یوسفی: تأثیر قطعی معدل در کنکور عادلانه نیست

مهندس مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از موافقت با فوریت بررسی و اصلاح قانون سنجش و پذیریش و برگزاری کنکور براساس عدالت و با نگاه مناطق محروم و کم برخوردار، خبرداد. نماینده اهواز با تاکید بر اینکه همه جای ایران تهران نیست، بیان کرد […]

مهندس مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از موافقت با فوریت بررسی و اصلاح قانون سنجش و پذیریش و برگزاری کنکور براساس عدالت و با نگاه مناطق محروم و کم برخوردار، خبرداد.

نماینده اهواز با تاکید بر اینکه همه جای ایران تهران نیست، بیان کرد که با اعمال شرط معدل در کنکور، رتبه های برتر فقط به مدارس مطرح تهران و برای افراد متمول که توانایی پرداخت شهریه مدارس غیرانتفاعی را دارند، می رسد که با عدالت مغایر است.

یوسفی تاکید کرد: دغدغه ما در این زمینه این است که در بحث تاثیر معدل در کنکور، به یقین کیفیت آموزش در مراکز و استان های برخوردار مانند تهران نسبت به مناطق ضعیفی مانند خوزستان و سیستان و بلوچستان متفاوت است.

نماینده اهواز گفت: خروجی این تصمیمات خلق الساعه تنها بازی کردن با اعصاب و روان دانش آموزان و والدین و جامعه است که پس از ۱۲ سال تلاش برای ورود به دانشگاه به یکباره به دنبال تصمیمی خلق الساعه تمامی تلاش چندین ساله آن ها از بین می رود لذا امیدوارم شاهد اصلاح این قانون و جلوگیری از تضییع حقوق داوطلبان کنکور باشیم.