سردار سلامی : رادارهای ما ماهواره ها را در آسمان رصد می کنند

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به هدایت استادانه مقام معظم رهبری در تولید افق های آرمانی، اظهار کرد: ما حدود ده سال قبل آرزو داشتیم یک پرنده بدون سرنشین در مسیری راهبردی و دوربرد داشته باشیم اما سپاهی ها و بسیجی ها با تکیه بر تفکر «ما می توانیم» آن را عملی کردند.به گزارش […]

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به هدایت استادانه مقام معظم رهبری در تولید افق های آرمانی، اظهار کرد: ما حدود ده سال قبل آرزو داشتیم یک پرنده بدون سرنشین در مسیری راهبردی و دوربرد داشته باشیم اما سپاهی ها و بسیجی ها با تکیه بر تفکر «ما می توانیم» آن را عملی کردند.به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در همایش اساتید دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، افزود: این کار در سوله های ساده آغاز شد و درنهایت موتوری ساخته شد که فن آوری ساخت آن ـ که نوعی موتور دوار بدون پیستون است ـ تنها در اختیار انگلیس بود و آمریکایی ها نیز از انگلیس تهیه می کنند.

وی ادامه داد: ما به این تکنولوژی دست پیدا کردیم و امروز کشورهای پیشرفته برای تهیه این موتورها با ما قرارداد می بندند. پهپادهایی که می توانند 3000 کیلومتر را با فناوری رادارگریز طی کرده و تصاویری از میدان دید خود تهیه کنند و به لحظه آن اطلاعات را منتقل کنند. زمانی این موضوع فراتر از آرزوی ما بود، اما این کار را فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور انجام دادند. جانشین فرمانده کل سپاه بابیان این که 15 سال پیش به دنبال تولید رادارهایی بودیم که تا صد کیلومتر برد داشته باشند تأکید کرد: امروز رادارهایی داریم که ماهواره ها را در آسمان رصد می کنند.وی ادامه داد: ما امروز ماهواره می سازیم، درحالی که دانش هوافضا جزو دانش های ممنوعه از طرف دشمن بود. امام ما موفقت ها عظیم به دست آوردیم و هرکجا تحریم بودم، موفق تر شدیم.سردار سلامی تاکید کرد: امروز لشکرهایی از متفکران بسیجی در کشور حضور دارند که می توانند کشور را در هر شرایطی در اوج نگهدارند. عده ای می خواهند چهره بسیج را زخمی کنند، اما این جامعه بر بال اندیشه بسیجی در حال رشد است.وی در ادامه به ساخت پالایشگاه های توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اشاره کرد و گفت: به زودی پالایشگاهی افتتاح می شود که معادل همه بنزین هایی که در کوره مصرف می شوند، بنزین تولید می کند. این بالندگی نیز در شرایط تحریم صورت گرفته است.جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اقتدار نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس، بیان داشت: شناورهای ما به موازات شناورهای آمریکایی حرکت می کنند و از آنها فیلم می گیرند. تنها کسانی که آمریکایی ها را در دریا مواخذه می کنند ما هستیم. ما از آن ها سؤال می پرسیم و آن ها را امرونهی می کنیم. این همان قدرت بسیجی است.وی بابیان این که هنوز عده ای تصور می کنند آمریکا قدرت برتر نظامی دنیاست، تاکید کرد: خود غربی ها آن تصور را ندارند. مجله ای آمریکایی در مقایسه توان نظامی این کشور نسبت به 15 سال پیش آن را با عبارت «یک قدرت خسته، پوسیده» توصیف کرده بود.

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود در موضوع سیاست خارجی و نفوذ قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی تاکید کرد: ما یک الگو هستیم که نشان دادیم یک کشور می تواند مقاومت کرده و پیشرفت کند. انقلاب اسلامی مرزهای جدیدی را گشوده است. امروز در شرق مدیترانه، شبه جزیره حجاز و شمال آفریقا مرزهای انقلاب توسعه پیداکرده اند.وی افزود: روزگاری دشمن همه روند و حوادث منطقه را می ساخت و همه مجبور بودند در کریدوری که آن ها تهیه می کردند حرکت کنند. اما امروز آمریکایی در شرق مدیرترانه نتوانسته اند معمای امنیتی صهیونیست ها که در چهار جنگ آخر با حزب الله و مقاومت شکست خورده است را حل کنند.سردار سلامی ادامه داد: آن ها می خواستند رژیم سوریه را سرنگون کنند، اما امروز شاهدیم رژیم سوریه بیش از گذشته قدرتمند است و آمریکایی ها در یک ابهام راهبردی به سر می برند ونمی دانند با چه فرمولی می توانند خود را از این میدان دور کنند. امروز ابهام در راهبردهای آمریکا در منطقه نیز محرز است. آن ها به درجه ای از نزول قدرت رسیده اند که نمی توانند منفعت سیاسی ایجاد کنند.جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: امروز تحولات راهبردی، تاکتیکی و سیاسی منطقه با ابتکار عمل ایران در عراق در جریان است. ائتلاف سردرگم آمریکایی ها علیه داعش، تحقیرآمیزترین نوع راهبرد برای آمریکایی ها بوده است.

وی اضافه کرد: حزب الله در لبنان شکل گرفته است و در هر جنگی می تواند رپیم صهیونیستی را با شکست مواجه کند. امروز هیچ نقطه ای از مناطق اشغالی وجود ندارد که محل تقاطع موشک های حزب الله از شمال و فلسطینی ها در جنوب نباشد. وی با اشاره به شکل گیری گروه های مقاومت در افغانستان، حزب الله در لبنان، جهاد و حماس در فلسطین، بسیج نیرومند در عراق و سوریه و انصارالله در یمن تصریح کرد: امروز سرزمینی وجود ندارد که امکان تهدید برای انقلاب اسلامی باشد و قدرتی در مقابل آن ظهور نکرده باشد.سردار سلامی در ادامه صحبت های خود بابیان اینکه انزوای سیاسی جمهوری اسلامی بی معنا است، اظهار داشت: کشوری که حل معادلات منطقه ای تنها با حضور او امکان پذیر نیست در انزوای سیاسی قرار ندارد و ما امروز پایانه دیپلماسی منطقه و جهان هستیم.وی در پایان با بیان اینکه ما امروز نگران هیچ چیز نیستیم،خاطرنشان کرد: قدرت دفاعی ما امروز بهترین پتانسیل و تکیه گاه را برای دستگاه دیپلماسی مان فراهم کرده و این یک حقیقت است و این راه با شتاب و اعتماد به نفس و باور قوی تری نسبت به گذشته ادامه دارد.