هر جریانی که در چارچوب قانون فعالیت دارد مورد احترام وزارت اطلاعات است/ جدا کردن مردم از ولایت، هنر نیست

وزیر اطلاعات تصریح کرد: افزودن یک سرباز به زیر خیمه ولایت، خدمت به ولایت است در غیر اینصورت جدا کردن مردم از ولایت، هنر نیست. حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان همدان تصریح کرد: وزارت اطلاعات متعلق به کل نظام است و مانند سایر نهادهای آن خدمت رسانی می‌کند و […]

وزیر اطلاعات تصریح کرد: افزودن یک سرباز به زیر خیمه ولایت، خدمت به ولایت است در غیر اینصورت جدا کردن مردم از ولایت، هنر نیست. حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان همدان تصریح کرد: وزارت اطلاعات متعلق به کل نظام است و مانند سایر نهادهای آن خدمت رسانی می‌کند و ما سربازان رهبری هستیم که همراه و در کنار سربازان نظام در حوزه های دیگر خدمت می کنیم. وی افزود: وظیفه این وزارتخانه کمک و همکاری با سایر نهادها و دستگاه های اطلاعاتی در اجرای ماموریت ها است.

وزیر اطلاعات گفت: قدرت و حکومت وسیله‌ای برای اجرای احکام دین است بر این اساس این وسایل و ابزار آلات اجرای احکام شرع را نمی توان از طریق انجام اقدامات خلاف شرع بدست آورد و نظام اسلامی را حفظ کرد. علوی اضافه کرد: نمی توان در هر مسوولیتی به بهانه حفظ نظام از احکام دینی عبور کرد؛ چرا که این گونه اقدامات و تحرکات خلاف شرع، با اسلام در تضاد است. علوی با بیان این‌که در هیچ دستگاهی وجه غیر شرعی برای پیشبرد فعالیت ها نداریم، اضافه کرد: کارهای اطلاعاتی در چارچوب اخلاق و شرع پیش می رود و در این‌صورت نتیجه بخش نیز خواهد بود. وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات ایران الگوی کار اطلاعاتی شرعی را نشان خواهد داد تا همه بدانند لازمه انجام کارهای اطلاعاتی در پیش گرفتن اقدامات خلاف شرع نیست.

علوی تاکید کرد: مبنا و محور فعالیت‌های کارکنان وزارت اطلاعات شرع مقدس، اخلاق ، قانون اساسی است و رهنمودهای عالمانه بنیانگذار کبیر انقلاب و خلف شایسته ایشان مسیر فعالیت این مجموعه را تعیین می کند. علوی اظهارکرد: برخورداری از امنیت حق طبیعی جامعه با ایمان است و خدمتگزاران حکومت اسلامی باید این امنیت پویا و با نشاط را در تمامی نقاط کشور حاکم کنند. وزیر اطلاعات اضافه کرد: حاکم شدن امنیت در جامعه عالمان و اندیشمندان را در مسیرهای علمی پویا کرده و فعالان اقتصادی را در به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد کشور کمک می کند. علوی با بیان این‌که وظیفه نهادهای اطلاعاتی فراهم کردن امنیت توام با نشاط است، افزود: امنیتی که جامعه را در بخش های مختلف به چالش بکشد ثمری ندارد؛ چرا که امنیت باید همراه با سرور باشد.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش گفت: این وزارت در اوج صلابت و اقتدار قرار دارد و این قدرت برای برخورد با دشمنان نظام است. علوی افزود: امروز دشمنان اسلام از سیطره و اشرافیت اطلاعاتی ما خارج نیستند و این نتیجه اراده و توان پولادین وزارت اطلاعات ایران است. وی اظهار کرد: برخی از افراد، همسو با دشمنان نظام حرکت می کنند که شمار آنها بسیار اندک است و تمامی انها در چنگ نیروهای نظامی و امنیتی فعال در کشور قرار دارند. وزیر اطلاعات گفت: دشمنان زیادی در دستگاه های دیپلماسی و دیگر نهادهای دشمن علیه ایران فعال شدند که با هم افزایی های صورت گرفته بین دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هیچ نقطه کوری برای رخنه دشمن وجود ندارد. علوی گفت: با توجه به تلاش های دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی یک ذره از توان خود را علیه یکدیگر نمی گذاریم و تمامی تلاش خود را باید معطوف به تقابل با دشمن کرد. وی تصریح کرد: راهبرد وزارت اطلاعات به تبعیت از دولت تدبیر و امید اتحاد و همدلی تمامی گرایش های سیاسی و کمک به یکدیگر است. وزیر اطلاعات با بیان این‌که امروز وزارت اطلاعات دانش بنیان است گفت: وزارت اطلاعات کار خود را بصورت تخصصی و خردورزانه مدیریت می کند. علوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیام نوروزی رهبر فرزانه انقلاب اضافه کرد: شکوفایی فرهنگی و پویایی اقتصادی بدون امنیت امکان پذیر نیست و بر این اساس فعال اقتصادی باید احساس امنیت کند تا نسبت به سرمایه گذاری مبادرت ورزد.

علوی اضافه کرد: اگر دنبال امنیت پایدار و تحکیم پایه های امنیت در جامعه هستیم باید دنبال سرمایه گذار اقتصادی برویم؛ چرا که سرمایه گذار طالب و حامل تحکیم و تثبیت امنیت در کشور است. وزیر اطلاعات تصریح کرد: وزارت اطلاعات با مفاسد اقتصادی که سرمایه گذار را دچار سرخوردگی می کند با جدیت برخورد کرده تا سربازان جبهه اقتصادی در فضایی سالم فعالیت خود را ادامه دهند. علوی در بخش دیگر سخنانش تصریح کرد: افزودن یک سرباز به زیر خیمه ولایت خدمت به ولایت است در غیر اینصورت جدا کردن مردم از ولایت، هنر نیست. وی اضافه کرد: در وزارت اطلاعات ایران اسلامی دایره افراد دلسوز وابسته به نظام بسیار وسیع و گسترده و دایره ‘اشداه علی الکفار’ کوچک است و بر این اساس برنامه وزارت اطلاعات نیز جذب حداکثری است. وزیر اطلاعات با بیان این‌که در این وزارتخانه بر مبنای گرایش سیاسی با افراد برخورد نمی شود، افزود: افرادی از هر جناح و طیف سیاسی که اسلام، قانون اساسی، اصل ولایت فقیه و شخص ولی فقیه را قبول دارند، حتی در صورتی که با گرایش و ذائقه ما سازگار و همسو نباشند، مورد احترام وزارت اطلاعات هستند.

علوی با بیان این‌که وزارت اطلاعات توجهی به گرایش سیاسی ندارد، تصریح کرد: کارکنان این وزارتخانه در کارهای اطلاعاتی به صورت حرفه ای کار خود را دنبال کرده و هر جریانی که در چارچوب قانون فعالیت دارد مورد احترام وزارت اطلاعات است ولی ما با هرگونه فعالیت با منشا ضد امنیتی برخورد می کنیم. شایان ذکر است دکتر علوی در بدو ورود به همدان از سوی استاندار ، معاون سیاسی استانداری همدان و جمعی از مسوولان امنیتی و انتظامی این استان مورد استقبال قرار گرفت. علوی همچنین با حضور در باغ بهشت همدان پس از ادای احترام به علما و شهدای این استان در دفتر حضرت آیت الله ‘غیاث الدین طه محمدی’ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان حضور یافته و با وی دیدار و گفت و گو کرد. وزیر اطلاعات عصر امروز نیز با حضور در منزل برخی از خانواده های معظم شهدای عرصه گمنامی ، به مقام والای این عزیزان ادای احترام کرد.