رئیس جمهور: برای حفاظت از منافع ملت، هر هزینه‌ ای را می‌پردازم/خرمشهر و آبادان به رونقی که در خور آنهاست دست یابند

حسن روحانی رییس جمهوری در جمع مدیران مناطق آزاد تجاری کشور و خبرنگاران اعلام کرد:با هر جناح و گروهی که در جهت منافع مردم حرکت کند، تعامل خواهم کرد و در مقابل کسانی که منافع حزبی و شخصی خود را به منافع ملی ترجیح دهند خواهم ایستاد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،حجت الاسلام […]

حسن روحانی رییس جمهوری در جمع مدیران مناطق آزاد تجاری کشور و خبرنگاران اعلام کرد:با هر جناح و گروهی که در جهت منافع مردم حرکت کند، تعامل خواهم کرد و در مقابل کسانی که منافع حزبی و شخصی خود را به منافع ملی ترجیح دهند خواهم ایستاد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه افزود:دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است و مسئولیت چنین دولتی از دولت حزبی به مراتب سخت تر است چرا که باید پاسخگوی همه جناح ها باشد.

148202

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نامگذاری سال جدید (اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی) توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت یک معنای مدیریت جهادی، حرکت شتابان و عقلانی و علمی است و در دنیای پرسرعت کنونی چاره‌ای جز بر طرف کردن موانع و حرکت شتابان در مسیر توسعه وجود ندارد.
رئیس جمهور ادامه داد: تجربه ایران در طول سال‌ ها ما را به چنین درکی از مدیریت نزدیک کرده است.روحانی افزود: مدیریت جهادی،رقابت با سایر کشورها در زمینه پیشرفت و توسعه می باشد و لازمه چنین توفیقی به کار بردن تلاش مداوم، پیگیر و جامع توام با ایثار و از خود گذشتگی است.رییس جمهور اظهار کرد: دولت زمینه تحقق مدیریت جهادی را با اتخاذ سیاست خارجی آرامش بخش فراهم آورده است؛ چرا که در دنیای کنونی، مدیریت اقتصادی از سیاست خارجی و سیاست خارجی از سیاست داخلی جدا نیست.روحانی ادامه داد: البته هر سه در گرو فرهنگ پویا است، فرهنگی که امید بخش و نشاط  آفرین باشد.

رئیس جمهور با اشاره به مبانی سیاست خارجی دولت تدبیر و امید گفت: جمهوری اسلامی ایران حتی با کسانی که با ما سر ناسازگاری دارند، باعقلانیت و برنامه در چارچوب مصالح ملی روبرو می شود. البته در برابر متجاوز به حقوق ملت قاطعانه مقابله خواهدکرد.
وی افزود: یکی از ثمرات این سیاست خارجی، توفیق در مذاکرات هسته‌ ای و تصویب پیشنهاد ایران در مجمع سازمان ملل در زمینه مقابله با خشونت و افرط گرایی بوده است؛ پیشنهادی که به رغم فضاسازی دشمنان ایران به اتفاق آرا مورد تصویب کشورهای جهان قرار گرفت.

خرمشهر و آبادان به رونقی که در خور آنهاست دست یابند

رییس شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی انتظار می رود مناطق آزاد کشور نقش متناسب با توانمندی خود ایفا کنند. هفت منطقه آزاد می توانند در مواردی به مناطق نمونه توسعه در کشور تبدیل شوند؛ چرا که از مقررات دست و پاگیر و قوانین محدود کننده رنج نمی برند.

روحانی در پایان ابراز امیداواری کرد:خرمشهر و آبادان به رونقی که در خور آنهاست دست یابند. کیش به سرزمین نمونه گردشگری حلال تبدیل شود. چابهار، ایران را به جهان پیوند زند. ماکو نقش محور تجاری ایران و ترکیه را ایفا کند. ارس پل ارتباطی میان کشورمان و قفقاز شود. انزلی ایران و کشورهای ساحلی خزر و حتی شرق دور را به هم بپیوندد و سرانجام قشم صنایع نفت و گاز را رونق بخشد.