن خمینی گفت: درس بزرگ امام راحل برای ما این بود که به فهم مردم اعتماد کنیم و بدانیم که نمی توان آنان را فریب داد و حتی اگر در موضوعی نقطه مبهمی وجود داشته باشد حقایق روزی عیان خواهد شد. حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره)شنبه شب […]

سید حسن خمینی گفت: درس بزرگ امام راحل برای ما این بود که به فهم مردم اعتماد کنیم و بدانیم که نمی توان آنان را فریب داد و حتی اگر در موضوعی نقطه مبهمی وجود داشته باشد حقایق روزی عیان خواهد شد. حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره)شنبه شب در دیدار با جمعی از مدیران و فعالان رسانه ای کشور در حسینیه جماران با تأکید بر اینکه انتخابات امسال به هیچ بهانه نباید مورد غفلت واقع شود، افزود: همه کسانی که نسبت به برخی روندها گله و شکایت دارند باید در آینده اعتراض خود را دنبال کنند، ولی این هفته باید در میان همین بزرگواران حاضر به انتخاب بهترین و لایق ترین افراد اقدام کنند.

81972536-70538016

وی شرکت در انتخابات را هم یک وظیفه و هم یک حق خواند و اظهار کرد: حضور در انتخابات یک وظیفه نسبت به گذشتگانی است که باید دین آنها را ادا کنیم و زحماتشان را پاس بداریم تا از این طریق اجازه ندهیم انقلاب و ارزش هایی همچون دین داری، مردمسالاری، ظلم ستیزی، حق مداری، صداقت، اعتلای نام اسلام و ایران و… که آنها برایش تلاش کردند، به تعبیر امام به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد. وی تأکید کرد: شرکت در انتخابات ادای دین نسبت به امام و شهدا است. یادگار امام راحل همچنین شرکت در انتخابات را یک وظیفه نسبت به مردم امروز کشور خواند که با انتخاب صحیح، معیشت، آرامش و امنیت بیشتر و بهتری پیدا می کنند و افزود: امروز مشکلات اقتصادی، بیکاری، تورم و گرانی از یکسو و تبعیض و اجحاف و حق کشی ازسوی دیگر و اعتیاد و ناهنجاری های فرهنگی از جهت سوم، جامعه را آزار می دهد.

سید حسن خمینی گفت: با رأی و انتخاب صحیح می توانیم در مسیر حل این مشکلات گام برداریم و بنابراین قهر با صندوق های رأی حتی اگر خود را محق بدانیم راه حل نیست و به استدامه اشتباه می انجامد. یادگار امام راحل در ادامه، با ابراز نگرانی نسبت به اینکه امروز جهات دینی در جامعه کمرنگ شده و باید ظواهر دینی را هم پاس بداریم، شرکت در انتخابات را انجام وظیفه نسبت به نسل های بعدی نیز دانست و یادآور شد: قافله تمدن بشری با شتاب حرکت می کند و هر اشتباه امروز، ما را به پله های متعدد عقب می راند. وی هشدار داد: اشتباه ما خدای نکرده می تواند امنیت کشور را که امروز در سطح خوبی است به خطر اندازد و طمع دشمنان را برانگیزد؛ لذا در قضیه حضور در انتخابات، نسبت به نسل آینده نیز وظیفه داریم. سید حسن خمینی سپس با اشاره به اینکه انتخاب حق ماست و نباید نسبت به حق خود بی تفاوت باشیم، اظهار کرد: کسی که حق خود را نمی ستاند، مجبور به پذیرش ظلم می شود؛ بنابراین حق را باید شناخت و عاقلانه بر وجود و مطالبه آن پای فشرد.

وی افزود: چشم پوشی نسبت به حق شخصی اگر منجر به این شود که دیگران اصل آن حق را نفی کنند، گناه است و به هیچ عنوان مصداق کرامت و بزرگی نیست. یادگار امام راحل با تأکید بر اینکه انتخابات هفتم اسفند به هیچ بهانه نباید مورد غفلت واقع شود، گفت: همه کسانی که نسبت به روند این انتخابات گله و شکایت دارند باید در آینده اعتراض خود را دنبال کنند، ولی این هفته باید در میان همین بزرگواران حاضر به انتخاب بهترین و لایق ترین افراد اقدام کنند. وی همچنین در پاسخ به سخنان برخی حضار در خصوص موضوع عدم امکان حضور در انتخابات خبرگان، گفت: در مورد مسائل گذشته در فرصتی مناسب می توان به تفصیل سخن گفت، اما امروز نگاه من به آینده است و در این راستا آنچه باید مورد توجه ما باشد انتخابات هفتم اسفند است که اهمیت بالایی دارد. سید حسن خمینی تأکید کرد: باید به کسانی رأی دهیم که وظیفه امروز و فردای خود را بشناسند، نسبت به دیروز جامعه اسلامی احساس دین کنند، حق را پاس بدارند و به هیچ بهانه ای چشم بر روی ظلم و اجحاف نبندند. سید حسن خمینی در پایان از مردم خواست در هر جایی که به این مهم اقدام می کنند، به تمام ظرفیت رأی دادن توجه داشته باشند. در ابتدای این دیدار چند تن از اصحاب رسانه دیدگاه های خود را با یادگار امام در میان گذاشتند. پیش از آغاز دیدار نیز حضار نماز مغرب و عشاء را به امامت یادگار امام اقامه کردند.