پورموسوی : شهردار اهواز گفته که ۵۰ لایحه شهرداری در شورا مانده و رسیدگی نشده است؛ از او می‌خواهم دو لایحه را بگوید، ۴۸ لایحه دیگر را از وی قبول می‌کنیم

سید محمدعلی پورموسوی پس از اعلام لغو یکصد و چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر اهواز که قرار بود با محوریت برکناری شهردار ساعت ۹ امروز (۱۷ دی‌ماه) برگزار شود، در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری اظهار کرد: بحث حقوق‌ به دلیل فقدان منابع مالی یا کمبود منابع است. سال گذشته قانون […]

سید محمدعلی پورموسوی پس از اعلام لغو یکصد و چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر اهواز که قرار بود با محوریت برکناری شهردار ساعت ۹ امروز (۱۷ دی‌ماه) برگزار شود، در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری اظهار کرد: بحث حقوق‌ به دلیل فقدان منابع مالی یا کمبود منابع است. سال گذشته قانون درآمد پایدار تصویب شد و مقرر بود شهرداری‌ها منابعی برای خود ایجاد کنند تا برای موضوعات اولیه و اصلی دچار تنش نشوند. وی افزود: در حوزه حقوق اداری و مالی، حقوق پرسنل جزو دیون ممتازه شمرده می‌شود و در همه سازمان‌ها ابتدا حقوق پرداخت می‌شود و اگر چیزی ماند به سایر موضوعات پرداخته می‌شود. در شهرداری هم مهمترین موضوع همین پرداخت حقوق است تا پرسنل از دغدغه اینکه کی حقوق می‌گیرند، خلاص شوند.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: از ابتدای این دوره سعی شد که تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود که آنچه باید در شورا تصویب می‌شد انجام شده است. از سوی دیگر، منابع خارجی مانند حق آلایندگی و ارزش افزوده وجود دارد که نمی‌شود کسی روی این منابع حساب کند، بنابراین باید به سمت درآمدهای پایدار برویم اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

پورموسوی بیان کرد: باید سازمان مدیریت مالی شهرداری موضوعاتی را که ذیل درآمدهای پایدار تعریف می‌شود، بررسی و مشخص کند تا اگر امسال مشکلی در اهواز رخ ندهد حقوق یک سال پرسنل را داشته باشیم اما این اتفاق نیفتاده است. اکنون ۱۷ روز از ماه گذشته است و هنوز نمی‌توانیم حقوق بدهیم و دو سه روز آینده هم مشخص نیست.وی افزود: این سازمان باید تلاش کند وزنه فشار مالی و اقتصادی شهرداری را به سمت امکاناتی که در اختیارمان بوده است، ببرد و انجام نشدن آن، ایراد بزرگ وارده شده به مدیریت شهرداری است.پورموسوی گفت: شورای شهر به صورت جدی موضوع پرداخت حقوق کارکنان‌ را پیگیری می‌کند و حتی حقوق آن ۸۰۲ نفر را خارج از هر قراردادی پرداخت کند اما بحث فقدان منابع است.

وی در خصوص مطرح شدن هک مرکز داده‌های شهرداری اهواز افزود: گفته شد که نرم‌افزاری نصب شده و مشکلاتی برای مرکز داده‌های شهرداری اهواز ایجاد شده است اما از حراست گفتند که از این نظر مشکلی ایجاد نشده است و از ایجاد مشکل جلوگیری کرده‌اند.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: شهردار اهواز گفته که ۵۰ لایحه شهرداری در شورا مانده و رسیدگی نشده است؛ از او می‌خواهم دو لایحه را بگوید، ۴۸ لایحه دیگر را از وی قبول می‌کنیم.پورموسوی عنوان کرد: شهردار این روزها زیاد مصاحبه می‌کند و شبکه‌ای ایجاد کرده است. به شهردار تذکر می‌دهم اگر جلوی این شبکه را نگیرند ما هم شروع به مصاحبه کردن می‌کنیم و این فضا خوب نیست.

وی افزود: من نماینده مردم اهواز هستم و باید به اندازه مردم اهواز عمیق و صبور باشم و قانونی رفتار کنم. برخی بحث‌ها از نظر حقوقی، نشانه‌گذاری نشده‌اند و ممکن است موضوعات بازرسی و حتی جزایی در مورد آن‌ها وجود داشته باشد بنابراین باید در زمان خود در این خصوص بحث شود. ‌موارد بسیار زیاد است و اگر روزی لازم باشد این نکات را عرض می‌کنم.

پورموسوی عنوان کرد: نکته دیگر این است که شهردار مطرح کرده است که “عوامل ثانویه و بیرون از شهرداری که ریشه در خارج از کشور و دشمنان دارند، موجب تلاش برای ایجاد تفرقه شده است”؛ شهردار باید مبنای حقوقی این صحبت را مشخص کند و اگر واقعا خبری هست، به ما هم بگوید.

وی افزود: ما آدم‌های ساده‌ای هستیم و داریم کار خودمان را انجام می‌دهیم. ما با مسائل بین‌المللی ارتباطی نداریم و دنبال گسترش مشکلات به تمام کشور نیستیم. شهردار باید این صحبت‌ها را روشن کند زیرا این حرف‌ها بار حقوقی دارند. یا ما را متهم می‌کند که ارتباطی داریم یا دوستان شهرداری را. اگر نویسنده خبر شیطنت نکرده باشد، این صحبت بار حقوقی دارد و باید از شهردار شکایت کنیم و این شکایت را پیگیری کنیم.

پورموسوی با اشاره به صحبت‌های اخیر استاندار خوزستان در خصوص اینکه شهردار اهواز باید به کار خود ادامه دهد، گفت: امروز با استاندار خوزستان ملاقاتی دارم و باید این نکته را از وی بپرسم. اخباری به ما رسیده است مبنی بر اینکه مقداری شیطنت خبرنگار در این زمینه دخیل بوده است. استاندار اگر نکته‌ای گفته قاعدتا باید خودش اصلاح کند.